Kwiecień 2019

UDANY POCZĄTEK PIŁKARZY

We wtorek 26.03.2019 piłkarze "Dziewiątki" zainaugurowali rozgrywki piłki nożnej na trawie. W eliminacjach miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-5) rozegranych na boiskach PSP19 wzięły udział cztery drużyny. PSP19/PG5, PSP12/PG1, PSP1 i PSP9. Nasi reprezentanci, z których aż siedmiu było z rocznika 2005, bardzo dzielnie walczyło ze starszymi rywalami. W pierwszym meczu po bardzo zaciętym spotkaniu wygrywamy 1-0 z PSP12. W następnej kolejce pokonujemy 11-1 PSP1, czym zapewniamy sobie awans do rozgrywek powiatowych (odbędą się 4.04 ponownie w PSP19). W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z faworyzowanymi gospodarzami (którzy poprzednie dwa mecze wygrali 12-0 z PSP1 i 10-0 z PSP12), wśród których znalazło się kilku naszych absolwentów z rocznika 2003 (Sebastian Składny, Łukasz Łata, Michał Smykla, Piotr Sekuła). Piłkarze "Dziewiątki" walczyli jak równy z równym i ulegli minimalnie 0-1, co nie zmienia faktu, że osiągnęliśmy swój cel po bardzo dobrej grze.

Obrazy newsów: 20190326_1.jpg

Skład PSP9:
Adam Rakowski, Michał Maciaszek, Kamil Cendrowski, Bartosz Czarnecki, Domnik Janicki, Przemysław China, Łukasz Pietrzak, Ignacy Czapla, Mateusz Kuna, Kacper Krysztul.

Trener Krzysztof Hańcza

Wzniki KONKURSU Matematzcynego

Wyniki XVI Miejskiego Turnieju Matematycznego

W sobotę reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie zajmując w większości bardzo wysokie miejsca:

Klasy 8

Piotr Nagórny 3 miejsce
Jakub Karbownik 7 miejsce
Weronika Tomaniak 14 miejsce

Klasy 7

Agata Łannik 1 miejsce
Jan Bartoszek 2 miejsce
Zofia Danielewicz 5 miejsce

Klasy 6

Agata Długosz 3 miejsce
Jakub Wiszniewski i Hanna Taraszkiewicz 10 miejsce

Klasy 5

Oliwia Martiszko 5 miejsce
Szymon Wiącek 6 miejsce
Julia Guziak 12 miejsce

W konkursie wzięli też udział uczniowie klas 4: Amadeus Gohla, Szymon Palenica i Michał Wit oraz Wiktoria Bania i Julia Bieńko z klas 5.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gratulujemy wyników!!!

KONKURS

Dnia 12 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 20 w K- Koźlu  odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół z naszego miasta. Naszą szkołę reprezentowało dwóch przedstawicieli. Z klasy II s Michał Steier oraz z klasy III a  Marta Orzechowska. Poziom konkursu był wysoki, uczestnicy czytali fragmenty prozy i poezji . Zarówno Marta jak i Michał pięknie się zaprezentowali.  Michał zdobył III miejsce w kategorii uczniów klas II.

Uczestnikom gratulujemy!

Obrazy newsów: konkon1.jpg

Obrazy newsów: konkon3.jpg

Opracowała: Ilona  Ludwig

Już zaraz będzia Wiosna
PŁYWACY „DZIEWIĄTKI” NA BARDZO WYSOKIEJ FALI

Rewelacyjnie spisali się pływacy MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, na IV Międzynarodowych Mistrzostwach Oławy w pływaniu. W imprezie która odbyła się w sobotę 09.03.2019 na przepięknym obiekcie „Termy Jakuba - Oławski Park Wodny” wzięło udział ponad 360 zawodników z 20 klubów Polski i Czech, nasi zawodnicy wywalczyli aż 32 medale ( 9 złotych, 11 srebrnych oraz 12 brązowych ).

Kędzierzyn-Koźle reprezentowało łącznie 28 zawodników (15 chłopców i 13 dziewcząt). Wspaniale wypadli Maciej Leszczyński z klasy 8s i Szymon Skrzypiec z klasy 5s, którzy w każdym swoim starcie zdobywali medale, a ponadto zostali najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Oławy (Maciej w kategorii 14 lat, a Szymon w kategorii lat 12).

Dzielnie w zdobyczach medalowych towarzyszyli im pozostali multimedaliści Kamil Gohla kl. 7s, Julia Jaśkowska kl.5s, Marcin Wręczycki kl.8s, Michał Ćwirko, Paulina Kużaj kl.VIIs, Wojciech Osowski kl.8s, Jakub Trojnar kl.5s, Natalia Skrzypczak kl.5s, Wojtek Merz kl.5s, Jagoda Jaśkowska kl.5s, Patrycja Wojciechowska kl.5s i Julia Nowak kl.5s.

Gratulujemy trenerom i zawodnikom wspaniałej formy sportowej i cieszymy się z takiej formy promocji szkoły, miasta i klubu.

Obrazy newsów: 20190310_olawa.jpg

W galerii prezentujemy dane statystyczne, medalistów i zdjęcia z Międzynarodowych Mistrzostw Oławy w pływaniu.

Statystyka generalna zawodów do obejrzenia tutaj.

Dziękujemy!
Obrazy newsów: pascaline.jpg

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie w naszą akcję „Muffinki dla dziewczynki”. Przedsięwzięcie zakończyło się wielkim sukcesem.

Zebraliśmy 470 zł.(ok.110euro) Pieniądze zostaną przelane na konto Referatu Misyjnego Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych dla naszej podopiecznej Pascaline Sawadogo.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Świetliki z wychowawcami.

Dni Otwarte w PSP9

PRZYGODA W „DZIEWIĄTCE”

czyli

Dzień Otwarty

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkrywać, poznawać i mierzyć się z wyzwaniami!

U nas każde dziecko odnajdzie coś dla siebie!

W PONIEDZIAŁEK 25 MARCA OD GODZ. 16:00

W planie:
- zwiedzanie szkoły;

- udział w przygotowanych zajęciach niespodziankach;
- projekcja filmu;
- degustacja szkolnej kuchni;
- spotkanie z nauczycielami i dyrekcją szkoły.

17:00 – 100 pytań do… Dyrekcji Szkoły
hol II piętra.

Jeśli szukasz:
- realizacji podstawy programowej w nietuzinkowy sposób,
- możliwości rozwoju umiejętności językowych,
- kształcenia postaw prospołecznych i sportowych
to idealnie trafiłeś!

Obrazy newsów: szkola_psp9.jpg

Czekamy właśnie na Ciebie i Twoje dziecko!

P.S.
Udostępniajcie Uśmiech i zapraszajcie znajomych Uśmiech