*U*W*A*G*A*

Oprac. Małgorzata Irla

Puchar Tymbarku (cd)
Piłka nożna

W ostatnich dniach (14-15.12.2017) odbyły się dalsze rozgrywki w Pucharze Tymbark. W obu silnie obsadzonych turniejach nasze ekipy zajęły drugie miejsca i były bardzo bliskie awansu. W czwartek nasi pierwszoklasiści pokonali Polską Cerekiew 3-2 i Cisową 2-1, a także ulegli Chemikowi 2-4.

Dzień później w finale powiatowym nasi trzecioklasiści najpierw pokonali 2-0 PSP5, a potem zremisowali 2-2 z Cisową. W ostatnim meczu Cisowa tuż przed ostatnim gwizdkiem strzeliła bramkę na 3-1 z PSP5 i mimo nie przegranego przez nas meczu pozbawiła nas awansu do finału wojewódzkiego.

Składy PSP9:
Klasy 1: Mikołaj Brzozowski, Krzysztof Kowalczyk, Sebastian Macoch, Wojciech Gabiś, Mariusz Główka, Bartosz Makowiecki, Tomasz Matyja. Trener Agnieszka Harnos
Klasy 3: Szymon Domański, Dominik Domański, Łukasz Lewczak-Gągała, Ilies Padet, Jakub Matejko, Tomasz Siemaszko, Szymon Szarek, Jakub Chmielewski. Trener Roman Radłowski

Obrazy newsów: 20171217_romek2.jpg

Oprac.K.Hańcza

Klasowe wigilie

Dziś w klasie 6S odbyło się tradycyjne wigilijne spotkanie.

Dzieci dzieliły się opłatkiem, przy stołach nakrytych białymi obrusami, przy dźwiękach polskich kolęd. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi, makowce, pierniki i makówki. Wszystko "domowej roboty", za co dziękujemy rodzicom.
Były to chwile pełne uroku i radości. Świąteczny nastrój uświadomił, że święta tuż, tuż....
B.MaterlaObrazy newsów: ww2.jpg

Obrazy newsów: ww1.jpg    Obrazy newsów: ww3.jpg

Konsultacje

Zapraszamy Państwa na

konsultacje w dn. 21.12.2017r. (klas  1- 7)

w godzinach  17.00 – 18.00 w  tym  czasie dyżur pełnią wszyscy nauczyciele.

W piatek 22.12  mamy skrócone lekcje.
Czas trwania lekcji w tym dniu.
1. 800- 830
2. 840- 910
3. 920- 950
4. 1000- 1030
5. 1045- 1115
6. 1130- 1200
7. 1220- 1250
8. 1300- 1330
9. 1335- 1405

Prosimy, aby w tym dniu w miarę możliwości odebrać wcześniej dzieci ze świetlicy.

KŁODNICKIE KOLĘDOWANIE

Kłodnickie Kolędowanie 2017 już za nami.

PSP nr 15 w Kłodnicy już po raz trzeci zorganizowała przegląd kolęd dla klas młodszych więc uczennice z naszej szkoły również wzięły w nim udział. Tym razem reprezentowały nas następujące wokalistki:

Kl. 2 Antonina Miraszewska II miejsce

Kl. 3 Amelia Zub III miejsce

Kl. 3 zespół z 3b III miejsce

Kl. 4 Zofia Dziewanowska III miejsce.

W czasie obrad jury wspaniałą zabawę zapewnili nam koledzy i koleżanki z PSP nr 20 i wspólnie tańczyliśmy wszyscy. Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Obrazy newsów: 001kl.jpg

ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU OPOLSKIEGO W PŁYWANIU KĘDZIERZYN-KOŹLE 9-10.12.2017
Pływanie

W sobotę i niedzielę Pływalnia MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu gościła na swoim basenie najlepszych pływaków Opolszczyzny. W zimowych Mistrzostwach Okręgu Opolskiego w pływaniu wzięło udział 124 zawodników z 9 klubów woj. Opolskiego. Impreza organizowana przez Opolski Okręgowy Związek Opolski, pod  Patronatem Pani Prezydent Miasta oraz pomocy organizacyjnej Urzędu Miasta,  MOSiR Kędzierzyn-Koźle, MMKS Kędzierzyn-Koźle, PSP nr 9 w K-Koźlu, została przeprowadzona perfekcyjnie. Nasze miasto reprezentowało aż 48 zawodników klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, w tym grupa 7 osób trenujących w SMS Oświęcim (5 osób) i SMS Racibórz (2 osoby) pozostali to uczniowie ZSM nr 1 w K-Koźlu i PSP nr 9 w K-Koźlu. Pływacy MMKS-u wywalczyli aż 30 medali(11 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych) zajmując 2 miejsce w klasyfikacji medalowej za Vegą Dobrodzień (34 medale). Warto dodać że wszystkie medale dla Naszego miasta zdobyli absolwenci lub obecni uczniowie „Dziewiątki”. Wspaniała rywalizacja zawodniczek i zawodników przyniosła 2 rezultaty lepsze od rekordów Polski, a mianowicie Marty Rakowskiej z Vegi Dobrodzień na 400m st. dowolnym w kategorii wiekowej11–latek oraz Katarzyny Klimczyk ze Startu Opole na dystansie 200m st. klasycznym w kategorii wiekowej 13–latek. Dzięki nagrodom przygotowanym (wysoka motywacja J) przez organizatorów i sponsorów Mistrzostw Okręgu rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie, co dobrze rokuje zawodnikom startującym za tydzień w głównych Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu.

Obrazy newsów: 20171210_misokre_00.jpg

oprac.B.Kisielewski

Eliminacje powiatowe Pucharu Tymbark
Piłka nożna

W dniu 12.12.2017 na hali w PSP5 rozegrano eliminacje powiatowe Pucharu Tymbark wśród chłopców u-12, czyli z roczników 2006-7.

W zawodach wzięło udział pięć drużyn, których zawodnicy trenują w klasach piłkarskich trzech szkół: PSP9 i PSP12 (po dwie drużyny), raz gospodarze PSP5.

Turniej był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Nasi "piątoklasiści", czyli "pomarańczowi" zaczęli turniej od wymęczonego zwycięstwa 3-2 z PSP5. Natomiast "czwartoklasistom", czyli "czerwonym" udało się zremisować 1-1 z PSP12-II. W kolejnej serii gier graliśmy z "Dwunastką". "Pomarańczowi" wygrali pewnie 3-0 z drugim zespołem z tej szkoły, a "czerwoni" ulegli 1-4 pierwszemu.

W "bratobójczym" pojedynku, to "czerwoni" pierwsi zdobyli bramkę, jednak końcowy wynik to 5-1 dla "piątoklasistów". Na uwagę zasługuje bardzo ambitna postawa "czwartoklasistów", którzy w każdym meczu dzielnie walczyli i potrafili znaleźć drogę do bramki rywala. W ostatniej kolejce zmęczeni "czerwoni" ulegli PSP5 0-9, natomiast "pomarańczowi", zagrali najlepszy mecz turnieju i przypieczętowali awans do finału powiatowego pokonując po pięknej grze 4-1 PSP12.

Obrazy newsów: 20171212_tym_2.jpg

Barwy "Dziewiątki" reprezentowali: Tomasz Godula (6a), Franek Kurpiński (6b), Dawid Łukasik, Piotr Sekuła, Tymon Katlik, Michał Komor, Kacper Kowalewski, Jakub Wiszniewski, Oskar Liszok (wszyscy 5a), Marek Smętek (5s), Kamil Gorywoda, Filip Gajda, Piotr Andrusyszyn, Marcel Kicol, Jakub Szustka (wszyscy 4a), Jakub Trojnar, Tomasz Dudziński (obaj 4s).

Trenerzy Krzysztof Hańcza, Agnieszka Harnos.