*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Kwiecień 2018

Ruch to zdrowie

Obrazy newsów: 20180412_przedszkolaki.jpgDnia 27.03.2018 r. rozstrzygnęliśmy konkurs  plastyczny „ Ruch to zdrowie”.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce Bianka Balicka PP 8

I miejsce Amelia Suska PP 23

II miejsce Lena Kowalska PP 24

II miejsce Julia Krzywkowska PP 9

III miejsce  Paulina Zając PP 23

III miejsce Julia Łotocka PP 2

Wyróżnienie Tatiana Kazanowska PP 8

Wyróżnienie Martyna Wojton PP 18

Wyróżnienie Kółko plastyczne „ Mały artysta” PP 15

Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestniczących w konkursie  dzieci do odbioru w sekretariacie szkoły do końca czerwca.

Dziękuję za liczny udział w  konkursie i zapraszam za rok!!!

Ilona Ludwig

Gra na 'KUBKACH'

Każdy aktywny rodzaj spędzania przerwy w szkole jest dobry. Nasz pomysł to wspólna gra na kubkach J Polecamy takie kolorowe- nieźle wyglądają i wytrzymują stukanie o podłogę. Jak się okazało jest więcej uczniów grających nich sprzętu!

Obrazy newsów: 20180412_kubki1.jpg

Obrazy newsów: 20180412_kubki2.jpg

POTKNIĘCIE W FINALE
Piłka nożna

Dzień po dziewczynach w rozgrywkach powiatowych Mini Piłki Nożnej wystąpili uczniowie "Dziewiątki". W grupie dość gładko uporaliśmy się z Naczęsławicami 6-0 i Długomiłowicami 3-0. W półfinale po utracie bramki ocknęliśmy się i pokonaliśmy 3-1 Solarnie. Finał powiatowy był powtórką finału miejskiego, jednak z odmiennym rezultatem. W mieście najlepsza była "Dziewiątka", jednak w powiecie 3-0 wygrała "Dwunastka" i podobnie jak w "halówce" to ona pozbawiła nas szans na występ w półfinale wojewódzkim.

Obrazy newsów: 20180412_ch0.jpg

Skład PSP9: Bartosz Czarnecki, Kamil Cendrowski, Dominik Janicki, Przemysław China, Tomasz Godula, Mateusz Serzysko, Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik, Bartosz Zięcik.

Trener Krzysztof Hańcza

PIŁKARKI Z "DZIEWIĄTKI" WALCZYŁY W POWIECIE
Piłka nożna

Tydzień po rozgrywkach miejskich dziewczyny z "Dziewiątki" wzięły udział w mistrzostwach powiatu w Mini Piłce Nożnej (11.04.2018). Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn: PSP9, PSP1, Solarnia, Pawłowiczki i Landzmierz. W pierwszym meczu nasze zawodniczki po dobrej grze pokonały aż 4-0 PSP1. W kolejnym spotkaniu osiągnęliśmy szczęśliwe zwycięstwo z Pawłowiczkami 1-0. Następnie 3-0 pokonaliśmy Landzmierz i w ostatnim meczu, podobnie jak w "halówce" zagraliśmy z Solarnią, która również wygrała wszystkie swoje mecze i miała przy tym lepszy bilans bramkowy. Nasze zawodniczki wyszły zmotywowane na finał, jednak pechowo na początku meczu straciły bramkę z rzutu karnego, podyktowanego za rękę w polu karnym. Następnie całe spotkanie trwała zażarta walka, ale żadna z drużyn nie zdołała już strzelić gola i mecz zakończył się naszą minimalną porażką 0-1. Nasze zawodniczki zostały "tylko" vice-mistrzyniami powiatu.

Skład: Oliwia Berezowska, Emilia Szafarczyk, Oliwia Ostrowska, Oliwia Binkowska, Victoria Kielbassa, Monika Fudali, Paulina Boral, India Kołtun, Dominika Główka, Natalia Łukasik.

Trener Krzysztof Hańcza

Galeria kosmiczna 3c

Obiecałem i słowa dotrzymuję. Dziś uczniowie 3c pokazali swoje talenty malarskie. Puścili wodze wyobraźni i namalowali swoje przemyślenia dotyczące kosmosu. Ja zamieściłem te arcydziała w galerii. Niech zatem inni, rodzice też, zazdroszczą i podziwiają malarskie talenty. Galeria ukryta pod zdjęciem.

Obrazy newsów: 20180412_kosmos_3c.jpg

Plastyczny Konkurs Kosmiczny dla klas I - III
Na przełomie marca i kwietnia nauczyciele świetlicy z okazji pięćdziesięciolecia naszej szkoły i zbliżającego się święta szkoły przypadającego w kwietniu zorganizowali konkurs kosmiczny dla uczniów klas 1 - 3. Zgłosiło się 16 osób wykonując niezwykle interesujące prace o tematyce kosmicznej. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominki.

Nagrodę główną otrzymali:
Henryk Bryłka 3b, Gosi Drozd 1a, Jagoda Felińska 1s, Maja Segrodnik 3b, Igor Kicol 2a, Maja Karolina Krzywicka 1b.

Wyróżnienia otrzymali:
Magda Kućak 1b, Tomek Matyja 1b, Pola Hałgas 1a, Wojtek Gabiś 1b, Lena Zabrockiej 2a, Emilka Mikolaszek 1b, Julia Pisula 1s, Sabina Grech 1s, Patrycja Klima 3b, Ola Wilczek 3b.

Prace konkursowe można oglądać na holu na parterze wyeksponowane na wystawce.

Obrazy newsów: konkurskosmiczny2018swietlica.jpg
Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii w dziale "Świetlica szkolna".
tekst: Grażyna Argudin

Finał Konkursu

Finał Konkursu „L. van Beethoven- niesłyszący geniusz” odbędzie się w dniu 24.04.2018 r. Wszystkie osoby, które otrzymały ocenę bdb i cel z testu mają możliwość wzięcia udziału po wcześniejszym potwierdzeniu swojej obecności i ustaleniu szczegółów w sali 54.

Zapraszam - A.Zamora

Obrazy newsów: beethoven.jpg