*U*W*A*G*A*

Zakrętki - nowe zasady
Podręczniki 2017-2018

Listopad 2017

Po francusku? Bardzo łatwo...
Francuski

Obrazy artykułów: mn1.jpg

9 listopada uczniowie, którzy uczą się języka francuskiego, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w kontakcie z osobą, dla której język francuski jest językiem ojczystym.

Dzięki Stowarzyszeniu Europa Języków i Kultur gościliśmy panią Manon Cuppens z Belgii, która pracuje obecnie w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych w Gliwicach. Świetnie się bawiliśmy i okazało się, że uczniowie doskonale radzą sobie z językiem francuskim. Tłumaczenie nie było potrzebne. Czekamy na następne zajęcia.

Elżbieta Kobiałka

Obrazy artykułów: mn4.jpg

Obrazy newsów: swietliki11.jpg

CZY WARTO NOSIĆ MUNDUREK?

Jednolity, zewnętrzny strój w naszej szkole jest znakiem przynależności do wyjątkowej społeczności Dziewiątki. W całym Kędzierzynie – Koźlu tylko nasza placówka ma swój „mundurek”, co wyróżnia dzieci spośród innych uczniów. Ubrać „Dziewiątkowe polo” to zaszczyt i honor.

Wiedząc o tym, jaką rolę ogrywa ustalony w szkole strój, staramy się nagradzać tych najbardziej wytrwałych, motywując tym samym do wysiłku sumienności i pilności, a cechy te ukształtowane w młodości staną się kiedyś w życiu absolwentów niebagatelnym posagiem.

W minionym roku szkolnym ogłosiliśmy konkurs MUNDURKOWO, którego odbiorcami byli wszyscy uczniowie. Dwie klasy, które przez 10 miesięcy zanotowały najmniejszą ilość braków mundurków w nagrodę wybrały się wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły na… kręgle.

Uczniowie klasy III b z wychowawczynią Urszulą Borucką informują: Wczoraj  pojechaliśmy do Azot na kręgle (nagroda w konkursie szkolnym). W nagrodę pojechała z nami Pani wicedyrektor Agata Rachowicz.  Było super!!! Całą godzinę graliśmy, bawiliśmy się, śmialiśmy się i zdobywaliśmy punkty.  Jesteśmy coraz lepsi w rzutach kulą. Dziękujemy Pani wicedyrektor, że pojechała  z nami. W tym roku też się postaramy wygrać MUNDURKOWO.

Natomiast dzieci z klasy 5a bawiły się z panią Iwoną Kocjan i dyrektorem Wojciechem Czaplą. I okazało się, że pani Iwonka nie ma sobie równych!!!! A był to jej debiut na kręgielni. Zabawy i uśmiechów było ogrom.

Obrazy newsów: 20171109_kregle00.jpg

Czy warto nosić mundurek?

Tak! Zdecydowanie tak!

Pozdrawiam i do następnego razu
W. Czapla

Jesiennie i ortograficznie

W naszej szkole w związku z wprowadzeniem projektu Akademia ortografii realizowane są działania, których celem jest utrwalenie i powtórzenie poprawnej pisowni wyrazów z RZ poprzez wykorzystanie aktywnych metod nauczania. W szkole zawisły kolorowe tablice oraz zabawne ilustracje, a wszystko po to, by ujarzmić niełatwą polską ortografię, gdyż jej znajomość jest wykładnikiem naszego intelektu. Już 17 listopada staną w szranki nasi uczniowie, na poziomie kl. II, III, IV, V, VI i VII zostanie wyłoniony zwycięzca – Mistrz Pisowni Wyrazów z RZ. Mistrzowie z kolejnych edycji wezmą udział w eliminacjach do tytułu  Mistrza Ortografii.

Obrazy newsów: 20171109_str0.jpg

Trzymamy kciuki!

p. Małgorzata Irla, p. Małgorzata Strużyna

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Wszystkich, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ  zapraszamy  w czwartek 16.11.2017 na 3 lekcji. Miejsce eliminacji to scena II piętra.

Obrazy newsów: 20171109_kon_zamora.jpg

A.Zamora

Halówka dziewcząt
Piłka nożna

Reprezentantki "Dziewiątki" wzięły dziś (8.11.2017) udział w Mistrzostwach Miasta w Halowej Piłce Nożnej. Na turnieju w Cisowej stawiły się w tym roku tylko cztery drużyny, a były to oprócz naszych zawodniczek ekipy z PSP1, PSP18 i PSP19. Podobnie jak w dniu wczorajszym "Dziewiątka" wywalczyła pierwsze miejsce i awans do zawodów powiatowych. Nasze zawodniczki najpierw pokonały PSP19 3-1, następnie zremisowały z PSP18 1-1 i wygrały ze PSP1 1-0.

Obrazy newsów: 20171108_dz1.jpg

Skład PSP9: Oliwia Berezowska (7a), Victoria Kielbassa, Paulina Boral, Oliwia Binkowska, Monika Fudali (wszystkie 6a), Maja Mielecka (6b), Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik (obie 5a).

Trener Krzysztof Hańcza

Halówka chłopców
Piłka nożna

We wtorek (7.11.2017) odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody piłkarskie z udziałem "Dziewiątki". Do rozgrywek miejskich w Halowej Piłce Nożnej przystąpili chłopcy z roczników 2005-6. Podobnie jak w poprzednich latach nasi reprezentanci nie mieli problemów na tym etapie i zakończyli zmagania na pierwszym miejscu pokonując wszystkich przeciwników (wygrane po 5-0 z PSP10 i PSP19 i 4-2 z PSP16). Jutro zawody miejskie rozegrają dziewczyny, a za tydzień chłopcy wystąpią w Mistrzostwach Powiatu w Cisku.

Obrazy newsów: 20171107_ch01.jpg

Skład PSP9: Bartosz Czarnecki, Patryk Baranowski (obaj 7s), Tomasz Godula, Dominik Janicki, Przemysław China, Mateusz Serzysko, Jakub Szewczyk (wszyscy 6a), Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski (obaj 5a).

Trener Krzysztof Hańcza