8,661,366 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY

Kalendarz
Lipiec 2019

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Już zaraz będzia Wiosna
PŁYWACY „DZIEWIĄTKI” NA BARDZO WYSOKIEJ FALI

Rewelacyjnie spisali się pływacy MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, na IV Międzynarodowych Mistrzostwach Oławy w pływaniu. W imprezie która odbyła się w sobotę 09.03.2019 na przepięknym obiekcie „Termy Jakuba - Oławski Park Wodny” wzięło udział ponad 360 zawodników z 20 klubów Polski i Czech, nasi zawodnicy wywalczyli aż 32 medale ( 9 złotych, 11 srebrnych oraz 12 brązowych ).

Kędzierzyn-Koźle reprezentowało łącznie 28 zawodników (15 chłopców i 13 dziewcząt). Wspaniale wypadli Maciej Leszczyński z klasy 8s i Szymon Skrzypiec z klasy 5s, którzy w każdym swoim starcie zdobywali medale, a ponadto zostali najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Oławy (Maciej w kategorii 14 lat, a Szymon w kategorii lat 12).

Dzielnie w zdobyczach medalowych towarzyszyli im pozostali multimedaliści Kamil Gohla kl. 7s, Julia Jaśkowska kl.5s, Marcin Wręczycki kl.8s, Michał Ćwirko, Paulina Kużaj kl.VIIs, Wojciech Osowski kl.8s, Jakub Trojnar kl.5s, Natalia Skrzypczak kl.5s, Wojtek Merz kl.5s, Jagoda Jaśkowska kl.5s, Patrycja Wojciechowska kl.5s i Julia Nowak kl.5s.

Gratulujemy trenerom i zawodnikom wspaniałej formy sportowej i cieszymy się z takiej formy promocji szkoły, miasta i klubu.

Obrazy newsów: 20190310_olawa.jpg

W galerii prezentujemy dane statystyczne, medalistów i zdjęcia z Międzynarodowych Mistrzostw Oławy w pływaniu.

Statystyka generalna zawodów do obejrzenia tutaj.


Dziękujemy!
Obrazy newsów: pascaline.jpg 

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie w naszą akcję „Muffinki dla dziewczynki”. Przedsięwzięcie zakończyło się wielkim sukcesem.

Zebraliśmy 470 zł.(ok.110euro) Pieniądze zostaną przelane na konto Referatu Misyjnego Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych dla naszej podopiecznej Pascaline Sawadogo.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Świetliki z wychowawcami.


Dni Otwarte w PSP9


PRZYGODA W „DZIEWIĄTCE”

czyli

Dzień Otwarty

 Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkrywać, poznawać i mierzyć się z wyzwaniami!

U nas każde dziecko odnajdzie coś dla siebie!

 ZAPRASZAMY

W PONIEDZIAŁEK 25 MARCA OD GODZ. 16:00

W planie:
- zwiedzanie szkoły;

- udział w przygotowanych zajęciach niespodziankach;
- projekcja filmu;
- degustacja szkolnej kuchni;
- spotkanie z nauczycielami i dyrekcją szkoły.

17:00 – 100 pytań do… Dyrekcji Szkoły
hol II piętra.

Jeśli szukasz:
- realizacji podstawy programowej w nietuzinkowy sposób,
- możliwości rozwoju umiejętności językowych,
- kształcenia postaw prospołecznych i sportowych
to idealnie trafiłeś!

 Obrazy newsów: szkola_psp9.jpg

Czekamy właśnie na Ciebie i Twoje dziecko!

P.S.
Udostępniajcie Uśmiech i zapraszajcie znajomych Uśmiech

Obrazy newsów: nabor_2019.png


Miejski Konkurs Matematyczny

Zaproszenie dla klas 4-8 na:

Obrazy newsów: 20190301_mtm.jpg


Muffinki dla dziewczynki

Obrazy newsów: 20190227_pascaline.jpgW marcu rusza w świetlicy kolejna edycja akcji „Muffinki dla dziewczynki”.
Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w niej. Akcja polega na pieczeniu i sprzedaży babeczek-muffinek. W tym roku odbędzie się w dn. 07 marca w czasie przerw o godz. 10.35-10.45 i 11.30-11.45. Osoby, które zdecydują się upiec muffinki, proszone są o przyniesienie ich do świetlicy 7 marca do godziny 10.00. Zebrane środki będą przeznaczone na kolejny rok edukacji (szkołę, przybory szkolne, jedzenie i ubranie) naszej podopiecznej Pascaline Sawadogo, która mieszka w Burkina Faso. Jest to państwo w Afryce zachodniej. Kiedy rozpoczynaliśmy akcję, Pascaline miała 10 lat i chodziła do szkoły podstawowej. Obecnie ma 21 lat i uczęszcza do liceum.

Jakiś czas temu na Górze Św. Anny gościł katecheta Rafael Ouedraogo z parafii Korsimoro w Burkina Faso, który od lat pomaga w realizacji programu edukacyjnego. Katecheta mówił o życiu mieszkańców, o dzieciach uczestniczących w programie.

„Bardzo mnie dziwi, powiedział, że tutaj wszyscy ciągle coś jedzą. U nas jest inaczej, rano zje się troszkę i potem do wieczora nie ma nic, a wieczorem też nie wiadomo…”

Kiedy pytano go, czego mogą potrzebować dodatkowo dzieci objęte programem, był jakby zdziwiony i powiedział, że jedzenia. O. Rafał dodawał wprost, że ludziom w Burkina Faso znowu grozi głód. Pierwszy zasiew im wysechł zupełnie. Od początku czerwca nie spadła ani kropla wody. Kompletna susza, wszystko wypalone. Ten rok znowu może być trudny dla wielu z nich – mówił misjonarz. Rodziny mają dylemat, czy jeść ziarno, które mają w zapasach, czy je wysiewać ponownie.

Nasza świetlica wspiera program edukacyjny ”Dać im nadzieję”. Pomoc nie ogranicza się jedynie do zgromadzenia środków materialnych. Utrzymujemy również z naszą podopieczna korespondencję w j. francuskim, którego uczą się dzieci w naszej szkole. Dzięki  wspólnemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, dzieci z Burkina Faso mogą liczyć na dobroć i wsparcie drugiego człowieka. Dzięki naszej pomocy ich los odmieni się. Możemy im zapewnić lepszą przyszłość. Od nich jednak będzie zależało jak ich przyszłość będzie wyglądać…

Pascaline i jej rodzice dziękują za pomoc

Dziękujemy za współpracę
Świetliki z wychowawcami.


VII Dziewiątka Cup

Już po raz siódmy przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla miały okazję rywalizować w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Przedszkolaków o Puchar Dyrektora PSP9 "Dziewiątka Cup", który odbył się 26.02.2019. Tym razem w rywalizacji wzięło udział jedenaście drużyn chłopców (5, 8, 9, 11, 14, 15, 20, 22, 23, 24, 26) i sześć drużyn dziewcząt (8, 9, 22, 23, 24, 26), a zwyciężyły w kategorii chłopców przedszkole 26, a wśród dziewcząt przedszkole 22. Oczywiście oprócz meczów przedszkolaki miały okazję pozwiedzać "Dziewiątkę", a także wziąć udział w torze przeszkód i rysunkach. Każde przedszkole otrzymało piłkę, a wszyscy ze 140 uczestników opuścili "Dziewiątkę" z dyplomem, poczęstunkami, oraz zabawkami. Organizatorzy dziękują sponsorom: Urzędowi Miasta Kędzierzyn-Koźle, firmie PHU Colo, lokalnemu oddziałowi McDonald's oraz Football Academy Kędzierzyn-Koźle.

Obrazy newsów: 20190226_7cup_00.jpg

trener Krzysztof Hańcza