9,262,353 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 6

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
Strefa ciszy
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Festiwal teatralny

5 kwietnia nasze szkolne teatry rozpoczęły festiwalowe tournee. Na 35. Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie wystąpiło 12 grup teatralnych, nasze zespoły pięknie się zaprezentowały. Jury zostało zauroczone i tym samym zespół Flug zdobył II , a zespół Na Krawędzi I miejsce. Panie Aleksandra Pasoń i Kinga Dębska otrzymały nagrody za reżyserię spektakli "Piotruś Pan" i " Lilie". Trzymajcie kciuki za kolejne występy na scenach w całej Polsce.

Obrazy newsów: olesno19.jpg


DZIEWCZYNY ZNÓW NA PODIUM

Tradycji stało się zadość. Reprezentanci "Dziewiątki" po raz kolejny wracają z finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarka z medalami. W dniu dzisiejszym (4.04) w Brzegu odbył się finał turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w których wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły. Dziewczyny z kategorii u10 (rocznik 2009-10) rozpoczęły zmagania od trzech zwycięstw w grupie (kolejno 2-0 z Budkowicami, 4-0 z Ligotą Książęcą i 6-1 z Głogówkiem), w tym samym czasie ich młodsze koleżanki w kategorii u8 (2011) najpierw przegrały z Głogówkiem 0-1, by następnie pokonać po 3-0 gospodynie z Brzegu, oraz zawodniczki z Białej Nyskiej. W półfinale starsze reprezentantki "Dziewiątki" przegrały 1-2 z Białą Nyską, natomiast młodsze dziewczęta pokonały w tym samym stosunku bramkowym Ligotę Książęcą. W meczach finałowych kędzierzynianki zagrały z tymi samymi drużynami co w pierwszej kolejce fazy grupowej. Najpierw trzecioklasistki pokonały pewnie Budkowice 3-0, a następnie po dramatycznym finale pierwszoklasistki zremisowały w regulaminowym czasie gry 0-0 z Głogówkiem. Następnie sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, w których przez 11 kolejek nie padła żadna bramka. Dopiero w dwunastej serii zawodniczka Głogówka zdołała pokonać naszą bramkarkę, a że wcześniej zawodniczka "Dziewiątki" spudłowała, to ostatecznie nasze dziewczyny musiały zadowolić się srebrnym medalem, co i tak jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem wysokich umiejętności naszych dziewcząt. Dodatkowo najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Antonina Jaremko. Już jutro do rywalizacji w Brzegu przystąpią najstarsze dziewczyny z "Dziewiątki" z kategorii u12 (2007-8).

Obrazy newsów: 20190405_00.jpg

Składy PSP9: Milena Hańcza, Aleksandra Łasińska, Hanna Gregorczyk, Antonina Jaremko, Karolina Breitkopf, Julia Wójt, Nelly Celi, Alicja Kogut, Milena Stańczyk, oraz Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Marta Orzechowska, Magda Kućak, Lena Kużaj, Natalia Walczyk, Wiktoria Zarzecka, Maja Florczyk, Klara Łukasik.

Trenerami obu zespołów byli Krzysztof Hańcza i Roman Radłowski.


DZIEWIĄTKA MISTRZEM MIASTA

W ostatnich dniach odbyły się turnieje Mistrzostw Miasta w Mini Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców. W obu z nich zwycięzcami byli reprezentanci "Dziewiątki". We wtorek dziewczęta wygrały z PSP1 5-0, a że inne drużyny wycofały się z rozgrywek, był to jedyny mecz turnieju. Po nim rozegraliśmy jeszcze wspólnie z koleżankami z "Jedynki" trzy sparingi.  W środę nasi chłopcy najpierw w grupie pokonali PSP1 8-0 i PSP6 11-0, by następnie w półfinale odwrócić losy spotkania i ze stanu 0-2 wygrać 4-2, a w finale pokonać PSP12 6-1.

Składy PSP9: Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Agata Długosz, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Kinga Celi, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała, oraz Bartosz Zięcik, Bartłomiej Sekuła, Dawid Łukasik, Tymon Katlik, Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski, Oskar Liszok, Tomasz Godula, Franek Kurpiński.

Obrazy newsów: 20190403_ch0.jpg

Trener Krzysztof Hańcza


MEGAPISANKI

03 kwietnia nasza szkoła została zaproszona do galerii Odrzańskie Ogrody na zdobienie MEGAPISANKI. W gronie trzech innych szkół 8 uczniów z klas szóstych podjęło wyzwanie i na 150 cm pisance przypinaliśmy zdobienia według własnego pomysłu. Od 5-19 kwietnia każdy kto zrobi w naszej galerii zakupy za 20 zł lub wielokrotność tej kwoty może zagłosować na wybraną przez siebie pracę. Będzie nam bardzo miło jak oddacie głos na naszą pisankę.

Obrazy newsów: 20190403_jajo0.jpg

Oprac.A.Zamora


Trening przed finałami TYMBARK

W sobotnie przedpołudnie (30.03) piłkarki z "Dziewiątki" pod okiem swoich trenerów ćwiczyły przed zbliżającymi się turniejami: finałami wojewódzkimi Tymbarka (u8, u10 i u12), oraz rozgrywkami mini piłki nożnej klas szóstych (r.2006-8) i ósmych (r. 2003-5). Wszystkie turnieje odbędą się w przyszłym tygodniu od wtorku do piątku.

Obrazy newsów: 20190330_trening_18.jpg

oprac.K.Hańcza


SZACHIŚCI „DZIEWIATKI” WICEMISTZRAMI POWIATU

W czwartek 28 marca, w II LO w Kędzierzynie-Koźlu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w szachach błyskawicznych. Szczególnymi gośćmi turnieju byli przedstawiciele ZAKS-y w osobach Prezesa Klubu Sebastiana Świderskiego i Mistrza Świata w piłce siatkowej Aleksandra Śliwki. Szanowni goście wymyślili quiz dla dzieci, które szukały podobieństwa w grze w szachy  i w piłkę siatkową. Wypowiedzi młodych szachistów na ten temat były zaskakująco trafne i urozmaicone. Naszą szkołę w tym turnieju reprezentowali: Jakub Karbownik, Marek i Rafał Smętek, Kacper Duszkiewicz, Szymon Bielański oraz Hanna Taraszkiewicz i najmłodsza uczestniczka turnieju Hania Grzegorczyk z klasy 1s !!.  Drużynowo ekipa PSP nr 9 wywalczyła tytuł Wicemistrzów Powiatu ulegając tylko PSP nr 6 przy tej samej liczbie punktów, wynikiem na pierwszej szachownicy. Indywidualnie, również na drugim miejscu zakończył zawody Szymon Bielański z klasy 4c. W Mistrzostwach Powiatu w szachach błyskawicznych w kategorii szkół podstawowych, wzięły udział cztery podstawówki z Naszego miasta PSP nr 1, PSP nr 6, PSP nr 9 i PSP nr 19. Opiekunką naszej reprezentacji była Pani Sabina Kisielewska.

Obrazy newsów: 20190328_szachy.jpg

Gratulujemy sukcesów coraz lepiej spisującym się szachistom z Dziewiątki.


UDANY POCZĄTEK PIŁKARZY

We wtorek 26.03.2019 piłkarze "Dziewiątki" zainaugurowali rozgrywki piłki nożnej na trawie. W eliminacjach miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-5) rozegranych na boiskach PSP19 wzięły udział cztery drużyny. PSP19/PG5, PSP12/PG1, PSP1 i PSP9. Nasi reprezentanci, z których aż siedmiu było z rocznika 2005, bardzo dzielnie walczyło ze starszymi rywalami. W pierwszym meczu po bardzo zaciętym spotkaniu wygrywamy 1-0 z PSP12. W następnej kolejce pokonujemy 11-1 PSP1, czym zapewniamy sobie awans do rozgrywek powiatowych (odbędą się 4.04 ponownie w PSP19). W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z faworyzowanymi gospodarzami (którzy poprzednie dwa mecze wygrali 12-0 z PSP1 i 10-0 z PSP12), wśród których znalazło się kilku naszych absolwentów z rocznika 2003 (Sebastian Składny, Łukasz Łata, Michał Smykla, Piotr Sekuła). Piłkarze "Dziewiątki" walczyli jak równy z równym i ulegli minimalnie 0-1, co nie zmienia faktu, że osiągnęliśmy swój cel po bardzo dobrej grze.

Obrazy newsów: 20190326_1.jpg

Skład PSP9:
Adam Rakowski, Michał Maciaszek, Kamil Cendrowski, Bartosz Czarnecki, Domnik Janicki, Przemysław China, Łukasz Pietrzak, Ignacy Czapla, Mateusz Kuna, Kacper Krysztul.

Trener Krzysztof Hańcza