7,756,088 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
Podręczniki 2017-2018

Kalendarz
Grudzień 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w świetlicy szkolnej

Przez ostatnie tygodnie świetliczaki uczestniczyły w szeregu zajęć dotyczących setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie poznali zarys historyczny święta w trakcie licznych prelekcji, prezentacji oraz pogadanek. Obejrzeliśmy film „Animowana Historia Polski” i wysłuchaliśmy najpiękniejszej pieśni patriotycznej „Rota”. Dzieci wspólnie śpiewały pieśni: O mój rozmarynie, Przybyli Ułani, Piłsudski na kasztance.

Ponadto uczcili święto wykonując różnorodne zadania:

  • 100 biało-czerwonych rączek z których wykonały ogromny kotylion,
  • namalowały kredą na chodniku 100 biało-czerwonych serc,
  • 100 razy okrążyły boisko do piłki siatkowej,
  •  nasi świetlicowi piłkarze 100 razy strzelili do bramki, a bramkarz próbował 100 razy obronić strzał,
  • najwytrwalsi wykonali 100 przysiadów.

Uczniowie wykonali również wiele prac plastycznych: symbole narodowe (godło oraz flagę), polskie krajobrazy, ilustracje swojego miasta, swojej okolicy. Przypomnieliśmy sobie również tekst hymnu państwowego. To był dla nas, młodych Polaków, wyjątkowy czas, czas zadumy nad istotą wolności.

Obrazy newsów: 20181111_sw_00.jpg

oprac. Wychowawcy Świetlicy


Konkurs Pieśni Patriotycznej - wyniki

Obrazy newsów: 20181113_kpp.jpg100- lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole zostało zauważone również w muzyce.  Jak co roku w listopadzie odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej gdzie każdy uczeń mógł zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę. Do eliminacji przystąpiły 33 osoby, a jury w składzie panie: Ilona Piwowarska, Kinga Dębska i Anna Zamora po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych przyznało następujące miejsca.

I miejsce Natalia Matyjasek z klasy 6a
II miejsce Agata Łannik z klasy 7b, Lena Zabrocka z klasy 3a
III miejsce Agata Długosz z klasy 6a

Wyróżnienia:

  • Ola Bukryj z klasy 4c
  • Klasa 6b
  • Jagoda Felińska z klasy 2s.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.


WOLNOŚĆ

Zaskakujący! Wzruszający! Przywołujący wspomnienia! Poruszający do głębi! Odważny i nowatorski!

Tymi epitetami opisać można koncert, który miał miejsce w sali kina „Chemik” 7 listopada br.

Była to artystyczna opowieść wypełniona śpiewem, tańcem, obrazem z elementami pantomimy, w której to, co nowoczesne zaplotło się z przeszłością, a wszystkiemu przyświecało ono! Słowo: WOLNOŚĆ!

Na scenie zobaczyć można było dzieci z Przedszkoli nr 22 i 24 oraz ze Szkół nr 9, 19 i 6, a także gości specjalnych: członków Zespołu Pieśni i Tańca Komorno.

Wielkie podziękowania dla autorów sukcesu, bo tylko tak określić można dzieło uczniów i wychowanków kędzierzyńsko-kozielskich placówek oświatowych.

Koncert był zamknięciem ogólnomiejskiego projektu upamiętniającego 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Projektu zakrojonego bardzo szeroko, z wieloma uruchomionymi w działaniu obszarami, a finałowy występ stał się przysłowiową „wisienką na torcie”.

 Obrazy newsów: 20181107_akademia_00.jpg

A dla ciebie, czym jest – wolność?

Z wyrazami szacunku dla artystów dużych i małych – W. Czapla


DZIEWCZYNY W KOMPLECIE NAJLEPSZE W POWIECIE

W środę (7.11) odbyły się kolejne powiatowe eliminacje Pucharu Tymbarka. Tym razem na boisku w Gościęcinie rywalizowały trzecio- (r.2009-2010) i piąto- (r.2007-2008) -klasistki. Nasze dziewczyny były zdecydowanie poza zasięgiem innych drużyn. Starsze dziewczyny pokonały kolejno PSP18 i PSP19 po 5-0, a następnie wygrały z gospodyniami 8-1. Młodsze reprezentantki "Dziewiątki" okazały się lepsze od PSP18 (7-0), PSP Wronin (6-0) i PSP Gościęcin (5-0). Nasz łączny bilans w obu turniejach to sześć zwycięstw i 36 strzelonych bramek, przy jednej straconej. Składy PSP9: Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Anna Kozakiewicz (wszystkie 5a), Zofia Jaremko (5c), Patrycja i Martyna Wojciechowskie (obie 5s), oraz Anna Merta, Wiktoria Przymuszała (obie 4a), Lena Kużaj, Karolina Kania, Wiktoria Zarzecka, Natalia Walczyk (wszystkie 4s), Marta Orzechowska (3a), Magdalena Kućak (2b).

W tym samym dniu w Igrzyskach Młodzieży szkolnej rywalizowali chłopcy z roczników 2003-2005. Miejskie eliminacje rozegrano w PSP5 i nasi zawodnicy walczyli dzielnie z uczniami trzeciej gimnazjum, jednak musieli uznać ich wyższość. Pierwszy mecz z ZSM1 (PG5+PSP19) przegraliśmy 0-3, a drugi z ZSM4 (PG9-PSP16 2-3. Skład PSP9: Bartosz Niemas, Michał Maciaszek, Kamil Cendrowski, Bartłomiej Bakota (wszyscy 8s), Łukasz Pietrzak, Dominik Boczoń, Dominik Janicki, Przemysław China (wszyscy 7a).

Obrazy newsów: 20181107_dz_ch_00.jpg

Trenerzy Krzysztof Hańcza, Roman Radłowski, Filip Zasadowski.


Jesienny Konkurs Niezwykłego Ziemniaka w świetlicy

W październiku zaczęły się ziemniaczane połowy w których chętne dzieci mogły łowić ziemniaczki na wędkę na czas. Przeprowadziliśmy także pogadankę na temat ziemniaka oraz czytaliśmy tekst pt. „Chcę wiedzieć więcej o ziemniaku” z którego dowiedzieliśmy o historii jego uprawy w Europie i różnych sposobach jego przyrządzania ( frytki, chipsy). W konkursie wzięło udział 42 dzieci. Tytuły Ziemniaczanego Kanclerza otrzymali:

Ksawery Rokstein,
Pola Hałgas,
Maja Karolina Krzywicka,
Magdalena Kućak.

Ziemniaczanym Łowcą zostali w tym roku:

Paweł Głomb,
Tomek Przybyła,
Wiktoria Pal oraz Michał Marek.

Obrazy newsów: 20181106_pola.jpg

Obrazy newsów: 20181106_rafal.jpg

opracowała: Grażyna Argudin


WALECZNA "DZIEWIĄTKA" W AKCJI

We wtorek (6.11) chłopcy z rocznika 2009-10 wzięli udział w eliminacjach powiatowych Pucharu Tymbarka w Cisowej. "Czerwoni" trafili do trudnej grupy i po dwóch pierwszych wysoko przegranych meczach (z późniejszymi finalistami PSP5 i PSP18) dali radę pokonać Victorię Cisek 0-3. "Fioletowi" natomiast pokonali wszystkich rywali w grupie (kolejno PSP Polską Cerekiew 6-1, Odrę Koźlę 6-0, PSP5-II 3-1 i PSP19 2-0). W półfinale nasi bardzo dobrze zaczęli mecz prowadząc 2-0 i 3-1, jednak ostatecznie rywale zdołali wyrównać, a następnie pokonać nas w rzutach karnych. W meczu o trzecie miejsce nasza ekipa ponownie ograła Odrę Koźle, tym razem 5-1.
Skład PSP9: Szymon Domański, Filip Głabuś, Paweł Głomb, Miłosz Borucki, Krzysztof China, Kacper Maliński, Tomasz Matyja, Jacek Sawicki, Paweł Blicharski, Bartosz Makowiecki, Bartosz arkiewicz, Maksymilian Kluge, Adam Wychowaniec, Marek Kowalski, Marcin Główka, Sebastian Kućak, Karol Labocha.

Obrazy newsów: 20181106_01.jpg

Obrazy newsów: 20181106_02.jpg

Trenerzy Krzysztof Hańcza i Roman Radłowski


DZIEWCZYNY Z AWANSEM, CHŁOPCY BYLI O WŁOS.

W poniedziałek (5.11) odbyły się dwa turnieje piłkarskie z udziałem zawodników "Dziewiątki". Dziewczyny z roczników 2006-7 wzięły udział w miejsko-powiatowych rozgrywkach Halowej Piłki Nożnej w Cisowej, natomiast chłopcy z klas pierwszych (r. 2011) rywalizowali w Dziergowicach w eliminacjach powiatowych Pucharu Tymbark.

Dziewczęta rozpoczęły turniej remisem z PSP5, a następnie pokonały 6-0 PSP19 i po bardzo zaciętym meczu 1-0 Pawłowiczki, strzelając bramkę w ostatniej akcji meczu. Takie wyniki pozwoliły zająć pierwsze miejsce w grupie i w półfinale trafić na teoretycznie słabszego rywala, jednak kolejny mecz był bardzo trudny. Naszym rywalem była Polska Cerekiew i w regulaminowym czasie gry było 1-1, a pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych bardzo dobrze spisała się nasza bramkarka, która najpierw obroniła dwa karne, a później sama trafiła do bramki rywalek, dzięki czemu wygraliśmy 2-0. Zwycięstwo dało nam awans do półfinału wojewódzkiego. W finale rozluźnione zawodniczki "Dziewiątki" zagrały ponownie z PSP5 i w regulaminowym czasie gry znów było 0-0. Jednak w dogrywce straciliśmy koncentrację i ulegliśmy 3-0, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Skład PSP9: Emilia Szafarczyk (7b), Agata Długosz, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider (wszystkie 6a), Kinga Celi, Emilia Słowik (obie 5a), Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz (obie 5c).

Pierwszoklasiści wzięli udział w eliminacjach powiatowych Pucharu Tymbark. W turnieju wystąpiło pięć drużyn - cztery klubowe (Chemik K-Koźle, Odra K-Koźle, dwie drużyny Victorii Cisek) i "Dziewiątka" jako jedyna szkoła w zawodach. Nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i w całym turnieju zdobyła 23 bramki, wygrała trzy mecze i przegrała tylko jeden. Turniej był bardzo zacięty i o kolejności pierwszych trzech miejsc między "Dziewiątką", Odrą, a Chemikiem zdecydowały bramki, niestety naszej drużynie do awansu zabrakło dwóch bramek strzelonych i z tego powodu ostatecznie kończymy zawody na drugim miejscu. Skład PSP9: Filip Wróbel, Gabriel Śliwiński, Piotr Ołdak, Wojciech Boruk, Franciszek Drobny, Adam Siemaszko, Jakub Maciejewski, Xavier Hiszpański, Szymon Czupiał-Wojdat.

Obrazy newsów: 20181105_dz1.jpg

Trenerzy Krzysztof Hańcza, Roman Radłowski