9,856,931 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
Strefa ciszy
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Jednak istnieje😊!!!

Klasa 6A odrobinę dłużej musiała czekać na prezenty. Za nagrany specjalnie dla NIEGO film, od Dostojnego JEGO Pomocnika, otrzymała zaproszenia na imprezę Mikołajkową, na którą późnym wieczorem, dotarł w końcu , zmęczony całodniową służbą …ON we własnej osobie – najprawdziwszy ŚWIĘTY MIKOŁAJ😊!!

Za piosenki, wierszyki, rozwiązane zadania matematyczne - wszyscy, łącznie z Kapitanem 6A😉, a nawet samym MIKOŁAJEM - otrzymali wyczekiwane cały dzień podarunki. Oglądając lekturowy film, wspólnie dopełnili udanego dnia, który bez pomocy grupy pracowitych ELFÓW, na pewno by się nie udał…😊 Dziękujemy!!!

Obrazy newsów: 0.jpg
 

oprac.I.Podborączyńska


PŁYWACY „DZIEWIĄTKI” CIĄGLE ŻĄDNI SUKCESÓW

Bardzo wyczerpujący był dla pływaków „9-tki” w barwach kędzierzyńsko-kozielskiego MMKKS-u ubiegły tydzień. Nasi zawodnicy wystartowali w szeregu imprez pływackich różnej rangi, odnosząc sukcesy w każdym występie. W dniach 6-8.2019r w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich. W doborowym towarzystwie 570 najlepszych pływaków ze 159 klubów rywalizowali nasi zawodnicy Kamil Kania i Kamil Gohla (podopieczni trener Eweliny Deneki) oraz absolwent Maciej Leszczyński (obecnie uczeń SMS Racibórz). Chłopcy reprezentowali klub MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Nasi pływacy spisali się w mistrzostwach rewelacyjnie. Cała trójka znacznie poprawiła rekordy życiowe i kilkukrotnie znalazła się w finałach tej najważniejszej imprezy. Kamil Kania dwukrotnie dostał się do finału B: na dystansach 400 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym. Maciej Leszczyński zameldował się w finałach B cztery razy: na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 i 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Największy sukces odniósł Kamil Gohla zaliczając udział w finale w każdym swoim starcie. Najwyższą lokatę zajął na dystansie 400 m stylem zmiennym, na którym w finale A uplasował się na 10 pozycji. Kamil dwukrotnie wygrał finał B na dystansach 50 i 200 m stylem klasycznym. Do finału B wszedł również na dystansie 100 m w popularnej „żabce”. Należy nadmienić, że mistrzostwa stały na bardzo wysokim, niespotykanym od lat poziomie. Padło w nich aż 15 rekordów Polski. Na niektórych dystansach wynik lepszy od rekordu uzyskało aż dwóch zawodników. Tym bardziej cieszą wyniki naszych reprezentantów.

W Knurowie podczas Mikołajkowego Mityngu Pływackiego, wystartowało ośmioro uczniów Naszej szkoły, zawodników MMKS-u: Liliana Gorska, Julia Wójt, Orszak Lena i Wiktoria, Wojciechowska Martyna, Patrycja i Weronika oraz Oskar Moszyk. Nasi sportowcy spisali się znakomicie wywalczając aż 9 medali. (4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).  W Zabrzu, podczas X Mityngu Pływackiego, nasza reprezentacja w składzie Lena i Paulina Kużaj, Diana Emerling i Amadeus Gohla pływała również szybko zdobywając w 4 osobowym składzie aż 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy).  Natomiast w Kozach podczas XII Pływackich Andrzejków, wystartowały Jagoda Justyńska i Zuzanna Kordek, które wywalczyły 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy). Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom i rodzicom znakomitych wyników.  Czekamy na dobre wieści z kolejnych zawodów. Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat z Opola (Marcin Wręczycki), MP Juniorów 16 lat z Lublina (Paulina Budzińska) i MP juniorów 17-18 lat z Ostrowca ŚW. (Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk).

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.megatiming.pl

Medale Knurów
Medale Zabrze
Kluby Knurów
Kluby Ostrowiec


Turniej Wiedzy Technicznej

W dniu 26.11.2019r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Kędzierzynie-Koźlu odbył się IX Turniej Wiedzy Technicznej „Potyczki z techniką”. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z kędzierzyńskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Łannik, Zofia Danielewicz i Jan Bartoszek.

W pierwszej części turnieju każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał test wiedzy składający się z 30 pytań. Następnie odbyły się zadania drużynowe. Zadania wymagały logicznego myślenia oraz umiejętności praktycznych. Wykonywane ich sprawiło nam wielką frajdę, ćwiczenia były naprawdę ciekawe i całkiem dobrze nam poszło. Nasz zespół zajął 4 miejsce w śród 10 drużyn biorących udział w turnieju, czego jesteśmy bardzo dumni.

Obrazy newsów: 20191209_1.jpg

Obrazy newsów: 20191209_2.jpg

Oprac. Agata Łannik


Kiermasz - stroiki

Obrazy newsów: 20191208_00.jpgPrzed jarmarkiem bożonarodzeniowym w Koźlu nasi uczniowie wprost zasypali nas przepięknymi stroikami i ozdobami świątecznymi. Wybór najlepszych prac był bardzo trudny. Jury zdecydowało przyznać 3 nagrody równorzędne i wyróżnienia

Nagrodzeni:

 • Jurczyga Igor 2s
 • Miraszewska Marcelina 7b
 • Jadwiga Burzyńska 8s

Wyróżnieni:

 • Julia Łuczak 5c
 • Jakub Jaroszek 8a
 • Zuzanna Maćków 7a
 • Maja Sarzyńska 1a
 • Julia Michnik 7b
 • Marta Merta 5a
 • Maja Kosińska 6b
 • Arkadiusz Daniłowicz 6c
 • Wiktoria Daniłowicz 7b
 • Antonina Miraszewska 7b
 • Kacper Wójcik 3b
 • Maja Szymańska 1a

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapewniamy, że każda z tych ozdób byłaby chętnie widziana na naszych świątecznych stołach.


Tydzień ekologiczny

W minionym tygodniu obchodziliśmy w świetlicy tydzień ekologiczny. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, zgłębiając przy tym wiedzę z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom wpływu człowieka na środowisko i przewidywanie skutków jego działalności.

Świetliki bardzo aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zajęciach:
- uczyliśmy się właściwie segregować odpady
- wykonywaliśmy  proste obserwacje i eksperymenty, wyjaśniając istotę obserwowanych zjawisk
- oglądaliśmy filmy edukacyjne o recyklingu /polecamy wszystkim chętnym stronę nasześmieci.mos.gov.pl/
- nauczyliśmy się robić karmniki dla ptaków, wykorzystując zużyte butelki i tekturowe opakowania/podziwiamy je teraz z okien naszej świetlicy/
- mieliśmy lekcje przyrody w terenie
- stworzyliśmy eko-mapę świata oraz plakat mówiący o ekologicznym życiu
- przekonaliśmy się, że zabawki ekologiczne są zdrowsze i bezpieczniejsze od tych masowo wyrabianych
- wykazywaliśmy się swoją kreatywnością, wykonując prace różnymi technikami plastycznymi.

Tydzień ekologiczny pomógł uświadomić dzieciom, że one same kształtują środowisko, w którym żyją. Ziemia jest jedyna i nie powtarzalna, jest ewenementem w otaczającym nas wszechświecie.

Opracowała: Barbara Michnik


DZIEŃ ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Obrazy newsów: 20191206_mikolaj.jpgDotarł do nas!
Przywiózł prezenty, bo w Dziewiątce są grzeczne dzieci!
Ale i grzeczni nauczyciele :) oraz pracownicy! Mikołaj przyjechał z łakociami, słodkościami ale przywiózł również 19 nowych drukarek, które usprawnią pracę nauczycieli i szkoły!

Było - jak rok rocznie - wesoło, gwarnie a przede wszystkim miło :)! Patrona dnia można było spotkać w klasach, na holach, w kuchni i świetlicy, w przelocie i stacjonarnie ;). A towarzyszyła mu cała świta 🦌 🦄 🎅 👶 👩‍🏫 👨‍🏫 🧝‍♀️ 👼 💑
Dziękujemy!
Wyczekiwać będziemy Cię za rok - Twoje dzieci: też małe i duże

Eliminacje do TALENTÓW

Szkolne eliminacje do miejskiego konkursu TALENTÓW zostały przeprowadzone w środę 27.11.2019r . Wśród wielu zgłoszeń jury najwyżej oceniło dwa występy:

 • Antonina Miraszewska z klasy 4 s w kategorii wokalnej
 • duet gimnastyczny - Zosia Jaremko i Zuzia Makarewicz z klasy 6c

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych reprezentantów w RSM Chemik 9 grudnia.

Obrazy newsów: 20191128_1.jpg

oprac.A.Zamora