*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Styczeń 2018

Przyjaciele Dziewiatki!

Obrazy newsów: tarcza.jpg„PRZYJACIELE DZIEWIĄTKI” – RODZICE, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY SZKOŁY, PRZYJACIELE…

Jeśli chcesz wspomóc pracę szkoły, cenisz społeczne
  działania na rzecz innych, bliska jest Tobie postawa
  otwartości i wolontariatu, to właśnie Ciebie
  zapraszamy na założycielskie zebranie Stowarzyszenia
  „Przyjaciele  Dziewiątki”.

Nasza najnowsza propozycja jest wynikiem wielu
   rozmów i przemyśleń grupy rodziców i nauczycieli –
   działaczy na rzecz naszej Dziewiątki.

Miejsce – PSP nr 9, sala 22

Kiedy – 12 grudnia, godz. 17:30

ZAPRASZAMY I OCZEKUJMY NA WASZE PRZYBYCIE!

WSPÓŁDECYDUJMY I TWÓRZMY!

W. Czapla i działacze

Moja szkoła

Od pździernika w naszej szkole realizowany jest projekt pod nazwą ”Moja szkoła”.  Biorą w nim udział uczniowie poszczególnych klas 4-7. Pierwszym zadaniem - plastycznym dla uczniów klas 7 było wykonanie tarczy szkoły. Drugim zadaniem - literackim było napisanie wiersza pt: „Moja szkoła”. Wiersze pisali uczniowie klas 7a, 7 b  oraz klasy 6 b. Kolejne zadania już niebawem.

Oprac. I.Składny

Obrazy newsów: 20171205_tarcza.jpg

ZWIERZACZKI

Uczniowie klas 6a, b i s na lekcjach plastyki wykonywali projekty zwierząt, następnie zamienili się w artystów rzeźbiarzy i lepili figurki z masy solnej, które później malowali farbami. Każdy miał inny, ciekawy pomysł na swoje dzieło. Jedno jest pewne - wszyscy świetnie się przy tym bawili. Oto efekty pracy.

Obrazy newsów: zwierzaczki.jpg

oprac.I.Składny

Gala w Opolu

KOLEJNA ŚWIETNA WIADOMOŚĆ!!!

Nasze panie: Aleksandra Pasoń i Kinga Dębska z prestiżowym wyróżnieniem dla animatorów i twórców kultury. Pośród 60 osób z całego województwa zgłoszonych do nagród Marszałka Województwa Opolskiego tylko 10 otrzymało nagrodę i kolejne 10 wyróżnienia, w tym nasze Panie!!!! Wielkie i szczere gratulacje dla nich!!! Nasza szkoła jest tak wielka, jak jej nauczyciele. Wszyscy mogą być szczęśliwi.
Kinga, Ola - gratuluję!!! :)
W. Czapla

Obrazy newsów: animatorki.jpg    Obrazy newsów: animatorki1.jpg

RODZICE- DZIECIOM - JAK MOŻNA PIĘKNIE PRZEŻYC ADWENT

Rodzice z klasy III c przygotowali dla swoich pociech woreczki adwentowe. W każdym woreczku znajduje się dobra rada dla dzieci oraz malutka słodka niespodzianka. Dzieci codziennie rano otwierają woreczek i dowiadują się jaką dobrą radę przygotowali na dany dzień ich rodzice. Dziękujemy kochani Rodzice za Wasze dobre rady i słodkości, które upiększają codziennie nasze szkolne poranki

Dzieci z klasy III c wraz z wychowawcą Iwoną Krupa

Obrazy newsów: 20171203_adwent.jpg

Na zdjęciu widnieje nasza adwentowa dekoracja, którą wykonały dzieci.

CHŁOPCY GRAJĄ DALEJ
Piłka nożna

W ostatni dzień listopada (30.11), w halach w Cisowej i Gościęcinie, odbyły się półfinały powiatowe Pucharu Tymbark (chłopcy rocznik 2008-9). W pierwszym z nich wzięły udział dwie drużyny "Dziewiątki". Obie walczyły dzielnie i stworzyły dobre widowisko. Trochę lepiej poszło "pomarańczowym", którzy zdołali wygrać trzy mecze (po 6-0 z "czerwonymi" i Chemikiem, 4-1 z PSP19), a ostatni mecz z gospodarzami przegrali 0-3. Natomiast młodsza drużyna "czerwonych" w każdym meczu starała się dzielnie walczyć. Choć wyniki nie były najlepsze (porażki z Chemikiem 1-2, PSP19 1-4, PSP18 0-3 i 0-6 z "pomarańczowymi") na pewno występ obu ekip i zdobyte przez nie doświadczenie zaowocuje w przyszłości. Ekipa "pomarańczowych" awansowała do finału powiatowego z udziałem PSP18, oraz PSP5 i PSP Polska Cerekiew. Składy: Dominik Domański, Szymon Domański, Mikołaj Syty, Łukasz Lewczak-Gągała, Ilies Padet, Jakub Chmielewski, Krzysztof China, Jakub Matejko, Szymon Szarek, Tomasz Siemaszko oraz Miłosz Borucki, Kacper Maliński, Grzegorz Kowalczyk, Daniel Góralczyk, Tomasz Wicher, Tomasz Przybyła, Marek Kowalski.

Obrazy newsów: 20171130_ch_00.jpg

Trenerzy Krzysztof Hańcza, Agnieszka Harnos.

ZIMOWISKO

ZIMOWISKO 2018

odbędzie się w dniach 15-26.01.2018r.

w naszej szkole.

Karty do pobrania w sekretariacie.

Ilość miejsc ograniczona.