ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,006,920 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 5

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
NIESAMOWITY WYCZYN KĘDZIERZYŃSKO-KOZIELSKICH PŁYWAKÓW

Obrazy newsów: 20200117_zmo.jpg

W dniach 17-18.01.2020 (piątek-sobota) na gościnnej pływalni „STRZELEC” w Strzelcach Opolskich odbyły się otwarte Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 168 zawodniczek i zawodników z 16 klubów woj. opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. W tym gronie 43 absolwentów i uczniów PSP nr 9 reprezentujących nasze miasto w barwach MMKS Kędzierzyn-Koźle. Nasi sportowcy walczyli nieprawdopodobnie ambitnie, co przełożyło się na znakomite wyniki Naszego klubu. Zawody rozgrywano w 39 konkurencjach i 6 kategoriach wiekowych. Kędzierzynianie wywalczyli aż 131 medali i zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową. Medale dla Naszego klubu wywalczyło ponad 30 osób co daję niesamowitą wręcz skuteczność startową sięgającą 70 procent. Podopieczni trenerów Eweliny Deneki, Agaty Rachowicz, Katarzyny Krzysicy, Darii Szydłowskiej-Smętek, Ewy Madej i Bronisława Kisielewskiego walczyli jak lwy, zostawiając w pokonanym polu wszystkie pozostałe kluby. Wywalczyliśmy 41 tytułów Mistrza Okręgu Opolskiego, 57 tytułów Wicemistrza oraz 33 razy tytuł II Wicemistrza. Najgroźniejszy rywal naszych pływaków, klub MOS w Opolu zdobył 88 medali !!!!

GRATULUJEMY sportowcom i trenerom znakomitych wyników. DZIĘKUJEMY, Włodarzom Miasta i Gminy Kędzierzyn-Koźle za finansowe wsparcie, a rodzicom zawodników za wielki wkład włożony w rozwój „Naszej” młodzieży.  „Ciężka praca się opłaca”, ten slogan znalazł odzwierciedlenie w rezultatach jakie osiągają zawodniczki i zawodnicy we wszystkich zawodach, w których biorą udział. Po takim rozpoczęciu roku 2020 z ufnością będziemy oczekiwać na letnie i zimowe Mistrzostwa Polski oraz rywalizację drużynową dzieci i młodzików. Ręce same składają się oklasków, więc jeszcze raz WIELKIE BRAWA !!!! Poniżej prezentujemy wszystkich medalistów oraz trochę zdjęć z zawodów.

Wszystkie wyniki i statystyki z Zimowych Mistrzostw Okręgu w pływaniu znajdują się na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

Zachęcamy wszystkich do lektury.


Kangur Matematyczny

Obrazy newsów: 20200114_kangur.jpg

Zapisy do 3 lutego 2020 roku u pani Iwony Podborączyńskiej.

Koszt uczestnictwa (wpisowe) 10zł.

Szczególowe informacje na stronie organizatora.


WOŚP 2020

Obrazy newsów: 2020wosp.jpg


TRENING Z MISTRZEM POD CHOINKĘ

W ostatni dzień przed przerwa świąteczną w "Dziewiątce" gościliśmy trenera samoobrony Adama Bizonia, który posiada czarny pas Karate Budo Kai oraz purpurowy pas BJJ. 2-krotny wicemistrz Niemiec, wicemistrz Litwy, oraz wicemistrz Rumunii. Uczestnik Mistrzostw Świata Tokyo 2005. Jego dwóch wychowanków ma tytuł młodzieżowych Mistrzów Polski MMA amatorów. Bardzo dziękujemy trenerowi Bizoniowi, który udzielił lekcji historii, wychowania i samoobrony naszym uczniom z klas 8a i 4s. Wszyscy obecni byli bardzo zaangażowani, a cześć uczniów wyraziło chęć dalszych kontynuacji treningów w Infinity, gdzie na co dzień można spotkać trenera Adama.

Obrazy newsów: mma00.jpg

Oprac. trener Krzysztof Hańcza


BARDZO MOCNY KROK PŁYWAKÓW „DZIEWIĄTKI” W NOWY 2020 ROK

Znakomicie spisali się pływacy „Dziewiątki” w barwach MMKS Kędzierzyn-Koźle, podczas dzisiejszej edycji Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w Krapkowicach. Nasi sportowcy byli bezapelacyjnie NAJLEPSI !!!!. Zwyciężyliśmy we wszystkich klasyfikacjach. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy aż 13 medali (5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe), następny zespół Delfin Krapkowice zdobył ich 6. W klasyfikacji punktowej wywalczyliśmy 5293 pkt i wyprzedziliśmy drugi w klasyfikacji Delfin Krapkowice o prawie 2000 pkt. Wśród najlepszych zawodników imprezy znaleźli się Diana Emerling, Olga Matyjasek, Lena Kużaj, Zuzanna Kordek, Mateusz Kuterski i Amedeus Gohla. Prawie wszyscy zawodnicy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe co po długiej Świątecznej przerwie dobrze wróży na przyszłość. Poniżej prezentujemy statystyki, medalistów i zdjęcia z zawodów. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.megatiming.pl.

Obrazy newsów: 20200111_krap_00.jpg

Nie zwalniamy tempa bo już w piątek i sobotę 17/18 stycznia w Strzelcach Opolskich liczna reprezentacja Naszej Szkoły i Klubu wystartuje w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Opolskiego w pływaniu. Będziemy mocno trzymać kciuki za sukcesy Naszych uczniów i absolwentów.

oprac.B.Kisielewski

Krapkowice Klasyfikacja Klubowa
Krapkowice Kluby
Krapkowice Medale
Krapkowice Medaliści
Krapkowice Najlepsi zawodnicy


Muffinki dla dziewczynki

Obrazy newsów: 20200110.jpgW styczniu rusza w świetlicy kolejna edycja akcji
Muffinki dla dziewczynki”.

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w niej. Akcja polega na pieczeniu i sprzedaży babeczek-muffinek.

W tym roku odbędzie się w dn. 20 stycznia, w czasie przerw o godz. 10.35-10.45 i 11.30-11.45.

Osoby, które zdecydują się upiec muffinki, proszone są o przyniesienie ich do świetlicy 20 stycznia do godziny 10.00.

Zebrane środki będą przeznaczone na kolejny rok edukacji (szkołę, przybory szkolne, jedzenie i ubranie) naszej podopiecznej Pascaline Sawadogo, która mieszka w Burkina Faso. Jest to państwo w Afryce zachodniej.

Kiedy rozpoczynaliśmy akcję, Pascaline miała 10 lat i chodziła do szkoły podstawowej. Obecnie ma 22 lata i uczęszcza do liceum.

Nasza świetlica wspiera program edukacyjny ”Dać im nadzieję”. Pomoc nie ogranicza się jedynie do zgromadzenia środków materialnych. Utrzymujemy również z naszą podopieczna korespondencję w j.francuskim, którego uczą się dzieci w naszej szkole. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, dzieci z Burkina Faso mogą liczyć na dobroć i wsparcie drugiego człowieka. Dzięki naszej pomocy ich los odmieni się.

Dziękujemy za współpracę
wychowawcy świetlicy


Przedstawienie Bożonarodzeniowe

W ostatnim dniu nauki w tym roku wszyscy uczniowie klas 1-3 mieli okazję zobaczyć Przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę 2 b. Młodzi aktorzy pięknie się spisali przybliżając wszystkim nadchodzący świąteczny czas.

Obrazy newsów: 20191220_100.jpg

oprac.A.Zamora