8,875,344 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY

Kalendarz
Sierpień 2019

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
"DZIEWIĄTKA" MISTRZEM POWIATU

W poniedziałek (6.05) odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (r. 2006 i mł.). Nasze dziewczęta rozpoczęły turniej od zwycięstw grupowych 3-0 z Solarnią i 8-1 z Landzmierzem. W półfinale po zaciętym meczu pokonaliśmy 1-0 Reńską Wieś (po golu samobójczym). w Finale po raz kolejny pokonaliśmy Solarnię 3-0. Dziewiątka została Mistrzem powiatu i nagrodę w piątek będzie gospodarzem półfinału wojewódzkiego.Trzymam kciuki i liczymy na powtórkę z rozgrywek halowych - czyli ponowny awans do finału, czyli najlepszej czwórki w województwie.

Obrazy newsów: 20180506_1_00.jpg

Skład: Emilia Szafarczyk, Agata Długosz, Julia Haider, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Wiktoria Bania, Kinga Celi, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza


Konstytucja 3 Maja
Obrazy newsów: konstytucja.png  228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Dzień flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).

Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, ze względu na to, że ta data jest jedyną w kalendarzu występującą pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy.

Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach.

Źródło: Wikipedia

Obrazy newsów: flaga_polska.gif

Święto Pracy
Obrazy newsów: 1_maja.jpg 

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.

Źródło: Wikipedia


TESTY SPRAWNOŚCIOWE

UWAGA RODZICE przyszłych klas sportowych I, IV, VII

Testy sprawności fizycznej odbędą się w dniach:

23.04.2019 (wtorek) oraz 24.04.2019 (środa)

w godzinach 16:00 - 17:00


Festiwal teatralny

5 kwietnia nasze szkolne teatry rozpoczęły festiwalowe tournee. Na 35. Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie wystąpiło 12 grup teatralnych, nasze zespoły pięknie się zaprezentowały. Jury zostało zauroczone i tym samym zespół Flug zdobył II , a zespół Na Krawędzi I miejsce. Panie Aleksandra Pasoń i Kinga Dębska otrzymały nagrody za reżyserię spektakli "Piotruś Pan" i " Lilie". Trzymajcie kciuki za kolejne występy na scenach w całej Polsce.

Obrazy newsów: olesno19.jpg


DZIEWCZYNY ZNÓW NA PODIUM

Tradycji stało się zadość. Reprezentanci "Dziewiątki" po raz kolejny wracają z finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarka z medalami. W dniu dzisiejszym (4.04) w Brzegu odbył się finał turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w których wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły. Dziewczyny z kategorii u10 (rocznik 2009-10) rozpoczęły zmagania od trzech zwycięstw w grupie (kolejno 2-0 z Budkowicami, 4-0 z Ligotą Książęcą i 6-1 z Głogówkiem), w tym samym czasie ich młodsze koleżanki w kategorii u8 (2011) najpierw przegrały z Głogówkiem 0-1, by następnie pokonać po 3-0 gospodynie z Brzegu, oraz zawodniczki z Białej Nyskiej. W półfinale starsze reprezentantki "Dziewiątki" przegrały 1-2 z Białą Nyską, natomiast młodsze dziewczęta pokonały w tym samym stosunku bramkowym Ligotę Książęcą. W meczach finałowych kędzierzynianki zagrały z tymi samymi drużynami co w pierwszej kolejce fazy grupowej. Najpierw trzecioklasistki pokonały pewnie Budkowice 3-0, a następnie po dramatycznym finale pierwszoklasistki zremisowały w regulaminowym czasie gry 0-0 z Głogówkiem. Następnie sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, w których przez 11 kolejek nie padła żadna bramka. Dopiero w dwunastej serii zawodniczka Głogówka zdołała pokonać naszą bramkarkę, a że wcześniej zawodniczka "Dziewiątki" spudłowała, to ostatecznie nasze dziewczyny musiały zadowolić się srebrnym medalem, co i tak jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem wysokich umiejętności naszych dziewcząt. Dodatkowo najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Antonina Jaremko. Już jutro do rywalizacji w Brzegu przystąpią najstarsze dziewczyny z "Dziewiątki" z kategorii u12 (2007-8).

Obrazy newsów: 20190405_00.jpg

Składy PSP9: Milena Hańcza, Aleksandra Łasińska, Hanna Gregorczyk, Antonina Jaremko, Karolina Breitkopf, Julia Wójt, Nelly Celi, Alicja Kogut, Milena Stańczyk, oraz Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Marta Orzechowska, Magda Kućak, Lena Kużaj, Natalia Walczyk, Wiktoria Zarzecka, Maja Florczyk, Klara Łukasik.

Trenerami obu zespołów byli Krzysztof Hańcza i Roman Radłowski.