9,697,909 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
Strefa ciszy
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
KONIEC PRZYGODY - POCZATEK PRZYGOTOWAŃ

Na półfinale wojewódzkim skończyli swój udział w turnieju halowej piłki nożnej reprezentanci Dziewiątki z klas ósmych. W dziś rozegranym turnieju w Cisowej (gdzie występowaliśmy jako gospodarz) ulegliśmy szkołom z Łosiowa 1-4 (pow. brzeski) i Białej 1-7 (pow. prudnicki), zajmując trzecie miejsce w turnieju. Nasza szkoła będzie zatem sklasyfikowana na miejscach 9-12. w województwie. Teraz musimy skupić się na spokojnej pracy i dobrze przygotować do wiosennych rozgrywek na orlikach. Skład PSP9: Dominik Janicki, Przemysław China, Tomasz Godula, Mateusz Serzysko, Kacper Ziemba, Kacper Krysztul, Jakub Folczyk, Dominik Boczoń.

Obrazy newsów: 20191114_ch.jpg

Trener Krzysztof Hańcza.


DZIELNE DZIEWCZYNY KOŃCZĄ NA PIĄTKĘ

W dniu 14.11.2019 odbył się półfinał wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8). Turniej w Brzegu zaczęliśmy od zacietego i niestety przegranego meczu z gospodyniami 2-4, następnie Brzeg wygrał z Baborowem 2-1. W ostatnim meczu (czwarta drużyna nie dojechała) nasze zawodniczki pokonały 1-0 Baborów i zajęły 2.miejsce w półfinale wojewódzkim - co oznacza sklasyfikowanie na miejscach 5-8 w województwie.
Skład PSP9: Victoria Kielbassa, Monika Fudali, Oliwia Ostrowska, India Kołtun, Paulina Boral, Weronika Wojciechowska, Zofia Danielewicz, Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek.

Obrazy newsów: 20191114_dz.jpg

Trener Krzysztof Hańcza


Konkurs Świąteczny

Obrazy: choinka.jpg

Konkurs plastyczny na „Najoryginalniejszą ozdobę choinkową”.

Zapraszamy dzieci z kl. I-III uczęszczające do świetlicy szkolnej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na wykonaniu oryginalnej ozdoby choinkowej. Podpisaną  ozdobę (imię, nazwisko, klasa) należy  przynieść  do wychowawców świetlicy do 2 grudnia. Rozwiązanie konkursu odbędzie się 17.XII.2019.

oprac. Katarzyna Hunek


I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIESLKSIEGO „SPELLING BEE”

Obrazy newsów: 20191121_01.jpgDnia 20 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs języka angielskiego dla klas 6 "Spelling Bee". W konkursie wzięli udział uczniowie z PSP nr 1, PSP nr 9, PSP nr 19, PSP nr 12, PSP nr 15, PSP nr 16. Naszą szkołę reprezentowali: Olwia Martiszko z kl.VI b oraz Jędrzej Lichosik z klasy VI s. Jego celem  jest doskonalenie ortografii języka angielskiego oraz poznawanie nowego słownictwa. By wygrać ten konkurs, wzorowany na amerykańskim „The Scripps National Sperling Bee”, uczniowie musieli wykazać się bezbłędną znajomością alfabetu oraz  podać znaczenie literowanego słowa. Tym razem „Mistrzem Spelling Bee 2019” okazał się Maciej Panasiewicz z Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 19, drugie miejsce zajął Artur Janus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, trzecie miejsce zajął Stanisław Koszorek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Laureaci otrzymali bony książkowe, a każdy uczestnik dyplom oraz drobny upominek. Organizatorami konkursu były Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9.

Pierwszym zwycięzcą oficjalnego Spelling Bee, zorganizowanego w  1925  roku w  Waszyngtonie  był Frank Neuhauser, mający wówczas 11 lat. Obecnie konkursy krajowe odbywają się w wielu krajach. O jego popularności może świadczyć fakt, że tylko w USA na różnych etapach konkursu w zeszłym roku brało udział 35,6 mln uczniów w wieku do 14 lat.

B.Golly-PSP nr 1
A.Mitura-PSP nr 9


OD HALI BORACZEJ POD NOWY TOMYŚL, CZYLI RAZEM DLA POLSKI

Obrazy newsów: 20191119_00.jpgNikt nie spodziewał się takiego odzewu… A jednak umiłowanie Ojczyzny jest faktem!

Szkółka Wędkarska REKINY DZIEWIĄTKI to grupa dzieci, która wraz ze swymi opiekunami postanowiła zrobić dla swojego kraju coś dobrego. Na zaproszenia odpowiedziało bardzo wiele osób z całej Polski. W sumie w działaniu 16 listopada udział wzięło ponad 200 osób w Kędzierzynie – Koźlu, Raciborzu, Januszkowicach, Dębowej, Opolu, na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim i Rakoniewicach niedaleko Nowego Tomyśla. W patriotyczne przedsięwzięcie zaangażowały się społeczności Publicznego Przedszkola nr 7 z K-Koźla, Publicznych Szkół Podstawowych nr 9 i 12 z K-Koźla, Kół PZW: Azoty i Miejskiego nr1 z K-Koźla, Reńskiej Wsi – Kofama, Sekcji Wędkarstwa Karpiowego z Opola, Sekcji Karpiowej Azoty z K-Koźla, Parafia św. Ducha i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, Klub Karpiowy Carp Way z Raciborza oraz Klub Karpiowy SPINA z okolic Nowego Tomyśla. Oraz szereg firm i organizacji: Zakład Kamieniarsko-Betoniarski TOBIAS, Okręg PZW w Opolu, Lokalna Grupa Rybacka OPOLSZCZYZNA, Babeczki znad rzeczki, Międzygminny Związek CZYSTY REGION a także rozgłośnie radiowe i media lokalne.

Najważniejsze natomiast w sobotnim działaniu było to, że byliśmy razem, zjednoczeni dla Polski. Że pokazaliśmy, iż są rzeczy ważne i najważniejsze! Obchodzić Odzyskanie Niepodległości można na wiele sposobów. Nasz sposób uczy i wdraża do postawy współodpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę, za „kraj lat dziecinnych”! Jest dobry, jak wiele innych a jednocześnie sprawia, że w sercu nawet najmłodszego i najmniejszego Piotrusia – spośród Rekinów – rozbłysła i płonie iskra przynależności do narodu i grupy ludzi biorących sprawy w swoje ręce. „Bo zamków dobywa się mieczem, nie rąk załamaniem!” - jak pisał Stefan Żeromski.

Dziękuję za wkład pracy każdego z Was, za wsparcie dobrym słowem, czynem i wsparcie sponsorskie.

 

Sukces akcji napawa optymizmem: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy MY żyjemy”! Jak nauczyć patriotyzmu współcześnie? Po jakie sięgać wzorce? Czy Polska potrzebuje krzyku na ulicach,  płonących opon? Patriotyzm współczesny jest jak powietrze – niewidoczny ale niezbędny! Zarażajmy – tylko i wyłącznie dobrym przykładem!

Do zobaczenia za rok! Będziecie?

Z pozdrowieniem
Wojtek Czapla

P.S.
A Polska zwyczajnie, po cichu wypiękniała Uśmiech!


Maks Matematyczny


W ogólnopolskim konkursie MAKS Matematyczny edycja VIII wzięło udział ok. 9100 uczniów z 950 szkół w Polsce. W poszczególnych grupach wiekowych reprezentowali PSP9:

Imie

Nazwisko

Kategoria

Punkty

Miejsce

województwo

Nagrody

Zawada Tymoteusz

SP2

58

2

Dyplom organizatora – udział

Kućak Sebastian

SP3

124

2 (51 w kraju)

Darmowy udział w konkursie Rozumiem IV

Zabrocka Lena

SP4

141

1

Dyplom organizatora – dobry wynik

Adler Alex

SP5

303

2 (34 w kraju)

Darmowy udział w konkursie MAKS Mat IX

Wicher Tomasz

SP5

185

3

Dyplom organizatora – dobry wynik

Zięba Zuzanna

SP5

86

15

Dyplom organizatora – udział

Łannik Agata

SP8

156

14

Dyplom organizatora – udział

Bartoszek Jan

SP8

143

15

Dyplom organizatora – udział

 Gratulacje dla uczestników, powodzenia w kolejnych zmaganiach!!!


II runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny

Obrazy newsów: 20191115_olesno.jpgKolejne zmagania ligowe za nami. Tym razem zawody Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny zawitały do Olesna. W piątek 15 listopada zawodniczki i zawodnicy walczyli indywidualnie na dystansach 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym oraz w sztafecie 4x50 m zmiennym. W imprezie wzięło udział 132 zawodników z 10 klubów pływackich woj. opolskiego.
Nasza reprezentacja składała się z 30 reprezentantów ( 14 dziewczynek i 16 chłopaków) z roczników 2008, 2009 oraz 2010 i młodszych. Dwudziestu dziewięciu z PSP nr 9 oraz jedna uczennica PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu/

W klasyfikacji drużynowej zajęłyśmy zdecydowane I miejsce wyprzedzając zespół Juniora  Kluczbork o ponad 2700 pkt !!!!!. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 3 miejsce, zdobywając jednakże największą liczbę trofeów bo aż 10 (3złote, 2srebrne i 5brązowych) indywidualnych i 1 w sztafecie 4x50m st. zmiennym. Zawodniczki i zawodnicy bardzo poprawiali swoje rekordy życiowe, co bardzo dobrze świadczy o zaangażowaniu ich w treningach szkolnych i klubowych.

Kapitalnie w Oleśnie spisały się dziewczęta, które zdobyły 8 z 10 medali. Znakomicie pływała Diana Emerling kl. IIIs, Lena Kużaj kl.Vs, Olga Matyjasek PSP 19 kl. III, Zuzanna Kordek (kl. VIs) i Karolina Kania (kl.Vs). Wśród chłopców medale wywalczyli Mateusz Kuterski kl. III s i Amadeus Gohla kl. Vs. Natomiast Srebrna Sztafeta płynęła w składzie: Jagoda Mierzwińska kl. VIs, Julia Jaśkowska kl.VIs, Wojtek Barnuś kl.VIs i Lena Kużaj kl.Vs.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników, których komplet dostępny jest na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

Poniżej zamieszczamy indywidualne statystyki medalowe zawodów.

Oprac.B.Kisielewski