ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,006,654 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 10

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
SPORT - Dzień Dziecka
Dnia 1 czerwca 2011 roku na pięknych boiskach szkolnych PSP nr 9, z okazji Dnia Dziecka, odbyła się wspaniała sportowa impreza przygotowana przez nauczycieli WF i trenerów pływania w Naszej Szkole , oczywiście przy wydatnej pomocy wszystkich pozostałych nauczycieli, Radę Rodziców i Dyrekcję.
Rozegrano bardzo wiele konkursów sportowych, takich jak bieg na 400m dla starszych klas i 200m dla klas 1-3, bieg na 60m i 40m, turniej piłki nożnej, konkurs klasowy rzutów do kosza, wyścigi rzędów oraz bieg australijski do chorągiewek. A do tego wszystkiego rozegrano jeszcze mini playback show.
Mamy upiekły wspaniałe ciasta i dopisała Nam pogoda.
Zwycięzcami byli wszyscy !!!! ponieważ każdy znalazł coś dla siebie i nikt nie pozostał bez uśmiechu w tym tak radosnym dla dzieci dniu.
Mamy nadzieję, że będziemy mogli taką imprezę przygotowywać w każdym roku szkolnym i przy tak licznym uczestnictwie.

oprac. S.Kisielewska
Dzień Dziecka
http://psp9.kursor.pl/images/news/106wojtek00.jpg
Jak na szkołę z tradycjami sportowymi przystało tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy w duchu sportowej rywalizacji. Każdy uczeń mógł się zmierzyć z różnymi konkurencjami sportowymi, a były to:
- gra w piłkę nożną,
- piłkę koszykową,
- bieg na 400 i 60metrów,
oraz bieg australijski.
Wszystkim sportowym poczynaniom towarzyszyła dobra zabawa, bowiem liczył się start w danej dyscyplinie sportowej. Choć osiągniętych wyników umniejszać nie można! Każdemu uczniowi należą się gratulacje! A szczególnie tym, którzy osiągnęli rezultaty na miarę podium.
Oprócz zajęć sportowy wiele emocji wzbudził również Mini Playback Show. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję przyglądać się występom światowych sław estrady. Ta inicjatywa także miała formułę konkursu.
Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku! Były lody, działała kawiarenka, do której słodkości zorganizowali rodzice, zwieńczeniem dnia był pożywny obiad przygotowany przez panie kucharki.
Dzień Sportu uświetnił występ grupy modelarzy – uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie – Koźlu, którzy to przybyli ze swymi opiekunami i pod ich czujnym okiem dokonali pokazu lotów rakiet własnych konstrukcji. Tu szczególne podziękowania należą się panu Zbigniewowi Kapelanowi – nauczycielowi z PG nr3.
Wesoły, emocjonujący i ważny dla każdego dziecka dzień minął w świetnej atmosferze, za którą wszyscy uczniowie dziękują organizatorom.
oprac.W.Czapla
4A w schronisku dla zwierząt
Dzięki dwóm akcjom : „Pełna miska dla schroniska” , „Daj szczeniakom szczęście” i wam zebraliśmy karmę, zabawki, smycze, obroże dla zwierząt. 24 maja 2011 roku o godzinie 9 klasa 4a wyruszyła do schroniska dla zwierząt. Zanieśliśmy wszystko co udało nam się zebrać, opiekunowie bardzo się cieszyli.
Było tam aż 101 piesków, tak jak w znanej bajce o dalmatyńczykach. Dowiedzieliśmy się , że w schronisku jest miejsce dla około 60 – 70 psów. Obecnie kojce są przepełnione. Miesięcznie przybywa około 20 psów. Adoptuje się ich bardzo mało.
Niektóre psy szczekały, a niektóre siedziały w budach lub stały przy kratach i miały słodkie minki. Bardzo mi się podobały, trudno jest jakiegoś wyróżnić, każdy ma swoje zalety i humorek. Są tam psy rasowe i nie, najbardziej podobał mi się husky, który miał jedno oko niebieskie, a drugie brązowe.
Psy mają dobre warunki. Pracownicy schroniska dobrze się nimi opiekują. Myją je, karmią i wyprowadzają na spacery.
W przyszłości mam nadzieję, że każdy pies znajdzie swój prawdziwy dom i dobrego właściciela. Każdemu właścicielowi życzę dobrego i kochanego podopiecznego. Ten dzień był super.

Opracowali uczniowie klasy 4a: Julia Wróbel, Dominik Łopuch, Laura Jarosz, Michał Smaluch, Patrycja Łukasiewicz, Julia Kurpińska, Arletta Ryszkowska, Paulina Hołysz, Katarzyna Muzyka,Dominika Wójtowicz.
Fotograffowie w akcji
Julia Wróbel zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym CZTERY PORY ROKU W PRZYRODZIE - WIOSNA, który jest organizowany przez Nadleśnictwo Kędzierzyn-Koźle oraz PSP nr 12. GRATULUJEMY!

W konkursie udział wzięli również najmłodsi członkowie KOŁA FOTOGRAFICZNEGO: Igor Labocha, Radek Stancel, Laura Jarosz.

We wrześniu startujemy w drugiej edycji konkursu-LATO i mamy nadzieję na dalsze sukcesy.

Elżbieta Kobiałka, opiekun koła fotograficznego.
Czytaj więcej
Spotkanie z pisarką i ilustratorem
W związku z trwającymi Dniami Liteatatury dla Dzieci i Młodzieży wzięliśmy udział w spotkaniu z pisarką Beatą Kołodziej - autorką wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci (m.in. serii książek "Solilandia"), tekstów, piosenek i scenariuszy (np. do telewizyjnego "Ziarna"), autorką powieści i książek o tematyce religijnej. Pisarce towarzyszył ilustrator Jacek Socha, autor ilustracji między innymi do słynnej Solilandii.
Dzień Matki
http://psp9.kursor.pl/images/news/mama.jpg
Wycieczka do Warszawy
Na początku maja (08 – 11) klasy IVs oraz Va udały się wraz z wychowawcami i opiekunami do stolicy naszego kraju. Cztery dni tam spędzone obfitowały we wrażenia! Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jedne z najważniejszych miejsc w naszym państwie m. in. odwiedzili i zwiedzili siedzibę Sejmu RP. Ponadto dzieci były w Centrum Nauki „Kopernik”, w Pałacu Kultury i Nauki, na Zamku Królewskim, w Wilanowie, w Łazienkach, w Muzeum Powstania Warszawskiego… i wielu innych ciekawych i ważnych miejscach. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych doznań.

oprac.W.Czapla