ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

POMAGAMY DZIECIOM z UNICEFEM
Pani Ania Zamora wraz z uczennicami z klasy 6b odpowiedziały na apel UNICEFu i przyłączyły się do akcji propagowanej przez Majkę Jeżowską, Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W ramach akcji uczniowie przygotowali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybrały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieściły w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zlicytowane podczas zorganizowanych w szkole wydarzeń, imprez, festiwali etc.
Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.

Bal świetlików
Piątek 13-ego wcale nie musi być pechowy. Przekonały się o tym świetliczaki, które w tym dniu uczestniczyły w balu karnawałowym. W trakcie balu dzieci uczestniczyły w wielu zabawach czy to tańcząc na gazetach czy z miotłą. Nie obyło się również bez radosnych śpiewów i gimnastyki w takt muzyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Oprac: Katarzyna Hunek, Marta Białkowska-Rojek

Wyniki konkursu informatycznego dla klas III
Konkurs informatyczny klas trzecich dobiegł końca. Polegał na dostarczeniu w określony sposób /na płytce CD, mailem lub na pendrive/ prac dotyczących tematycznie ferii zimowych. Temat był bardzo pojemy ze względu na możliwość zilustrowania i opisania niekoniecznie ferii rzeczywistych, ale również wymarzonych, "odjazdowych" i zupełnie fantastycznych. Takie podejście zaprezentowali również nasi uczestnicy, niektórzy odbyli w czasie ferii podróże nawet poza naszą planetę. Ale pora ogłosić wyniki.
Nagrody otrzymują:
Nikolas Kula 3s, Wojtek Matysiak 3b, Dominika Jaworska 3b
Na wyróżnienie zasługują prace:
Wojtka Moryla 3s, Kuby Jelonka 3b oraz Przemka Długokęckiego 3s.
Wielkie GRATULACJE!

BEZPIECZNE FERIE
Tuż przed feriami klasa 1b z panią Aleksandrą Pasoń dla klas młodszych oraz panie Joanna Matysek, Barbara Materla i Iwona Podborączyńska dla klas starszych, przygotowały spotkania poświęcone BEZPIECZNYM FERIOM.
Mija już pierwszy tydzień ferii i mamy nadzieję, że pamiętacie o zasadach bezpieczeństwa podczas odpoczynku zimowego.

FERIE SĄ WTEDY SUPER, KIEDY JESTEŚMY ZDROWI I BEZPIECZNI!

Spotkanie było też okazją do wyróżnienia najlepszych matematyków szkoły, mistrzów SUDOKU i mistrzów poszczególnych grup wiekowych. Ich nazwiska już znacie, poniżej zdjęcia z wręczenia nagród.

img src='images/news/m3.jpg' alt='' style='margin:5px'>

Ferie

Konkurs Informatyczny dla klas III
Założenia Konkursu:

1. Temat: „Moje wymarzone/wymyślone ferie zimowe”.
2. Start konkursu: 4.01.2012.
3. Termin oddania prac: 12.01.2012 (do końca dnia).
4. Rozstrzygnięcie konkursu: 13.01.2012.
5. Zasady:
- całą pracę tworzą łącznie tekst i rysunek;
- napisać tekst (maksymalnie 1strona) w programie WordPad dotyczący tematu konkursu;
- zapisać ww. tekst pod nazwą „Ferie1”;
- narysować rysunek tematycznie związany z treścią tekstu z pliku „Ferie1”;
- zapisać rysunek pod nazwą „Ferie2”.
6. Ocena pracy:
- w pliku Ferie1 ocenie będzie podlegać zawartość merytoryczna tekstu, poprawność rozmieszczenia i użycia znaków interpunkcyjnych;
- w pliku Ferie2 ocenie podlega zgodność treści rysunku z tematem, ilość zastosowanych narzędzi programu Paint, wartość artystyczna, wrażenie estetyczne.
7. Formy dostarczenia pracy:
- wysłać oba pliki Ferie1 i Ferie2 na adres e-mail: psp_9@o2.pl
- przynieść pliki w formie elektronicznej, na pendrive lub nagrane na podpisaną imieniem i nazwiskiem płytkę CD /do sali 5 lub 56/.

Powodzenia. Nagrody Czekają.