ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

WYNIKI KONKURSU MAT 2012
W tegorocznej edycji konkursu brało udział 8276 uczniów z całej Polski w 10 kategoriach wiekowych. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów matematycznych, ponieważ zadania wcale nie są proste, a i forma konkursu - test wielokrotnego wyboru - należy do najtrudniejszych. Tym większe gratulacje należą się uczniom naszej szkoły, którzy odważyli się wziąć udział w Macie.
Dwóm z nich należą się szczególne słowa uznania, ponieważ zdobyli ponad 85% punktów co kwalifikowane jest jako Bardzo dobry wynik, a są to Kamil Biesiada i Tomasz Worobiec obaj z klasy 5S. Jeszcze raz wielkie gratulacje! Oto pozostałe wyniki:

Imię, Nazwisko, PunktyMiejsce w województwie
Klasa III
Nikolas Kula 100 pkt./ 1601
Marek Podborączyński 98 pkt.2
Klasa IV
Dominika Jóźwiak 104 pkt./1684
Viktoria Kołtowska 96 pkt.7
Małgorzata Andrusyszyn 84 pkt.
Wiktoria Podlodowska 83 pkt.
Klasa V
Kamil Biesiada 152 pkt./ 1761
Tomasz Worobiec 150 pkt.2
Julia Wróbel 122 pkt.5
Wojciech Mazurkiewicz 109 pkt.8
Klasa VI
Alicja Balicka 135 pkt./ 1841
Weronika Siwak 120 pkt.5
Natalia Czachor 108 pkt.7
Kamila Czarnogłowska 102 pkt.8

MISTRZ WOJEWÓDZTWA
W dniu 18.02.2012r odbyły się w Zdzieszowicach półfinały wojewódzkie szkół podstawowych w tenisie stołowym. Znakomicie spisali się tam uczniowie "Dziewiątki" zajmując I-sze i II-gie miejsce premiowane awansem do Finałów Wojewódzkich. Miejsce pierwsze zajął Michał Cież, a drugie Michał Radko.
Finał Wojewódzki w tenisie stołowym odbył się w dniu 21.02.2012 w Chróścicach. W turnieju wystartowały 24 najlepsze dziewczęta po eliminacjach i półfinałach oraz w taki sam sposób wyłonionych 24 najlepszych w województwie chłopców.
Po wspaniałej grze reprezentantów "Dziewiątki", Michał Cież został mistrzem województwa, zdobywając złoty medal i wygrywając wszystkie mecze, a brązowy medal i trzecie miejsce wywalczył Michał Radko, który przegrał tylko jedno spotkanie.
Gratulujemy wspaniałych wyników reprezentantom Naszego Miasta i PSP nr 9.

Oprac: S.Kisielewska

"Szukamy Młodych Talentów"
W dniu 18.02.2012 odbyły się w Herbach ogólnopolskie zawody w pływaniu "Szukamy Młodych Talentów". W zawodach tych wzięło udział 421 zawodników z całej Polski. Pomimo bardzo długich zmagań od godz 8.30 do 20.15, wspaniale spisali się na tej imprezie uczniowie PSP nr 9 w K-Koźlu, którzy wystartowali w tych zawodach pod szyldem MMKS K-Koźle.
Mikołaj Kempa został najlepszym zawodnikiem zawodów, wygrywając w swojej kategorii wiekowej 13 latków, wyścigi na 100m st. zmiennym oraz 100m st. dowolnym oraz zajmując 2-gie miejsce na dystansie 200m st. dowolnym.
Znakomicie spisała się także, Wiktoria Smętek w kategorii dziewcząt 11-letnich. Wiktoria zdobyła złoty medal w konkurencji 100m st. zmiennym oraz zajęła 3-cie miejsce na dystansie 100m st. klasycznym. Złoty medal wywalczyła również, Aleksandra Leszczyńska w kategorii 11-latek na dystansie 100m st. motylkowym, a brązowy medal na dystansie 200m st. dowolnym, także wśród 11-latków, wywalczył Kasjan Kalmuk i Kamila Wolny w konkurencji 50m st. klasycznym
Gratulujemy sukcesów i liczymy na wspaniałe wyniki w najważniejszych imprezach.

Oprac: B.Kisielewski

Walentynki w świetlicy
W ten szczególny Dzień Zakochanych świetliki również nie zapomniały o swoich sympatiach. Dzieci przygotowały wiele cudnych walentynek, które zapewne rozgrzały niejedno serce.
"Dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają".

oprac: K.Hunek

Walentynki 2012

Wojewódzkia Liga Miast Opolszczyzny w pływaniu
W sobotę 11 lutego w Oleśnie odbyła się III edycja Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu, w której po raz pierwszy w tym roku wystartowali młodzi zawodnicy z K-Koźla, uczniowie szkół PSP nr 9 w i PSP nr 19 pod egidą MMKS Kędzierzyn-Koźle.
Nasi sportowcy spisali się znakomicie zwyciężając jedenastokrotnie, czternaście razy zajmując 2 miejsce i również czternaście razy zajmując miejsce trzecie.
Na miano najlepszych, trzykrotnie stających na podium zasługują następujący zawodnicy: Anna Kempa – PSP nr 9:Im - 200m klas, II m – 100m dow oraz Im w sztafecie 8x50m klas Mikołaj Kempa – PSP nr 9:Im -100m dow, Im - 200m klas oraz Im w sztafecie 8x50m klas Kasjan Kalmuk – PSP nr 9:IIm -100m dow, IIm – 200m klas i Im w sztafecie 8x50m klas Aleksandra Lisowska – PSP nr 9:Im - 200 klas, IIIm – 100m dowi Im w sztafecie 8x50 klas Tobiasz Gall – PSP nr 19:Im-200m klas, IIIm-100m mot oraz Im w sztafecie 8x50m klas
Dodatkowo na podium stawali Aleksandra Leszczyńska 1m-100m dow, 2m-100m mot, Wiktoria Smętek 1m-100m mot, 3m-200m klas, Agnieszka Kacperczyk, Aleksandra Lisowska, Marta Nowak, Maja Obrębska, Marek Steier, Wojciech Matusiewicz, Dominik Ostrowski, Jakub Wasiuk, Julia Kacperczyk, Alicja Balicka, Kamil Biesiada, wszyscy uczniowie PSPnr9 w K-Koźlu, oraz Patryk Gołębiowski, Wiktoria Rybotycka z PSPnr19 w K-Koźlu.
Niewątpliwie sukcesów byłoby znacznie więcej, jednak z powodu awarii autokaru w którym zamarzło paliwo, część zawodników z 19-tki oraz uczniowie PGnr5 w K-Koźlu, nie dojechało na zawody. Wszystkie wyniki opublikowane są na stronie www.omegatiming.pl
Wiosenny i letni sezon pływacki zbliża się szybkimi krokami, oczekujemy więc kolejnych sukcesów Naszych pływaków.

oprac: B.Kisielewski

Taneczne przerwy
Mamy sposób na zimową nudę! W naszej szkole z pewną dozą nieśmiałości, ale w rytmach porywających nasze nogi, zagościły środowe taneczne przerwy. Oto efekty. Aż śnieg topnieje.