9,377,053 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 6

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
Strefa ciszy
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Żegnajcie szóstoklasiści
21 czerwca pożegnaliśmy uroczyście klasy 6. Były to klasy wyjątkowe. Byli to wybitni uczniowie i doskonali sportowcy, zwycięzcy wielu konkursów przedmiotowych oraz świetni pływacy, medaliści ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów sportowych. 45% spośród nich otrzymało odznakę NAJLEPSZY UCZEŃ KOŃCZĄCY SZKOŁĘ (tzn. średnia 4,8 i wyżej, zachowanie co najmniej bardzo dobre oraz minimum 30 pkt. na sprawdzianie).

Nasi szóstoklasiści uzyskali BARDZO WYSOKIE WYNIKI ZE SPRAWDZIANU. Średni wynik klasy 6b to 30 pkt. , klasy 6s. 28, 2 pkt. ( średnia w mieście to:25.7, a w województwie 25,1.)


fot. A. Szczepanowska


fot. A.Szczepanowska

Klasa 6b ukończyła szkołę ze średnią 4,96. Wszyscy uczniowie uzyskali ocenę zachowania: wzorowy.
To najlepsza klasa w historii naszej szkoły.


fot. A.Szczepanowska

Wśród uczniów klasy 6s żegnamy fantastycznych sportowców, którzy reprezentowali szkołę w wielu zawodach pływackich zdobywając czołowe miejsca w tych zawodach. Mimo sportowych obowiązków klasa skończyła szkołę z bardzo dobrymi wynikami uzyskując średnią 4,59.


fot. A.Szczepanowska

Drodzy Nauczyciele, nie stalibyśmy dziś przed Wami z tak dobrymi wynikami, gdyby nie Wasze zaangażowanie i poświęcenie. Przyszliśmy do szkoły jako małe dzieci, niewiele potrafiące. Opuszczamy szkołę jako młodzież świadoma swojej wartości. Wyposażyliście nas w wiedzę, pokazaliście jak z niej korzystać dla dobra własnego i innych. Nauczyliście nas, że każdy z nas jest ważny w grupie. Dziękujemy, że pokazaliście nam tak wiele możliwości rozwijania naszych talentów.

Albert Camus powiedział:
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.
W imieniu wszystkich uczniów dziękuję Wam, że byliście i jesteście naszymi przyjaciółmi…


fot. A.Szczepanowska

Pani Dyrektor Bozena Jankowska wraz z wychowawcami wręczyła uczniom odznaki NAJLEPSZY UCZEŃ KOŃCZĄCY SZKOŁĘ, a rodzicom listy gratulacyjne.


fot.A. Szczepanowska

opracowanie: E.Kobiałka, A.Zamora
Finał świetlicowego konkursu grzeczności
Konkurs grzeczności w świetlicy trwał cały rok szkolny. Dzieci zdobywały punkty w następujących kategoriach: przestrzeganie regulaminu, prace na rzecz świetlicy, aktywność na zajęciach, koleżeńskość, kultura słowa, kultura spożywania posiłków, poszanowanie mienia świetlicowego (szkolnego). Podstawą do wyłonienia zwycięzców były zgromadzone w zeszycie grzeczności umowne znaczki oraz całokształt obserwacji przeprowadzonej przez nauczycieli w świetlicy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody –11 nagród głównych, 9 wyróżnień, 51 tytułów "Wzorowego Świetliczaka".
Festyn w PG 4
W ostatni piątek zostaliśmy zaproszeni, do PG 4 wspólnie z PSP1 i 6 na spotkanie tegorocznych absolwentów. Impreza została przygotowana przez wolontariuszy i miała charakter pikniku z elementami rywalizacji i zabawy. Stanęliśmy do konkursu sportowego, malarskiego i twórczego, polegającego na wykonaniu ubrania z odpadów. Szymon Sobczuk dzielnie prezentował swoją kreację na forum szkoły. To już ostatnie momenty wspólnej zabawy, bo od września rozpoczynamy naukę w różnych szkołach.
Anna Zamora
Wakacyjny koncert
Wakacyjny koncert Malachitowy Las już za nami. W środę 15 czerwca na scenie zagościli uczniowie i ich nauczyciele we wspólnym występie. Najpierw zaprezentowali się flażoleciści otrzymyjąc zasłużone oklaski za swój pierwszy popis. Później mogliśmy posłuchać zespołu wokalnego, a na zakończenie zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele w autorskim repertuarze duetu- sł. Bożena Kraczkowska i muzyka Anna Zamora. Atmosfera na scenie była równie gorąca jak publiczności. Cieszymy się z tego wspólnego spotkania muzycznego. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Wycieczka rowerowa
Ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa już za nami. Tym razem wybraliśmy się do lasu w okolice Starej Kuźni.Zobaczyliśmy piękny bukowy las, ogromne paprocie oraz starą leśną kapliczkę. Tym razem również nie obyło się bez przygód. Majka przebiła oponę i tylko cud sprawił, że na przemian jadąc i pompując koło udało nam się dotrzeć do Azot. Tam zalepiliśmy dziurawą dętkę i bezpiecznie dojechaliśmy do domu. Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy w tym roku podróżowali z nami na rowerach. Szczególnie dziękuję mamie Agnieszki i Beaty Kozioł oraz Kacprowi Burban, jedynemu który brał udział we wszystkich naszych wyjazdach. Brawo!!!!!
Nowoczesne technologie informacyjno komunikacy
W roku szkolnym 2010/2011 realizowaliśmy projekt "Nowe technologie na usługach edukacji", autorstwa Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Informatycznego i Politechniznego w Opolu. W ramach tego przedsięwzięcia prowadzone były 2 rodzaje zajęć pozalekcyjnych: My i nasi rówieśnicy na innych kontynentach oraz Moje miasto Kędzierzyn-Koźle. Zadanie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE. Dzięki realizacji tych zajęć szkoła otrzymała na własność sprzęt video fotograficzny i inny. Mieliśmy również przez pewien czas do dyspozycji tablicę multimedialną, zestaw Testico, wizualizer i konsolę wii, dzięki temu nauczyciele mogli zapoznać się z nowymi technologiami w edukacji, a uczniowie skorzystać z ciekawych zajęć. W rezultacie tych działań szkoła otrzymała certyfikat i tytuł Szkoły otwartej na nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.
Legendy polskie i czeskie
„Z książką na każdy czas”, pod takim hasłem MBP zorganizowała bajkowy festyn, podczas którego między innymi wręczono nagrody w konkursie plastycznym dotyczącym ilustracji do czeskich legend, który zorganizowany był wspólnie z czeską biblioteką w Prerovie. Dzieci z Czech ilustrowały polskie legendy. Uczeń naszej szkoły Igor Labocha zdobył II miejsce w tym konkursie. Nagrodzone prace będą opublikowane w polsko-czeskim kalendarzu na 2012 rok.
Wśród innych atrakcji miała miejsce również inscenizacja legendy kozielskiej w wykonaniu grupy teatralno-warsztatowej z kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych z udziałem uczniów naszej szkoły FIlipa Rabieja i Szymona Gajewskiego. Warsztaty, owocem których jest to przedstawienie prowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Opolu - Dorota Nowak.