9,384,917 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
Strefa ciszy
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Pierwszy rajd rowerowy 2011/2012

Pierwszy rajd rowerowy już za nami. Limit „pechowych przypadków” wyczerpany na cały rok, więc kolejny mamy nadzieję będzie bez żadnych usterek technicznych. Wyruszyliśmy spod szkoły w 40 osób, ale ze względów technicznych do mety dotarło tylko 37. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli organizatorom w pompowaniu opon, łączeniu łańcucha, zakładaniu spadających łańcuchów…:-) serdeczne dzięki. Jak widać w galerii foto rozpiętość wiekowa była bardzo duża, ale szczególne gratulacje dla najmłodszych- byliście wielcy! Pogoda dopisała, humory również więc te 20 km pokonaliśmy dzielnie. Zapraszamy na kolejne wyjazdy całe rodziny.

Organizatorzy: T. Tyczyński, A. Zamora i K. Hunek

Pierwsza w nowym roku wycieczka rowerowa
Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.
TERMIN: 24.09.2011r sobota godz.10.00-14.00
WARUNKI UCZESTNICTWA:
• sprawny technicznie rower
• zdolność pokonania trasy ok.20km
• umiejętność jazdy w grupie
uczniowie klas I-III pod dodatkową opieką rodziców.
MIEJSCE ZBIÓRKI: boisko szkolne PSP Nr 9 godz. 10.00


Organizatorzy: Anna Zamora, Tomasz Tyczyński
Turniej Orlika 2012

W dniach 13-16.09.2011 na boiskach: PSP9, oraz Orlik w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się druga edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kolejnych dniach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całej gminy, w tym reprezentanci naszej szkoły. We wtorek nasze dziewczyny z klas 6A (Ania Gustaw, Paulina Kampa, Wiktoria Niemiec, Daria Skóra), oraz 6B (Kamila Czarnogłowska, Kasia Mzyk, Hania Garus, Weronika Siwak) zajęły 4 miejsce. W czwartek nasz szkoła wystawiła 3 drużyny, a chłopcy z klas piłkarskich 5S (Kamil Drzewiecki, Eryk Sadzik, Axel Ryszkowski, Tomek Piekarski, Tomek Worobiec, Wojtek Mazurkiewicz, Karol Obrębski, Grzesiek Olszański), oraz 4A (Kuba Janczak, Maciek Bakota, Szymon Klyta, Kuba Korszla, Konrad Górczany, Kuba Drozd, Dawid Makowski, Grzesiek Gołąb, Damian Grzelak, Kuba Skoczyński, Kacper Gniadek, Kuba Grabowski) zajęli 5, 6 i 7 miejsce. Jednak największym sukcesem zakończył się turniej chłopców z roczników 1998/1999. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz, Łukasz Koleszko (wszyscy 6S), Dawid Solczak (6B), oraz Tomek Wiszniewski, Tomek Leszczak (obaj 6A), zajęli 2 miejsce na 7 drużyn zostawiając w pokonanym polu starszych kolegów z PG5 (dwie drużyny), PG4, PG Bierawa, oraz PSP11. W grupie po remisie 1-1 z drugą drużyną PG5, pokonaliśmy PG Bierawa 3-1 i awansowaliśmy z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam w dramatycznych okolicznościach pokonaliśmy pierwszą drużynę PG5 1-1 (w karnych 4-2). W finale ulegliśmy Reprezentacji Boiska Orlik, w której wystąpiło aż 4 uczniów naszej szkoły (Kuba Cymerman, Dawid Turek, Mateusz Zulewski i Michał Cież).

Trener: Krzysztof Hańcza


Obóz sportowy w Poddąbiu - Lato 2011
Morderczą pracę treningową i naukową na obozie sportowym w nadmorskim kurorcie Poddąbie wykonują uczniowie klas sportowych pod czujnym okiem trenerów i nauczycieli.
Obóz rozpoczął się 04 września jeszcze w Kędzierzynie - Koźlu. Po 12-godzinnej podróży około godziny 17 szczęśliwie dotarliśmy do ośrodka "Lazur". W kolejnych dniach od wczesnych godzin rannych trenowaliśmy, wędrowaliśmy, uczyliśmy się, zwiedzaliśmy, śpiewaliśmy... Dzień płynął za dniem a my rośliśmy w siłę, sprawność i hart.
Dane nam było zwiedzić Darłowo i Darłówek (tu z ochotą hasaliśmy w aquaparku), wspiąć się na latarnię morską w Czołpinie, zobaczyć port w Ustce, wziąć udział w multimedialnej prezentacji w usteckim Muzeum Chleba. A przede wszystkim trenowaliśmy i ćwiczyliśmy.
Dzięki trenerom i nauczycielom "spróbowaliśmy" wielu dziedzin sportu: pływania, gier zespołowych, lekkiej atletyki, trekkingu; poznaliśmy elementy musztry, przybliżono nam - ponownie - zasady dobrego zachowania. Przyznamy się z dumą, że świetnie bawiliśmy się na wielu dyskotekach prowadzonych przez kolegów z VI s. Za co im serdeczne dzięki składamy. Piekliśmy kiełbaski na ognisku i śpiewaliśmy - jak na wilki morskie przystało - szanty do akompaniamentu gitary. Nasze głosy płynęły daleko niesione falami Bałtyku.
W piątek 9 września uczestniczyliśmy w Ustce w otwarciu wielkiego Siatkarskiego Turnieju dla Młodzieży Gimnazjalnej, gdzie mieliśmy okazję kibicować sportowcom z PG nr 5 w K-Koźlu.
Do odjazdu we wtorek 13.09. mamy jeszcze zaplanowany ok. 25-kilometrowy marsz do Ustki oraz wiele zajęć na piaszczystej, pięknej plaży.
A tymczasem - AHOJ PRZYGODO!!!!!!
Dzieci z klas IVa, IVs, Vs, VIs
Ps. Dziękujemy rodzicom i wszystkim dobrodziejom za możliwość udziału w obozie.


Oprac. W. Czapla, B. Kisielewski, A. Zamora, T. Tyczyński
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
01 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
Niezwykłym wydarzeniem było przyjęcie przez uczniów i szkołę nowego sztandaru ufundowanego przez rodziców i Urząd Miasta. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miasta - pani Elżbieta Czeczot oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły.
Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do dbania o honor szkoły i Ojczyzny.
Nasz nowy sztandar na kształt kwadratu. Z jednej strony na środku pola widoczny jest duży orzeł w złotej koronie znajdujący się na biało - czerwonym tle. W środkowej części drugiej strony wyobrażona jest tarcza szkoły ze słońcem, rakietą i numerem dziewięć. Tarcza okolona jest napisem z pełną nazwą szkoły. Całość płótna ozdobiona jest złotą lamówką.
Sztandar symbolizuje przywiązanie do tradycji narodowych, podkreśla tożsamość i wartość Małej Ojczyzny.
Przekazanie sztandaru było podniosłą uroczystością, a dla naszej małej społeczności szkolnej było wydarzeniem historycznym.

Opracowali: W.Czapla, B.Kisielewski

Nowy rok szkolny 2011-2012
Życzymy wszystkim udanego, nowego roku szkolnego.
Uczniom - sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do celu, nowych przyjaźni, wysokich ocen; nauczycielom - cierpliwości i wyrozumiałości dla podopiecznych.
Do kolejnych wakacji już tylko kilka miesięcy...
Kurs WOPR
Wspaniały prezent wakacyjny sprawili sobie uczniowie PSP nr 9. Na stanicy WOPR w Dębowej zakończyli szkolenie na Młodszego Ratownika WOPR, prowadzone przez Instruktorów WOPR Bronisława Kisielewskiego i Adriana Wyrobka. Nasi uczniowie bardzo wydatnie przyczynią się na pewno do tegorocznej akcji „Bezpieczne Wakacje „
Był chrzest wręczenie patentów i pływanie łodziami ratowniczymi oraz konsumpcja kiełbasek.
Wszystkim nowym członkom WOPR życzymy sukcesów w zawodzie ratownika i czekamy na sukcesy sportowe w ratownictwie.

Na zdjęciu widoczni są: Marta Hasny, Zuzanna Trojanowska, Magdalena Matusiewicz, Katarzyna Mycak, Jakub Federewicz, Mateusz Podborączyński, Dawid Kuleszyński, Piotr Kuczera, Alicja Balicka, Sebastian Bojar, Filip Kozioł, Martyna Sofińska, Maja Obrębska, Michał Tkacz oraz Dominik Ostrowski.

oprac.B.Kisielewski