ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,458,051 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
XVIII TURNIEJ RODZINNY TRÓJKAMI W PIŁKĘ SIATKOWĄ
24 marca w hali sportowej „Śródmieście’ odbył się XVIII już turniej rodzinny w piłkę siatkową trójkami, obecnie pod nazwą „Memoriał Magdy Jankowskiej”. Organizatorka turnieju Sabina Kisielewska, nauczycielka z PSP nr 9 w K-Koźlu wraz z MOSiR-em i MOK-em z K-Koźla zapewniła uczestnikom turnieju świetną zabawę i moc sportowych wrażeń. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 12 trójek rodzinnych i przyjacielskich, walczących w 2 kategoriach : 1. z dzieckiem ze szkoły podstawowej oraz 2. z dzieckiem z gimnazjum.
W kategorii „młodszej” zwyciężyła rodzinna trójka państwa Rajskich/ ojciec z synami/ przed drużyną Szkudlarków / bracia wraz z kolegą/ oraz teamem Danusi Harz.
W Kategorii „starszej” zwyciężyła drużyna „Przyjaciół z PG nr 5”, drugie miejsce wywalczyła rodzinna trójka państwa Osóbka / ojciec z synami/, a miejsce trzecie zdobył również zespół z PG nr 5 „Magiera i przyjaciele”.
Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, a zwycięskie zespoły za miejsca 1 – 3 puchary, dyplomy i coś słodkiego.
Turniej cieszy się dużym powodzeniem a niektórzy z uczestników startują w nim już od wielu lat.


DZIEWIĄTKA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA !!!!
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 wywalczyła tytuł Mistrza Województwa w pływaniu sztafet męskich oraz tytuł Wicemistrza Województwa sztafet żeńskich, podczas rozegranych w Opolu finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu.
Zwycięska sztafeta chłopców płynęła w składzie: Marek Podborączyński, Wojciech Moryl, Krzysztof Roegner, Kasjan Kalmuk, Marek Steier, Aleksander Marszałek, Wojciech Matusiewicz oraz Mikołaj Kempa, a ich opiekunem był trener Bronisław Kisielewski. Nasi zawodnicy wyprzedzili II-gą na mecie sztafetę z PSP nr 5 w Opolu a także III-cią sztafetę z PSP nr 3 w Zdzieszowicach. Srebrny Medal wywalczyły, podopieczne trenerki Darii Smętek, koleżanki szkolne chłopców, które płynęły w składzie: Alicja Żukowska, Anna Ptak, Aleksandra Leszczyńska, Anna Kempa, Aleksandra Lisowska, Agnieszka Kacperczyk, Maja Obrębska oraz Marta Nowak. Dziewczęta uległy sztafecie z PSP nr 5 w Opolu, a wyprzedziły III-cią na mecie sztafetę z PSP nr 5 w Kluczborku.
PSP nr 19 z K-Koźla,która również wystąpiła w finałach, zajęła wśród dziewcząt miejsce IV-te, natomiast sztafeta chłopców została zdyskwalifikowana za falstart na 6-tej zmianie będąc na prowadzeniu.


WIOSNA PRZYSZŁA!
Pani Grażyna Goły i Pani Małgorzata Irla zaprosiły wiosnę do naszej szkoły. Było wesoło i kolorowo, jak to wiosną!


Jesteśmy dumni z rajdowego Mistrza Polski
W 2011 roku Igor był uczestnikiem cyklu imprez samochodowych i uzyskał tytuł Mistrza Polski w Turystyczno-Motorowych Mistrzostwach Polski 2011 r.

Igor jest członkiem Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Fascynują go rajdy samochodowe. Nie może jeszcze sam prowadzić samochodu, ale świetnie się spisuje jako pilot swojej mamy Magdaleny Herbeć-Labocha. Razem zdobywają tytuły mistrzowskie.

BRAWO IGOR!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


fot. A. Szczepanowska

fot.http://www.pzm.opole.pl/doki2011/TMMP.JPG
Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-letnich
W dniach 15-16.03.2012r. w Gliwicach odbyły się zawody z cyklu: Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-letnich I RUNDA. Zawody są główną imprezą dla uczniów klasy Vs i VIs . Nasi uczniowie z rocznika 2000/klasa V/ wywalczyli drużynowo I miejsce w klasyfikacji ogólnej 12-latków.
W skład zwycięskiej drużyny wchodzili:
1. Aleksandra Lisowska
2. Agnieszka Kacperczyk
3. Aleksandra Tkacz
4. Gabriela Smolińska
5. Dominika Chrzanowska
6. Marek Steier
7. Aleksander Marszałek
8. Kamil Biesiada

Uczniowie z rocznika 1999 /klasa VI/ również wywalczyli drużynowo I miejsce w klasyfikacji ogólnej 13-latków. Najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie okazał się Mikołaj Kempa, który zajął II miejsce w klasyfikacji ogólnej 13-latków, a VIII miejsce zajął Dominik Ostrowski.
Ponadto w indywidualnych wyścigach:
Mikołaj Kempa (I miejsce - 100 m ST. Motylkowym, I miejsce - 100 m ST. Dowolnym, I miejsce - 200 m ST zmiennym, II miejsce - 400 m ST. Dowolnym)
Alicja Balicka (III miejsce - 100 i 200 m ST. Klasycznym)
Wojciech Matusiewicz (V miejsce -100 m ST. Motylkowym, VI miejsce -100 m ST dowolnym, VII miejsce – 100 m ST grzbietowym)
Dominik Ostrowski (V – 200 m ST zmiennym, VI – 400 m ST dowolnym, VI – 200 m ST klasycznym)
Marta Nowak (VI – 100 m ST motylkowym)
Jakub Wasiuk (VII – 200 m ST grzbietowym)
Wysokie II miejsce wywalczyła sztafeta 4X50 m ST dowolnym w składzie: Wojtek Matusiewicz, Jakub Wasiuk, Dominik Ostrowski i Mikołaj Kempa. A w sztafecie 4X50 m ST zmiennym zajęliśmy III miejsce. W sztafecie tej płynęli: Jakub Wasiuk, Marta Nowak, Mikołaj Kempa i Wojtek Matusiewicz.
Oprócz w/w uczniów w zawodach brali udział także: Maja Obrębska, Julia Kacperczyk, Konrad Karbownik i Rafał Rasiński.

Mistrzostwa Polski - pływanie
Bardzo gorący okres startowy mają obecnie pływacy w młodzieżowych rocznikach . w ubiegłym tygodniu w Olsztynie oraz Gorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich i 15-letnich. Znakomicie w Olsztynie spisała się zawodniczka MMKS K-Koźle, Zuzanna Trojanowska,trenująca obecnie w SMS Oświęcim,była zawodniczka Naszej Szkoły, która na dystansie 50m st. klasycznym wywalczyła Brązowy Medal MP. Zuzia wystąpiła także w finale A na dystansie 100m „żabką”, zajmując w nim 10 miejsce. 14 miejsce w Polsce przypadło tej zawodniczce na 200m st. klasycznym.
Dobrze spisały się także pozostałe zawodniczki z K-Koźla trenujące obecnie w SMS Oświęcim, a reprezentujące Zryw Opole, Marta Hasny zajęła 5 miejsce w konkurencji 400m st. zmiennym oraz 200m st motylkowym, 11 miejsce na 200m st zmiennym i 50m st motylkowym, 12 miejsce na 100m st motylkowym. Katarzyna Mycak znakomicie pływała na dłuższych dystansach a do brązowego medalu na 800m st dowolnym zabrakło jej 18 setnych sekundy. Ponadto Kasia zajęła 9 miejsce na 400 m st dowolnym oraz 7 miejsce na 200m st dowolnym.
W Gorzowie wśród 15-latków, wystąpił Remigiusz Grudziecki, który zajął 7 miejsce na 200m st motylkowym oraz 9-miejsce na 100m tym stylem.
W Gliwicach natomiast odbyła się I runda Drużynowych Mistrzostw Polski dla 12 i 13 latków. Wystartowali tam sportowcy z woj. Śląskiego oraz woj. Opolskiego. Wspaniale spisali się tam młodzi zawodnicy MMKS K-Koźle uczniowie Naszwej szkoły oraz PSP nr 19, zajmując w klasyfikacji zespołowej I-sze miejsce zarówno wśród 12 latków i 13 latków. Po odbyciu się pozostałych zawodów w Polsce poznamy ich miejsce po I rundzie w Polsce.
Gratulacje sportowcom !!!


Pierwsza pomoc
Bardzo pożytecznie spędzili dzień wolny od zajęć edukacyjnych, nauczyciele „Dziewiątki”. W piątek 16.03.2012. odbyły się w szkole warsztaty szkoleniowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wzięło w nich udział ok 30 nauczycieli. Zajęcia przygotował Instruktor WOPR Bronisław Kisielewski przy pomocy instruktora WOPR Adriana Wyrobka oraz Ratowników WOPR z Formacji Obrony Cywilnej- Bogdana Stańczyka, Grzegorza Pawełka oraz Przemysława Zająca.
Krótki wykład poprzedził ćwiczenia praktyczne w których wzięli udział wszyscy obecni na części teoretycznej. Było wiele emocji, przełamywania własnych słabości, obaw, wstrętu i lęku.
Prowadzono na fantomach ćwiczebnych RKO/reanimację/ oraz BLS bez użycia defibrylatora a także z użyciem AED. Wszystko odbywało się według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, która to organizacja standaryzuje przebieg udzielania pierwszej pomocy w całej Europie.
Wszyscy biorący udział w warsztatach podkreślali wagę takiego szkolenia, a także podkreślali wspaniałą atmosferę podczas zajęć i bardzo dobre przygotowanie oraz formę ich prowadzenia.
Po zakończeniu warsztatów wiele osób czuło niedosyt i prosiło o organizację kolejnych szkoleń z innych tematów pierwszej pomocy przedmedycznej.


oprac.B.Kisielewski