ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

TURNIEJE MINI PIŁKI NOŻNEJ
W dniach 27-28 marca 2012 na boiskach PSP9 odbyły się rozgrywki miejskie w Mini Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie, jednak nie udało im się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu. W rozstrzygającym meczu prowadziły nawet z PSP1 1-0, by jednak przegrać 1-2 i ostatecznie zajęły 3 miejsce nie awansując do rozgrywek powiatowych. Nasi chłopcy, którzy bronią tytułu Mistrza Powiatu wywalczonego przed rokiem awansowali do dalszych gier pokonując na etapie miejskim drużyny PSP19 i PSP5. Skład drużyny dziewcząt: Ania Gustaw, Wiktoria Niemiec, Daria Skóra (wszystkie 6a), Kamila Czarnogłowska, Hania Garus, Kasia Mzyk, Weronika Siwak (wszystkie 6b), Laura Jarosz (5a), Maja Owsiańska (4a), oraz Ola Kurzeja (2b). Skład drużyny chłopców: Michał Cież, Kuba Cymerman, Tomek Leszczak, Tomek Wiszniewski (wszyscy 6a), Dawid Solczak, Mateusz Zulewski (obaj 6b), Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz (obaj 6s), Grzesiu Olszański (5s), Kuba Janczak (4a). Rozgrywki powiatowe chłopców odbędą się w najbliższy poniedziałek.

oprac.K.Hańcza
Ratując jedno życie, ratujesz cały świat

Ratując jedno życie,
ratujesz cały świat

AED
ratunek
dla
serca

Więcej na informacji tutaj

CZYTAJ CODZIENNIE 20 MINUT!
Jak ważne jest czytanie nie trzeba nikomu tłumaczyć. Uczniowie, którzy czytają książki lepiej się uczą, mają lepszą pamięć i szybciej przyswajają wiadomości. Zapraszam wszystkich uczniów klas 1-3 do akcji CZYTAJ CODZIENNIE 20 MINUT. Każdy uczeń otrzymuje PASZPORT MOLA KSIĄŻKOWEGO. Kiedy czyta 20 minut prosi o podpis rodzica. Po zebraniu 10 podpisów paszport oddaje w bibliotece.
Zaszczytny TYTUŁ MOLA KSIĄŻKOWEGO zostanie przyznany na koniec roku najgorliwszym czytelnikom. Elżbieta Kobiałka

Telegram od pani Wiosny!
Świetliki 20 marca otrzymały telegram od pani Wiosny.
W telegramie informowała ich o swoich perypetiach z Zimą, która to więziła ją w pieczarze.

W ten dzień dzieci musiały wykonać zadania by uwolnić pania Wiosnę.
Świetliki podzieliły się na 3 grupy, każda z grup musiała odnaleźć oznaki wiosny:
- pąki na drzewach i krzewach
-przebiśniegi i krokusy
- usłyszeć śpiew ptaków
Zadania te świetliki wykonały w 100%.
Wiosna może być z nas dumna.

PIERWSZAKI CZYTELNIKAMI
Uczniowie klas pierwszych są już oficjalnie mianowani czytelnikami. Znają wszystkie literki i potrafią czytać. Złożyli specjalne ślubowanie czytelnika i chętnie wypożyczają książki. Biorą udział w akcji CZYTAJ CODZIENNIE 20 MINUT, żeby zasłużyć na zaszczytny tytuł MOLA KSIĄŻKOWEGO.

Elżbieta Kobiałka

fot. Elżbieta Kobiałka, Agnieszka Nagórna, Filip Łannik

„Wygraj Sukces”
W sobotę 24 marca w Jastrzębiu Zdroju odbył się konkurs dla wokalistów „Wygraj Sukces” i nasz uczeń Maciej Wójtowicz reprezentował szkołę. W brawurowym stylu wykonał 2 utwory „Coś we mnie gra” i „Kolorowe sny” . Możemy być dumni z poziomu muzycznego jaki zaprezentował.

XVIII TURNIEJ RODZINNY TRÓJKAMI W PIŁKĘ SIATKOWĄ
24 marca w hali sportowej „Śródmieście’ odbył się XVIII już turniej rodzinny w piłkę siatkową trójkami, obecnie pod nazwą „Memoriał Magdy Jankowskiej”. Organizatorka turnieju Sabina Kisielewska, nauczycielka z PSP nr 9 w K-Koźlu wraz z MOSiR-em i MOK-em z K-Koźla zapewniła uczestnikom turnieju świetną zabawę i moc sportowych wrażeń. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 12 trójek rodzinnych i przyjacielskich, walczących w 2 kategoriach : 1. z dzieckiem ze szkoły podstawowej oraz 2. z dzieckiem z gimnazjum.
W kategorii „młodszej” zwyciężyła rodzinna trójka państwa Rajskich/ ojciec z synami/ przed drużyną Szkudlarków / bracia wraz z kolegą/ oraz teamem Danusi Harz.
W Kategorii „starszej” zwyciężyła drużyna „Przyjaciół z PG nr 5”, drugie miejsce wywalczyła rodzinna trójka państwa Osóbka / ojciec z synami/, a miejsce trzecie zdobył również zespół z PG nr 5 „Magiera i przyjaciele”.
Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, a zwycięskie zespoły za miejsca 1 – 3 puchary, dyplomy i coś słodkiego.
Turniej cieszy się dużym powodzeniem a niektórzy z uczestników startują w nim już od wielu lat.