8,875,402 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY

Kalendarz
Sierpień 2019

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Legendy polskie i czeskie
„Z książką na każdy czas”, pod takim hasłem MBP zorganizowała bajkowy festyn, podczas którego między innymi wręczono nagrody w konkursie plastycznym dotyczącym ilustracji do czeskich legend, który zorganizowany był wspólnie z czeską biblioteką w Prerovie. Dzieci z Czech ilustrowały polskie legendy. Uczeń naszej szkoły Igor Labocha zdobył II miejsce w tym konkursie. Nagrodzone prace będą opublikowane w polsko-czeskim kalendarzu na 2012 rok.
Wśród innych atrakcji miała miejsce również inscenizacja legendy kozielskiej w wykonaniu grupy teatralno-warsztatowej z kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych z udziałem uczniów naszej szkoły FIlipa Rabieja i Szymona Gajewskiego. Warsztaty, owocem których jest to przedstawienie prowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Opolu - Dorota Nowak.
Spotkanie z prof.Miodkiem
Uczestniczyliśmy w spotkaniu ze znanym językoznawcą prof. Janem Miodkiem. Pochodzący z niedalekich Tarnowskich Gór, niestrudzony orędownik poprawnej polszczyzny, bardzo ciepło wyrażał się o Kędzierzynie-Koźlu, w którym kiedyś często bywał. W swoim krótkim wykładzie poruszył sprawy dotyczące historii naszego regionu, czyli Śląska oraz skupił się na błędach najczęściej ostatnio popełnianych w języku polskim. W swoich książkach, które posiadamy w bibliotece szkolnej złożył autografy i napisał ciepłe dedykacje dla czytelników.
Rejs Odrą
14.czerwca klasa Va popłynęła w rejs po Odrze. Podczas prawie 3 godzinnej wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych, wcześniej nikomu nie znanych miejsc. Nasz statek białej floty po pokonaniu starej śluzy mijał kolejno : port w Koźlu, stocznię remontową w Rogach, marinę, stocznię w Januszkowicach. Polecamy wszystkim taki rejs bo z perspektywy wody przyroda i otoczenie są jeszcze piękniejsze
Mamy Mistrzów POLSKI
Wielki sukces odnieśli uczniowie – pływacy PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu !!! Podczas rozgrywanych jednocześnie w Radlinie/gimnazja/ i Raciborzu/szkoły podstawowe/ w ubiegły weekend Mistrzostw Polski Szkół Sportowych, uczniowie „Dziewiątki” zdobyli 7 medali , 2 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe. Poprawiając jednocześnie wiele rekordów życiowych. Znakomicie pływała Martyna Sofińska, uzyskując tytuł mistrzyni Polski na 200m st. grzbietowym oraz zdobywając brązowy medal w konkurencji 50m st. dowolnym. Złoty medal i tytuł wywalczył również Piotr Kuczera na 200m st. zmiennym. Srebrny medal wywalczyła sztafeta 8 x 100m st. zmiennym , brązowe medale wywalczyły dodatkowo Katarzyna Mycak na 200m st. dowolnym oraz Marta Hasny na 100m st. motylkowym.
Zawodnicy PSP nr 9 wywalczyli łącznie kilkanaście miejsc w biegach finałowych np. Zuzanna Trojanowska 4-ta w finale na 200m st. klasycznym lub Jakub Federewicz/na zdjęciu/ 4-ty w finale na 100m st. motylkowym. Opolszczyznę na tych zawodach reprezentowali jeszcze tylko uczniowie PG nr 5 z K-Koźla i PG z Dobrodzienia, niestety bez sukcesów. Nie było nikogo z Opola, Kluczborka, Zdzieszowic i innych miast .
Na medale zawodnicy z K-Koźla czekali trzy lata, gdy medal zdobyła Agata Pawlisz na 100m st. klasycznym.
Wielkie gratulacje należą się młodym pływakom z „Dziewiątki”. Z wielkimi nadziejami oczekiwać będziemy relacji z drużynowych Mistrzostw Polski dla młodzików 13-letnich, które odbędą się w Szczecinie w dn. 17-19.06.2011
IV Opolski Konkurs Technologii Informatycznej
Do wojewódzkiego finału IV edycji Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej zakwalifikowało się 3. uczniów naszej szkoły- Bartosz Ziemba, Bartosz Kosowski i Jakub Federewicz. Dwóch z nich wygrało ten konkurs.
http://psp9.kursor.pl/images/news/wyniki_.jpg
KONCERT...KONCERT...KONCERT
MALACHITOWY LAS to kolejny koncert szkolny w PSP nr 9, w którym wezmą udział uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Jest to wakacyjne zaproszenie dla wszystkich kochających muzykę we wszelkich jej przejawach. Na początek proponujemy krótką podróż z zespołem flażoletowym, później śpiewających kolegów i koleżanki, a na zakończenie część tytułową w wykonaniu nauczycieli i nie tylko. Zapewniamy dobrą zabawę i miła atmosferę.

ZAPRASZAM 15.06 o godzinie 18.00
Anna Zamora
Miniatury 2011
Teatr FLUG zaprezentował się podczas XII OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM TEATRÓW DZIECIĘCYCH MINIATURY 2011, który odbywał się od 2 do 4 czerwca w Opolu. Festiwal to nie tylko możliwość zaprezentowania się na deskach Teatru Lalki i Aktora, ale również wspaniała zabawa, którą przygotowali dla uczestników organizatorzy.
Wszyscy brali udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez reżyserów i instruktorów współpracujących z MDK w Opolu, później wszystkie grupy prezentowały się na scenie podczas festiwalu. Instruktorzy ( wśród nich panie Kinga Wróbel i Aleksandra Pasoń) również mieli swoją grupę warsztatową, a pokaz w ich wykonaniu nagrodzony został owacjami na stojąco.
Poza warsztatami organizatorzy przygotowali dla nas m.in. grę terenową oraz wieczór zabaw z piosenką turystyczną.
Pokazy konkursowe rozpoczęły się wesołym korowodem ulicami Opola, podczas którego uczestnicy wypuścili w niebo 250 balonów.
Podczas festiwalu zaprezentowało się 17 zespołów z całej Polski, a także z Białorusi i Ukrainy. Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury” od lat słynie z wysokiego poziomu artystycznego, dlatego samo zakwalifikowanie się teatru FLUG do udziału w nim było ogromnym sukcesem, a miłe słowa jakie padły pod naszym adresem z ust jury były dla nas prawdziwym zaszczytem.
Na koniec przytoczmy słowa jednego z organizatorów: "Mimo, że Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury” to konkurs, jednak nie o nagrodę tu chodzi. Grunt to móc się rozwijać i konfrontować swoje umiejętności z innymi zespołami".
http://psp9.kursor.pl/images/news/min01.JPG
http://psp9.kursor.pl/images/news/min02.JPG
http://psp9.kursor.pl/images/news/min1.JPG
http://psp9.kursor.pl/images/news/min5.JPG