9,262,471 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
Strefa ciszy
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
01 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
Niezwykłym wydarzeniem było przyjęcie przez uczniów i szkołę nowego sztandaru ufundowanego przez rodziców i Urząd Miasta. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miasta - pani Elżbieta Czeczot oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły.
Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do dbania o honor szkoły i Ojczyzny.
Nasz nowy sztandar na kształt kwadratu. Z jednej strony na środku pola widoczny jest duży orzeł w złotej koronie znajdujący się na biało - czerwonym tle. W środkowej części drugiej strony wyobrażona jest tarcza szkoły ze słońcem, rakietą i numerem dziewięć. Tarcza okolona jest napisem z pełną nazwą szkoły. Całość płótna ozdobiona jest złotą lamówką.
Sztandar symbolizuje przywiązanie do tradycji narodowych, podkreśla tożsamość i wartość Małej Ojczyzny.
Przekazanie sztandaru było podniosłą uroczystością, a dla naszej małej społeczności szkolnej było wydarzeniem historycznym.

Opracowali: W.Czapla, B.Kisielewski

Nowy rok szkolny 2011-2012
Życzymy wszystkim udanego, nowego roku szkolnego.
Uczniom - sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do celu, nowych przyjaźni, wysokich ocen; nauczycielom - cierpliwości i wyrozumiałości dla podopiecznych.
Do kolejnych wakacji już tylko kilka miesięcy...
Kurs WOPR
Wspaniały prezent wakacyjny sprawili sobie uczniowie PSP nr 9. Na stanicy WOPR w Dębowej zakończyli szkolenie na Młodszego Ratownika WOPR, prowadzone przez Instruktorów WOPR Bronisława Kisielewskiego i Adriana Wyrobka. Nasi uczniowie bardzo wydatnie przyczynią się na pewno do tegorocznej akcji „Bezpieczne Wakacje „
Był chrzest wręczenie patentów i pływanie łodziami ratowniczymi oraz konsumpcja kiełbasek.
Wszystkim nowym członkom WOPR życzymy sukcesów w zawodzie ratownika i czekamy na sukcesy sportowe w ratownictwie.

Na zdjęciu widoczni są: Marta Hasny, Zuzanna Trojanowska, Magdalena Matusiewicz, Katarzyna Mycak, Jakub Federewicz, Mateusz Podborączyński, Dawid Kuleszyński, Piotr Kuczera, Alicja Balicka, Sebastian Bojar, Filip Kozioł, Martyna Sofińska, Maja Obrębska, Michał Tkacz oraz Dominik Ostrowski.

oprac.B.Kisielewski
Żegnajcie szóstoklasiści
21 czerwca pożegnaliśmy uroczyście klasy 6. Były to klasy wyjątkowe. Byli to wybitni uczniowie i doskonali sportowcy, zwycięzcy wielu konkursów przedmiotowych oraz świetni pływacy, medaliści ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów sportowych. 45% spośród nich otrzymało odznakę NAJLEPSZY UCZEŃ KOŃCZĄCY SZKOŁĘ (tzn. średnia 4,8 i wyżej, zachowanie co najmniej bardzo dobre oraz minimum 30 pkt. na sprawdzianie).

Nasi szóstoklasiści uzyskali BARDZO WYSOKIE WYNIKI ZE SPRAWDZIANU. Średni wynik klasy 6b to 30 pkt. , klasy 6s. 28, 2 pkt. ( średnia w mieście to:25.7, a w województwie 25,1.)


fot. A. Szczepanowska


fot. A.Szczepanowska

Klasa 6b ukończyła szkołę ze średnią 4,96. Wszyscy uczniowie uzyskali ocenę zachowania: wzorowy.
To najlepsza klasa w historii naszej szkoły.


fot. A.Szczepanowska

Wśród uczniów klasy 6s żegnamy fantastycznych sportowców, którzy reprezentowali szkołę w wielu zawodach pływackich zdobywając czołowe miejsca w tych zawodach. Mimo sportowych obowiązków klasa skończyła szkołę z bardzo dobrymi wynikami uzyskując średnią 4,59.


fot. A.Szczepanowska

Drodzy Nauczyciele, nie stalibyśmy dziś przed Wami z tak dobrymi wynikami, gdyby nie Wasze zaangażowanie i poświęcenie. Przyszliśmy do szkoły jako małe dzieci, niewiele potrafiące. Opuszczamy szkołę jako młodzież świadoma swojej wartości. Wyposażyliście nas w wiedzę, pokazaliście jak z niej korzystać dla dobra własnego i innych. Nauczyliście nas, że każdy z nas jest ważny w grupie. Dziękujemy, że pokazaliście nam tak wiele możliwości rozwijania naszych talentów.

Albert Camus powiedział:
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.
W imieniu wszystkich uczniów dziękuję Wam, że byliście i jesteście naszymi przyjaciółmi…


fot. A.Szczepanowska

Pani Dyrektor Bozena Jankowska wraz z wychowawcami wręczyła uczniom odznaki NAJLEPSZY UCZEŃ KOŃCZĄCY SZKOŁĘ, a rodzicom listy gratulacyjne.


fot.A. Szczepanowska

opracowanie: E.Kobiałka, A.Zamora
Finał świetlicowego konkursu grzeczności
Konkurs grzeczności w świetlicy trwał cały rok szkolny. Dzieci zdobywały punkty w następujących kategoriach: przestrzeganie regulaminu, prace na rzecz świetlicy, aktywność na zajęciach, koleżeńskość, kultura słowa, kultura spożywania posiłków, poszanowanie mienia świetlicowego (szkolnego). Podstawą do wyłonienia zwycięzców były zgromadzone w zeszycie grzeczności umowne znaczki oraz całokształt obserwacji przeprowadzonej przez nauczycieli w świetlicy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody –11 nagród głównych, 9 wyróżnień, 51 tytułów "Wzorowego Świetliczaka".
Festyn w PG 4
W ostatni piątek zostaliśmy zaproszeni, do PG 4 wspólnie z PSP1 i 6 na spotkanie tegorocznych absolwentów. Impreza została przygotowana przez wolontariuszy i miała charakter pikniku z elementami rywalizacji i zabawy. Stanęliśmy do konkursu sportowego, malarskiego i twórczego, polegającego na wykonaniu ubrania z odpadów. Szymon Sobczuk dzielnie prezentował swoją kreację na forum szkoły. To już ostatnie momenty wspólnej zabawy, bo od września rozpoczynamy naukę w różnych szkołach.
Anna Zamora
Wakacyjny koncert
Wakacyjny koncert Malachitowy Las już za nami. W środę 15 czerwca na scenie zagościli uczniowie i ich nauczyciele we wspólnym występie. Najpierw zaprezentowali się flażoleciści otrzymyjąc zasłużone oklaski za swój pierwszy popis. Później mogliśmy posłuchać zespołu wokalnego, a na zakończenie zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele w autorskim repertuarze duetu- sł. Bożena Kraczkowska i muzyka Anna Zamora. Atmosfera na scenie była równie gorąca jak publiczności. Cieszymy się z tego wspólnego spotkania muzycznego. Do zobaczenia w przyszłym roku.