9,262,359 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 8

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
Strefa ciszy
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Planetarium
Dnia 28 września 2011 r. uczniowie klas szóstych, jak co roku, byli na wycieczce w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie.
Wszyscy brali udział a dwóch seansach, które w bardzo ciekawy sposób przybliżyły naszym uczniom mapę nieba i jego obiekty, głównie gwiazdy i planety.
W obserwatorium można było oglądać za pomocą lunety, ciekawy obraz aktualnych zjawisk występujących na słońcu (plamy słoneczne).
W niedalekiej stacji meteorologicznej odbył się wykład na temat różnych zjawisk atmosferycznych, połączony z pokazem przyrządów do ich mierzenia.

oprac.J.Witkowski

Biegi przełajowe
Wspaniale spisali się uczniowie „DZIEWIĄTKI” podczas miejsko powiatowych biegów przełajowych rozegranych 27 września w K-Koźlu.
ALICJA BALICKA z klasy 6s zwyciężyła w kategorii wiekowej rocznika 1999, a jej kolega z klasy WOJTEK MATUSIEWICZ, zajął 3 miejsce.
Awans do finałów w kategorii młodszej 2000-2001 wywalczyła również MAJAOWSIAŃSKA z klasy 4a zajmując w tej grupie wiekowej 5 miejsce.
Bardzo dobrze biegali również Kamila Wolny, Wiktoria Smętek, Rasiński Rafał, Jarosz Laura, Krzysztof Roegner oraz Podlodowska Wiktoria, zajmując miejsca bardzo bliskie awansu do finałów wojewódzkich, które odbędą się 12.10.2011 w Lasocicach.
Gratulujemy wspaniałej postawy i oczekujemy dalszych sukcesów.

Opracowała: Sabina Kisielewska

Świetliczaki i Pani Jesień
23.09.2011 wyszliśmy z p. Kasią na spacer do pobliskiego parku by szukać zwiastunów jesieni. Ku naszemu zaskoczeniu spotkaliśmy tam niecodziennego gościa Panią Jesień, która przygotowała dla nas mini-quiz związany z tą porą roku. Uśmiechom i dobrej zabawie nie było końca.


oprac.K.Hunek
Pierwszy rajd rowerowy 2011/2012

Pierwszy rajd rowerowy już za nami. Limit „pechowych przypadków” wyczerpany na cały rok, więc kolejny mamy nadzieję będzie bez żadnych usterek technicznych. Wyruszyliśmy spod szkoły w 40 osób, ale ze względów technicznych do mety dotarło tylko 37. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli organizatorom w pompowaniu opon, łączeniu łańcucha, zakładaniu spadających łańcuchów…:-) serdeczne dzięki. Jak widać w galerii foto rozpiętość wiekowa była bardzo duża, ale szczególne gratulacje dla najmłodszych- byliście wielcy! Pogoda dopisała, humory również więc te 20 km pokonaliśmy dzielnie. Zapraszamy na kolejne wyjazdy całe rodziny.

Organizatorzy: T. Tyczyński, A. Zamora i K. Hunek

Pierwsza w nowym roku wycieczka rowerowa
Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.
TERMIN: 24.09.2011r sobota godz.10.00-14.00
WARUNKI UCZESTNICTWA:
• sprawny technicznie rower
• zdolność pokonania trasy ok.20km
• umiejętność jazdy w grupie
uczniowie klas I-III pod dodatkową opieką rodziców.
MIEJSCE ZBIÓRKI: boisko szkolne PSP Nr 9 godz. 10.00


Organizatorzy: Anna Zamora, Tomasz Tyczyński
Turniej Orlika 2012

W dniach 13-16.09.2011 na boiskach: PSP9, oraz Orlik w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się druga edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kolejnych dniach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całej gminy, w tym reprezentanci naszej szkoły. We wtorek nasze dziewczyny z klas 6A (Ania Gustaw, Paulina Kampa, Wiktoria Niemiec, Daria Skóra), oraz 6B (Kamila Czarnogłowska, Kasia Mzyk, Hania Garus, Weronika Siwak) zajęły 4 miejsce. W czwartek nasz szkoła wystawiła 3 drużyny, a chłopcy z klas piłkarskich 5S (Kamil Drzewiecki, Eryk Sadzik, Axel Ryszkowski, Tomek Piekarski, Tomek Worobiec, Wojtek Mazurkiewicz, Karol Obrębski, Grzesiek Olszański), oraz 4A (Kuba Janczak, Maciek Bakota, Szymon Klyta, Kuba Korszla, Konrad Górczany, Kuba Drozd, Dawid Makowski, Grzesiek Gołąb, Damian Grzelak, Kuba Skoczyński, Kacper Gniadek, Kuba Grabowski) zajęli 5, 6 i 7 miejsce. Jednak największym sukcesem zakończył się turniej chłopców z roczników 1998/1999. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz, Łukasz Koleszko (wszyscy 6S), Dawid Solczak (6B), oraz Tomek Wiszniewski, Tomek Leszczak (obaj 6A), zajęli 2 miejsce na 7 drużyn zostawiając w pokonanym polu starszych kolegów z PG5 (dwie drużyny), PG4, PG Bierawa, oraz PSP11. W grupie po remisie 1-1 z drugą drużyną PG5, pokonaliśmy PG Bierawa 3-1 i awansowaliśmy z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam w dramatycznych okolicznościach pokonaliśmy pierwszą drużynę PG5 1-1 (w karnych 4-2). W finale ulegliśmy Reprezentacji Boiska Orlik, w której wystąpiło aż 4 uczniów naszej szkoły (Kuba Cymerman, Dawid Turek, Mateusz Zulewski i Michał Cież).

Trener: Krzysztof Hańcza


Obóz sportowy w Poddąbiu - Lato 2011
Morderczą pracę treningową i naukową na obozie sportowym w nadmorskim kurorcie Poddąbie wykonują uczniowie klas sportowych pod czujnym okiem trenerów i nauczycieli.
Obóz rozpoczął się 04 września jeszcze w Kędzierzynie - Koźlu. Po 12-godzinnej podróży około godziny 17 szczęśliwie dotarliśmy do ośrodka "Lazur". W kolejnych dniach od wczesnych godzin rannych trenowaliśmy, wędrowaliśmy, uczyliśmy się, zwiedzaliśmy, śpiewaliśmy... Dzień płynął za dniem a my rośliśmy w siłę, sprawność i hart.
Dane nam było zwiedzić Darłowo i Darłówek (tu z ochotą hasaliśmy w aquaparku), wspiąć się na latarnię morską w Czołpinie, zobaczyć port w Ustce, wziąć udział w multimedialnej prezentacji w usteckim Muzeum Chleba. A przede wszystkim trenowaliśmy i ćwiczyliśmy.
Dzięki trenerom i nauczycielom "spróbowaliśmy" wielu dziedzin sportu: pływania, gier zespołowych, lekkiej atletyki, trekkingu; poznaliśmy elementy musztry, przybliżono nam - ponownie - zasady dobrego zachowania. Przyznamy się z dumą, że świetnie bawiliśmy się na wielu dyskotekach prowadzonych przez kolegów z VI s. Za co im serdeczne dzięki składamy. Piekliśmy kiełbaski na ognisku i śpiewaliśmy - jak na wilki morskie przystało - szanty do akompaniamentu gitary. Nasze głosy płynęły daleko niesione falami Bałtyku.
W piątek 9 września uczestniczyliśmy w Ustce w otwarciu wielkiego Siatkarskiego Turnieju dla Młodzieży Gimnazjalnej, gdzie mieliśmy okazję kibicować sportowcom z PG nr 5 w K-Koźlu.
Do odjazdu we wtorek 13.09. mamy jeszcze zaplanowany ok. 25-kilometrowy marsz do Ustki oraz wiele zajęć na piaszczystej, pięknej plaży.
A tymczasem - AHOJ PRZYGODO!!!!!!
Dzieci z klas IVa, IVs, Vs, VIs
Ps. Dziękujemy rodzicom i wszystkim dobrodziejom za możliwość udziału w obozie.


Oprac. W. Czapla, B. Kisielewski, A. Zamora, T. Tyczyński