ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

Wielkanocna opowieść klasy 2b
Z okazji nadchodzących świąt klasa 2b przygotowała dla uczniów naszej szkoły występ pt "Wielkanocna opowieść". Wcześniej wystąpili dla swoich rodziców.
Uczniowie przybliżyli widzom zwyczaje związane z tym świętem - śpiewając, tańcząc i grając na różnych instrumentach. Wykonawcy zostali ciepło przyjęci i stworzyli wspaniałą atmosferę.

oprac. B.Michnik
WESOŁYCH ŚWIAT!
2 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs na „Palmę Wielkanocną” . W krótkim terminie/ zaledwie tygodnia/ napłynęły prace zaproponowane przez: D. Jóźwiak 4a, Olę Olejnik 2a, Michała Tkacz i Szymona Wiling 1b, Natalkę Czachor i Dominikę Nowak 6s, Kamilę Wolny 4s, Tomasza Smietka 1b, Kasię Mzyk i Hanię Garus 6b, Weronikę Tomanek 1b. Jury w składzie ksiądz Tomasz Fortalski i pani Anna Zamora po wnikliwej analizie postanowiło przyznać 3 wyróżnienia bez wskazywania kolejności miejsc: • Dominika Jóźwiak • Ola Olejnik • Natalka Cachor i Dominika Nowak Gratulujemy wszystkim i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach
opracowanie: Anna Zamora fot. E.Kobiałka

Nasi piłkarze najlepsi w powiecie!
Reprezentanci naszej szkoły w piłce nożnej pokonali wszystkich przeciwników i zdobyli tytuł Mistrza Powiatu, oraz kwalifikacje do Półfinału Wojewódzkiego, który ma się odbyć 17. kwietnia w Głubczycach.
W rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy pokonali kolejno 4-1 PSP Pawłowiczki i 7-0 PSP Solarnia. W półfinale nie daliśmy szans PSP10 (6-0), a w finale wygraliśmy z PSP18 (5-1).
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz (obaj 6s), Dawid Solczak, Mateusz Zulewski (obaj 6b), Kuba Cymerman, Michał Cież, Tomek Wiszniewski, Tomek Leszczak (wszyscy 6a), Grzesiu Olszański (5s) i Kuba Janczak (4a).

Trener: Krzysztof Hańcza
Konkurs WIELKANOCNA PISANKA

Dnia 4.04.2012 w świetlicy został rozwiązany konkurs na „Wielkanocną pisankę”. Jury w Składzie: p. Marta Białkowska-Rojek, p. Monika Suchowierska-Rafalska oraz p.Katarzyna Hunek miało nie lada kłopot aby wyłonić zwycięzców. Po wielogodzinnych rozmowach jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników, gdyż każda praca była bardzo oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Dziękujemy wszystkim za udział. Wesołych Świąt!

oprac.K.Hunek
SP9 W-CE MISTRZ WOJEWÓDZKICH FINAŁÓW W TENISIE STOŁOWYM
Bardzo dobre wieści nadesłała Sabina Kisielewska, nauczycielka W-F z PSP nr 9 w K-Koźlu. Podopieczni pani Sabiny zajęli II miejsce i zdobyli tytuł Wicemistrzów Województwa Opolskiego w drużynowych zawodach w tenisie stołowym rozegranych w ubiegłym tygodniu w Niemodlinie.
Tytuł wywalczyli następujący uczniowie „dziewiątki” – Michał Cież, Michał Radko oraz Patryk Dykty. Zwycięsko z finałowej rywalizacji wyszła PSP nr 3 z Brzegu, natomiast 3-cie miejsce zajęła PSP ze Straduni. W finałach wystąpiło 8 drużyn z całego województwa i sukces szkoły z Naszego miasta jest niewątpliwy.
PSP nr 9, bardzo dziękuje ojcu Michała, panu Krzysztofowi Cież, za pomoc w dowozie na zawody eliminacyjne i finałowe oraz gorący doping dla chłopców.

oprac.B.Kisielewski

„DZIEWIĄTKA” Z TYTUŁAMI MISTZRA POLSKI SZKÓŁ W PŁYWANIU
W ubiegłym tygodniu odbyły się w Raciborzu Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w pływaniu. Nasze miasto reprezentowały następujące szkoły PSP nr 9, PSP nr 19 oraz PG nr 5.
Niewątpliwy sukces odniosła PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla, która zajęła w klasyfikacji medalowej 7-me ( 3 medale), natomiast punktowej 10 miejsce (62 punkty).
Gwiazdą zawodów został Mikołaj Kempa, który w czterech startach zdobył 3 medale. Złote na dystansie 200m st. zmiennym i 100m st. motylkowym oraz srebrny na dystansie 200m stylem dowolnym.

oprac.B.Kisielewski
Test kompetencji klas III
29 marca 2012 roku uczniowie klas III pisali Test Kompetencji przygotowany przez wydawnictwo OPERON. Życzymy im jak najlepszych wyników.

oprac.I.Krupa