8,480,070 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY

Kalendarz
Czerwiec 2019

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
ŚWIETO ŚWIETEGO MARCINA
ŚWIETO ŚWIETEGO MARCINA9 listopada, jak każdego roku, świetować będziemy w szkole DZIEŃ ŚWIETEGO MARCINA. Klasa 3b i ZESPÓL MUZYCZNYprzypomną nam jak Centurion Marcin podzielił się płaszczem z żebrakiem. Śpiewać będziemy świętomarcińskie piosenki po polsku i po niemiecku. Przypomnimy sobie jak ważne jest dzielenie się dobrem z innymi.10 listopada zapraszamy do Sławięcic na KOROWÓD ŚWIETEGO MARCINA.

Po krótkiej uroczystości w kościele o godzinie 17.00 przechodzimy w pochodzie z latarenkami na teren przedszkola i szkoły w Śławięcicach. Towarzyszyć nam będzie Święty Marcin na prawdziwym koniu.

DZIECI UCZESTNICZĄ W KOROWODZIE POD OPIEKĄ DOROSŁEJ OSOBY,
KTÓRA PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ICH BEZPIECZEŃSTWO


DZIECI-DZIECIOM
Święty Marcin podzielił się z potrzebującym człowiekiem tym, co miał. Chcemy tak jak On pomagać innym. Dlatego prosimy wszystkie dzieci, aby przyniosły ze sobą coś, czym podzielą się z dziećmi z Domu Dziecka. Mogą to być przybory szkolne, słodycze itp. Specjalne pojemniki będą wystawione w szkole w środę i w kościele w Sławięcicach w czwartek.

Zapraszamy

Elżbieta Kobiałka, Anna Szczepanowska
Świetlicowy konkurs - Najoryginalniejsza ozdoba choinkowa
Zapraszamy uczniów kl. I-III uczęszczających do świetlicy, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na wykonaniu oryginalnej ozdoby choinkowej w dowolnej technice plastycznej. Pracę należy wykonać w domu. Uczniowie mogą korzystać z pomocy rodziców. Wszystkie prace konkursowe ozdobią choinkę bożonarodzeniową, która jak co roku znajduje się w naszej szkole. Prace zostaną ocenione przez jury składające się z wychowawców świetlicy. Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony za trud jaki włożył w przygotowanie ozdoby. Prace należy składać u wychowawców świetlicy do 28.XI.2011.

Oprac.: Katarzyna Hunek

Święto Zmarłych

Jak co roku 1 listopada obchodzimy Święto Zmarłych. W tym dniu nasze myśli wędrują ku bliskim, którzy odeszli. Ten szczególny dzień przypomina nam jak ważna jest pamięć. To ona decyduje o tym, że nasi bliscy wciąż żyją, żyją w naszych sercach, umysłach. Funkcjonują nadal dając nam chwile zadumy, radości i smutku. Świece na grobach mają za zadanie podtrzymywać owe wspomnienia o tych, którzy razem z nami przeżywali chwile sukcesów, porażek, uśmiechów, łez. Przeżywali z nami swoje życie. Pamiętajmy o nich i starajmy się, w każdej chwili, by o nas pamiętano.
Stanisław Biernat /fot./
Pamiętamy Panie Dyrektorze
CHRZEST JĘZYKOWCÓW
26 października odbył się chrzest językowy klasy 4b. Uroczystość przygotowała klasa 6b wraz z wychowawczynią panią Iwoną Kocjan. imprezę poprowadził wódz plemienia "Mocarnych jenzorów". Było bardzo wesoło i słodko bo jedna z konkurencji polegała na dokładnym wylizaniu łyżeczki z nutellą. Wszyscy czwartoklasiści otrzymali w prezencie odznakę mocarnego jenzora . Klasa 4b dziękuje klasie 6b za wspaniałą zabawę.

Opracowanie i zdjęcia: Kinga Wróbel
Przed 1 Listopada ...


Przed 1 listopada Cmentarz Wojenny przy al. Jana Pawła II w Kędzierzynie odwiedziły dzieci ze świetlicy szkolnej. Dzieci wraz z paniami poznawały historię cmentarza. Na mogiłach żołnierzy zapaliły znicze . Podopieczni świetlicy bardzo poważnie podeszli do tej niecodziennej wycieczki.

oprac.M.Białkowska-Rojek
Pasowanie na Świetlika

24 października odbyło się pasowanie na Świetlika. Samorząd Świetlicowy przygotował bardzo udaną imprezę, która skupiła na szkolnej scenie wszystkie pierwsze klasy.
Prowadzący: Zosia i Maks, przywitali wszystkich zebranych. Życząc dobrej zabawy, wciągnęli pierwszaków do aktywnego udziału w przygotowanych zadaniach.
Była próba wiedzy, próba wygimnastykowanego języka, próba smaku i próbowanie „soku z buraków”, oraz „leśnych żuczków” ;) , próba dotyku, próba wytrzymałości, która polegała na przejściu po rozsypanych kasztanach.
Wszystko pod okiem starszych kolegów i koleżanek, którzy sprawnie zliczali próby jakim pierwszaki dzielnie stawiały czoła. W nagrodę dostali dyplom. Brawo!
Na końcu nastąpiło pasowanie na ucznia przez p. kierownik Małgorzatę Kłos.
„W imieniu dzieci świetlicowej gromady Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9
w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuję was do nas i pasuję na świetlicowego kolegę i koleżankę.”

Witajcie pierwszaki w gronie społeczności świetlicowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr9 w Kędzierzynie-Koźlu.


Świetlicowy samorząd

Świetliki tworzą nową tradycję i pierwszy raz wybierają samorząd świetlicowy.
Mamy zaszczyt zaprezentować państwu wybranych kandydatów:
Zosia Pogorzała
Maks Holeczek

Brawa i gratulacje!

oprac.M.Białkowska-Rojek