Podręczniki 2017-2018

Grudzień 2018

Nowoczesne technologie informacyjno komunikacy
W roku szkolnym 2010/2011 realizowaliśmy projekt "Nowe technologie na usługach edukacji", autorstwa Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Informatycznego i Politechniznego w Opolu. W ramach tego przedsięwzięcia prowadzone były 2 rodzaje zajęć pozalekcyjnych: My i nasi rówieśnicy na innych kontynentach oraz Moje miasto Kędzierzyn-Koźle. Zadanie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE. Dzięki realizacji tych zajęć szkoła otrzymała na własność sprzęt video fotograficzny i inny. Mieliśmy również przez pewien czas do dyspozycji tablicę multimedialną, zestaw Testico, wizualizer i konsolę wii, dzięki temu nauczyciele mogli zapoznać się z nowymi technologiami w edukacji, a uczniowie skorzystać z ciekawych zajęć. W rezultacie tych działań szkoła otrzymała certyfikat i tytuł Szkoły otwartej na nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.
Legendy polskie i czeskie
„Z książką na każdy czas”, pod takim hasłem MBP zorganizowała bajkowy festyn, podczas którego między innymi wręczono nagrody w konkursie plastycznym dotyczącym ilustracji do czeskich legend, który zorganizowany był wspólnie z czeską biblioteką w Prerovie. Dzieci z Czech ilustrowały polskie legendy. Uczeń naszej szkoły Igor Labocha zdobył II miejsce w tym konkursie. Nagrodzone prace będą opublikowane w polsko-czeskim kalendarzu na 2012 rok.
Wśród innych atrakcji miała miejsce również inscenizacja legendy kozielskiej w wykonaniu grupy teatralno-warsztatowej z kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych z udziałem uczniów naszej szkoły FIlipa Rabieja i Szymona Gajewskiego. Warsztaty, owocem których jest to przedstawienie prowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Opolu - Dorota Nowak.
Spotkanie z prof.Miodkiem
Uczestniczyliśmy w spotkaniu ze znanym językoznawcą prof. Janem Miodkiem. Pochodzący z niedalekich Tarnowskich Gór, niestrudzony orędownik poprawnej polszczyzny, bardzo ciepło wyrażał się o Kędzierzynie-Koźlu, w którym kiedyś często bywał. W swoim krótkim wykładzie poruszył sprawy dotyczące historii naszego regionu, czyli Śląska oraz skupił się na błędach najczęściej ostatnio popełnianych w języku polskim. W swoich książkach, które posiadamy w bibliotece szkolnej złożył autografy i napisał ciepłe dedykacje dla czytelników.
Rejs Odrą
14.czerwca klasa Va popłynęła w rejs po Odrze. Podczas prawie 3 godzinnej wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych, wcześniej nikomu nie znanych miejsc. Nasz statek białej floty po pokonaniu starej śluzy mijał kolejno : port w Koźlu, stocznię remontową w Rogach, marinę, stocznię w Januszkowicach. Polecamy wszystkim taki rejs bo z perspektywy wody przyroda i otoczenie są jeszcze piękniejsze
Mamy Mistrzów POLSKI
Wielki sukces odnieśli uczniowie – pływacy PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu !!! Podczas rozgrywanych jednocześnie w Radlinie/gimnazja/ i Raciborzu/szkoły podstawowe/ w ubiegły weekend Mistrzostw Polski Szkół Sportowych, uczniowie „Dziewiątki” zdobyli 7 medali , 2 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe. Poprawiając jednocześnie wiele rekordów życiowych. Znakomicie pływała Martyna Sofińska, uzyskując tytuł mistrzyni Polski na 200m st. grzbietowym oraz zdobywając brązowy medal w konkurencji 50m st. dowolnym. Złoty medal i tytuł wywalczył również Piotr Kuczera na 200m st. zmiennym. Srebrny medal wywalczyła sztafeta 8 x 100m st. zmiennym , brązowe medale wywalczyły dodatkowo Katarzyna Mycak na 200m st. dowolnym oraz Marta Hasny na 100m st. motylkowym.
Zawodnicy PSP nr 9 wywalczyli łącznie kilkanaście miejsc w biegach finałowych np. Zuzanna Trojanowska 4-ta w finale na 200m st. klasycznym lub Jakub Federewicz/na zdjęciu/ 4-ty w finale na 100m st. motylkowym. Opolszczyznę na tych zawodach reprezentowali jeszcze tylko uczniowie PG nr 5 z K-Koźla i PG z Dobrodzienia, niestety bez sukcesów. Nie było nikogo z Opola, Kluczborka, Zdzieszowic i innych miast .
Na medale zawodnicy z K-Koźla czekali trzy lata, gdy medal zdobyła Agata Pawlisz na 100m st. klasycznym.
Wielkie gratulacje należą się młodym pływakom z „Dziewiątki”. Z wielkimi nadziejami oczekiwać będziemy relacji z drużynowych Mistrzostw Polski dla młodzików 13-letnich, które odbędą się w Szczecinie w dn. 17-19.06.2011
IV Opolski Konkurs Technologii Informatycznej
Do wojewódzkiego finału IV edycji Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej zakwalifikowało się 3. uczniów naszej szkoły- Bartosz Ziemba, Bartosz Kosowski i Jakub Federewicz. Dwóch z nich wygrało ten konkurs.
KONCERT...KONCERT...KONCERT
MALACHITOWY LAS to kolejny koncert szkolny w PSP nr 9, w którym wezmą udział uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Jest to wakacyjne zaproszenie dla wszystkich kochających muzykę we wszelkich jej przejawach. Na początek proponujemy krótką podróż z zespołem flażoletowym, później śpiewających kolegów i koleżanki, a na zakończenie część tytułową w wykonaniu nauczycieli i nie tylko. Zapewniamy dobrą zabawę i miła atmosferę.

ZAPRASZAM 15.06 o godzinie 18.00
Anna Zamora