8,348,284 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 5

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY

Kalendarz
Maj 2019

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Szkoła Odkrywców Talentów

Świetliczaki i Samorząd Uczniowski u Prezydenta

Talent był i pozostanie darem,
za który odpowiadają wszyscy,
choć otrzymuje go tylko jednostka.


K.R. Jaśkiewicz

W czwartek 24.11.2011 świetliczaki wraz z samorządem uczniowskim wybrały się do Urzędu Miasta w Koźlu do pana Prezydenta Tomasza Wantuły. Celem wizyty było wręczenie zaproszenia Prezydentowi Miasta na naszą uroczystość szkolną która odbędzie się w dniu 30.11.2011. Jest to bardzo prestiżowa uroczystość ponieważ nasza szkoła uzyskała w roku szkolnym 2011/2012 tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pan Prezydent odpowiedział na wszystkie nasze pytania, poczęstował słodyczami i zapewnił o swojej obecności. Dziękujemy Panu Prezydencie!

Oprac: M.Suchowierska-Rafalska, M.Białkowska-Rojek

Sportowo-ekologiczna olimpiada uśmiechu
W dniu 23.11.2011 (środa) zawodnicy reprezentujący naszą szkołę wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych organizowanym przez PSP 12 z Koźla pod nazwą "Sportowo-ekologiczna olimpiada uśmiechu". Rywalizacja polegała na wyścigach rzędów zespołów składających się z czterech chłopców i czterech dziewcząt. Konkurencje były bardzo ciekawe i zróżnicowane (np. wyścigi w workach, przenoszenie piłeczki pingpongowej na łyżce czy "Wyścig śladami yeti"). Wszyscy uczestniczy świetnie się bawili w czasie wyścigów oraz wykonywania plakatu o tematyce ekologicznej. Nasza reprezentacja złożona z uczniów klas czwartych zajęła 7 miejsce na 10 startujących ekip. Skład PSP9: Maja Owsiańska, Viktoria Kołtowska (obie 4a), Kamila Wolny, Wiktoria Smętek, Katarzyna Jankowska (wszystkie 4s), oraz Szymon Klyta, Jakub Korszla, Jakub Janczak (wszyscy 4a), Filip Łannik (4b), Krzysztof Roegner (4s). Fotorelacja w galerii Olimpiada Uśmiechu.

Trener: Krzysztof Hańcza
Turniej Halowej Piłki Nożnej
W ostatnim tygodniu odbyły się miejskie rozgrywki Halowej Piłki Nożnej. W środę (16.11) nasze dziewczyny rozegrały trzy mecze w grupie i mimo dobrych rezultatów (wygrana 2-0 z PSP6, remisy: 1-1 z PSP1 i 0-0 z PSP19) i zdobycia aż 5 punktów odpadły z rozgrywek grupowych. Tyle samo punktów zgromadziły drużyny PSP1 oraz PSP19 i wyprzedziły nas tylko lepszą różnicą goli. W półfinałach właśnie te dwie drużyny wygrały swoje mecze i zapewniły sobie udział w rozgrywkach powiatowych. Nasza drużyna grała w składzie: Viktoria Kołtowska (4a), Laura Jarosz (5a), Anna Gustaw, Daria Skóra, Wiktoria Niemiec (wszystkie 6a), Hanna Garus, Katarzyna Mzyk, Kamila Czarnogłowska (wszystkie 6b).
W piątek (18.11) nasi zawodnicy walczyli w jednej z grup o jedno premiowane awansem miejsce. Ponownie zabrakło bardzo niewiele. Nasi zawodnicy wygrali 3 mecze (4-0 z PSP10, 3-1 z PSP18 i 3-0 z PSP13), jednak w decydującym o awansie meczu ulegli zawodnikom PSP19 0-1. Skład PSP9: Jakub Janczak (4a), Grzegorz Olszański, Kamil Drzewiecki (obaj 5s), Jakub Cymerman, Tomasz Wiszniewski (obaj 6a), Mateusz Zulewski, Dawid Solczak (obaj 6b), Konrad Karbownik, Wojciech Matusiewicz (obaj 6s). Awans do rozgrywek powiatowych był bardzo blisko - nie udało się na hali, szansa na rehabilitację przyjdzie wiosną. Wtedy w rozgrywkach Mini Piłki Nożnej obie nasze ekipy będą chciały powtórzyć zeszłoroczny sukces i awansować do dalszych gier.

Trenerzy: Krzysztof Hańcza i Tomasz Tyczyński
Konkurs Piosenki Patriotycznej
Po raz kolejny w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Piosenki Patriotycznej. Jury w składzie Pani Elżbieta Kobiałka, Pani Marta Białkowska Rojek i ksiądz Tomasz Fortalski po wysłuchaniu wszystkich zgłoszonych wokalistów postanowili przyznać następujące miejsca:
1. Maciej Wójtowicz klasa 4b
2. Pola Bąk klasa 6s
3. Julia Kacperczyk klasa 6s, oraz Ola Lisowska i Agnieszka Kacperczyk klasa 5s

Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Andrusyszyn klasa 4s, Filip Łannik klasa 4b.Gratulujemy wszystkim laureatom i do zobaczenia w przyszłym roku.

Organizator: Anna Zamora
Konkurs recytatorski
W piątek 18.11.2011 rozstrzygnięty został konkurs recytatorski klas I – III.
Nagrodzeni zostali:
I miejsce – Julia Jasłowska – kl.1b, Dominika Jaworska – kl.3b,
II miejsce – Amelia Gilewicz – kl. 3b, Pola Bojda – kl.1b,
III miejsce - Mateusz Sobczyk – kl. 2s, Aurelia Wróbel - kl.1b, Julia Drukowska – kl. 2a
Weronika Tomaniak- kl.1b, Bartosz Wyleżoł - kl.1b, Piotr Nagórny- kl.1b.
7 grudnia 2011r. – Julia Jasłowska i Dominika Jaworska
będą reprezentowały nasza szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a Julii i Dominice życzymy powodzenia w konkursie.
A. Pasoń, G. Goły

Dwa Ognie - finał rozgrywek
Mistrzem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w rozgrywkach "Dwóch ogni" w tym roku szkolnym zostali uczniowie klasy IVa. Drugie miejsce zdobyła klasa IVs a trzecie klasa IVb. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom finału i mamy nadzieję, że w rozgrywkach międzyszkolnych będziemy także wygrywać. Szkolne Igrzyska Sportowe to również okazja do wyboru reprezentacji szkoły na kolejne zawody. Dlatego jeszcze raz zachęcamy wszystkich do reprezentowania własnej klasy i walki o miejsce w kadrze szkoły.


oprac. S.Kisielewska, B.Kisielewski, T.Tyczyński