5,670,736 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
*U*W*A*G*A*
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 6

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
Zakrętki - nowe zasady
Podręczniki 2017-2018

Kalendarz
Listopad 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Święto Makaronu

Trzeba to powiedzieć otwarcie – nie wyobrażamy sobie życia bez makaronu. Występuje on pod każdą szerokością geograficzną i można go przyrządzić na nieskończoną liczbę sposobów. Dzieci z klasy 3A postanowiły się o tym przekonać i uczcić dzień, czyli Święto Makaronu, które przypada na 25 października.. Uczniowie przenieśli się do słonecznych Włoch ,poznali różne rodzaje makaronu oraz zapoznali się ze sposobem jego produkcji. Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonały sałatki  z makaronem. Były wyśmienite!

Obrazy newsów: 20171030makaron1.jpg

Obrazy newsów: 20171030makaron2.jpg


Czesia, Cześka, Czesława, Pani Czesia… Odeszła dzisiaj.

Obrazy kategorii newsów: 1wstazka.pngObrazy: czesia.jpg 

Nie umiem wstawić biało-czarnego zdjęcia osoby, która widziała świat jako piękny i kolorowy, zawsze i pomimo wszystko… W pamięci zostanie zawsze w najpiękniejszych kolorach szczęścia i radości. Z uśmiechem, dobrą radą i myślą pozytywną: NIE MA PROBLEMU! DAMY RADĘ!.

Czesława Kołodziej, Mama, Żona, Babcia, Przyjaciółka,
wybitny Nauczyciel i Wychowawca, odeszła od nas 31.10. 2017.

Czesia, niezmierzone pokłady energii, zawsze gotowa do działania. Czesia, wulkan optymizmu, nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać… Nie ma takiej sprawy, której nie można załatwić... Czesia, zawsze gotowa do pracy, do pomocy, do zabawy… Czesia, zawsze uśmiechnięta, z uśmiechem dla każdego…

Pani Czesia, zawsze miła i ciepła, nawet dla największego łobuza... Pani Czesia, tak pięknie pisała na tablicy, że każdy z językiem na brodzie starał się tak jak Ona… Pani Czesia, z Nią tabliczka mnożenia, zadania tekstowe i grafy to była pestka, choć czasem pot po plecach spływał… Pani Czesia nauczyła mnie… Pani Czesia pomogła mi…Pani Czesia nigdy długo się nie gniewała… Przy Pani Czesi każdy „Absztajn” „Einsteinem” się stawał i wkraczał w kolejne etapy edukacji pewny siebie, świetnie przygotowany do nowych wyzwań szkolnych…

To z Nią… to dzięki Niej… Wielu z nas tak dziś powie. My uczniowie, których uczyła. I my nauczyciele, którym, kiedyś, młodym gniewnym, pokazała jak budować szacunek, autorytet wśród uczniów i jak czerpać radość z tego niełatwego zawodu. Jak kochać dzieci i jak od nich wymagać. Była naszą Iskierką.

Chociaż już nie pracowała w szkole od kilkunastu lat, Jej duch był stale w nas i zapał i chęć i wsparcie.

Dzisiaj, cóż… Iskierka zgasła…

Zabraknie Czesi na jubileuszu 50-lecia szkoły, BARDZO! Zapisała się złotymi literami w historii naszej szkoły. A na festynie nie dane nam już będzie kosztować ogóreczków Czesi i jedynego w swoim rodzaju smaku Jej smalcu ze świeżutkim chlebem…

Czesiu, dla nas nie odeszłaś, tylko na chwilę jesteś nieobecna, a my…pamiętamy. Zawsze.

Niech Ci będzie dobrze Tam, gdzie jesteś...

Do widzenia Pani Czesiu...

Elżbieta Kobiałka

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ODBĘDĄ SIĘ 3.11 O GODZINIE 12:00 W KOŚCIELE ŚW. MIKOŁAJA I O 13:00 NA CMENTARZU NA KUŹNICZKACH.

SZCZERE KONDOLENCJE DLA RODZINY.


„DARY JESIENI" KONKURS DLA kl.I-III

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie pt. ”Dary Jesieni”

Zadaniem konkursowym jest wykonanie kompozycji z materiału przyrodniczego (np. kasztany, owoce, warzywa, liście, patyczki, …)

Regulamin konkursu „DARY JESIENI”:

 1. Konkurs przeznaczony jest dla kl.I-III
 2. Na konkurs należy dostarczyć jedną, własnoręcznie wykonaną kompozycja przestrzenną z użyciem „Darów Jesieni”, np. kasztanów, żołędzi, owoców, warzyw, liści, itp.
 3. Głównym kryterium oceny będą walory artystyczne i estetyczne.
 4. TERMIN SKŁADANIA PRAC – 10 LISTOPADA 2017 r. (sala 40 lub 32). Prace powinny zawierać (imię i nazwisko ucznia oraz klasę).
 5. Wszystkie zgłoszone prace zostaną zaprezentowane na holu szkoły.
 6. Ocena prac dokonana zostanie według następujących kryteriów:
  • - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, 
  • - zgodność pracy z tematem,
  • - estetyka oraz trwałość pracy,
  • - pomysłowość wykonania.

7. Ogłoszenie wyników nastąpi 17 listopada 2017 r. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali nagrody i wyróżnienia.

Organizatorzy: M.Irla i K.Tomanek


Ludwig van Beethoven
 Obrazy newsów: 20171029_bethowen.jpg

Ludwig van Beethoven- niesłyszący geniusz to bohater tegorocznej edycji konkursu o największych kompozytorach. Pierwsza edycja przebiegała pod hasłem Chopina, druga Mozarta i teraz kolej na następnego klasyka wiedeńskiego. Zanim zaczniemy przyglądać się bliżej tej barwnej postaci to zwracamy się do naszych instrumentalistów, gdyż w marcu 2018 roku będzie miał miejsce przegląd grających uczniów i właśnie utwory tego kompozytora będą prezentowane w RSM Chemik. Wszystkich, którzy grają na instrumentach zachęcamy do włączenia utworów tego kompozytora do swojego repertuaru i wystartowania w przeglądzie. Mamy 4 miesiące na opracowanie swojego występu- powodzenia!

oprac.A.Zamora


Stolarstwo klas 6

Stolarstwo dla klas 6 nie ma już wielu tajemnic. Próbowali swoich sił w sklejaniu, skręcaniu i zbijaniu. Efekty tych poczynań zostały zaprezentowane na scenie szkolnej. Kto wie kiedy te umiejętności będą im potrzebne?

Obrazy newsów: 20171029_stolarstwo.jpg

oprac.A.Zamora


WYCIECZKA KLASY 2A

22.10.2017r klasa II a była na wycieczce w Raciborzu. Mama naszej koleżanki Niny zaprosiła nas do pracowni protetycznej , gdzie zobaczyliśmy jak się robi różne odlewy z gipsu. Porozmawialiśmy o higienie jamy ustnej  oraz sposobach mycia zębów. Każdy mógł sam z gipsu odlać sobie jakąś figurkę. Malowaliśmy „ nasze odlane z gipsu ząbki „ farbami. Wyszły śliczne i kolorowe. Mogliśmy na komputerze zobaczyć jak wygląda ząb w technice trójwymiarowej. Na koniec rodzice Niny wręczyli nam „pamiątkowe ząbki”. Po wizycie w gabinecie udaliśmy się do Domu Kultury STRZECHA na przedstawienie pt.” Pani Krokodyl znajduje dom”. Spektakl był śmieszny i pouczający. A na koniec….. Uwaga!!!.............. Był pyszny tort i każdy zjadł ze smakiem swoją porcję.

Serdecznie dziękujemy Państwu Korzeniak za zorganizowanie super wycieczki.

Uczniowie klasy II a z wychowawczynią

Obrazy kategorii newsów: 1_na_stron.jpg


Opracowała Urszula Borucka


I Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia

Dzisiaj, czyli 26.10.2017r, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Kłodnicy, odbył się I Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia. Zadania były  trudne i skomplikowane, ale nasi uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili:

Jędrzej Lichosik  w kategorii klas IV - zdobył I miejsce

Anna Lizurek w kategorii klas III - zdobyła IVmiejsce

Kacper Bonk w kategorii klas II - zdobył III miejsce

Obrazy newsów: 20171026_team0.jpg

Serdecznie gratulujemy!!!

oprac: Urszula  Borucka