Podręczniki 2017-2018

Październik 2018

Konkurs ekologiczny
Reprezentantami naszej szkoły w miejskim "Konkursie ekologicznym" byli: Jasiu Mincewicz 1b, Paweł Dębski 2a oraz Paweł Antoniuk 3b. Konkurs odbył się w PSP nr 12 i polegał na grupowym rozwiązaniu szeregu testów. Wypadliśmy dobrze zajmując 4 miejsce wśród 9 startujących zespołów.

oprac.T.Tyczyński

Wyniki Konkursu matematycznego klas 4-6
Po trzech dniach zmagań w ubiegłym tygodniu wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu matematycznego. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w swojej kategorii wiekowej będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Turnieju Matematycznym, który odbędzie się po feriach zimowych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapał w rozwiązywaniu wcale niełatwych, jak się okazało, zadań, a oto wyniki:

Klasa IV
1. Filip Łannik IVb
2. Wiktoria Podlodowska IVa
3. Michał Grzegorczyk IVs
4. Dominika Jóźwiak IVa
5. Mateusz Juda IVb

Klasa V
1. Kamil Biesiada Vs
2. Julia Wróbel Va
3. Tomasz Worobiec Vs
4. Katarzyna Muzyka Va
5. Karol Obrębski Vs

Klasa VI
1. Jakub Cymerman VIa
2. Tomasz Wiszniewski VIa
3. Julia Kacperczyk VIs
4. Kamila Czarnogłowska VIb
5. Hanna Garus VIb

Jeszcze raz GRATULUJEMY, a do pozostałych uczestników apelujemy o wytrwałość w "łamaniu głów".

oprac: B.Romanowicz, I.Podborączyńska

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
4 listopada celebrowaliśmy wraz z dziećmi DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w świetlicy.
Tęczowe bańki zainaugurowały bajkowy dzień, „Świetliki” specjalnie na tę okazję przywdziały bajkowe nakrycia głowy, nie zabrakło Kota w Butach, Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Baby Jagi, Kapitana Hook’a, Winnetou, Batman’ a , Lorda Vadera, Pszczółki Mai, a także innych znanych bohaterów ulubionych dziecięcych bajek. Odbył się również bajkowy korowód ulicami Kędzierzyna, a w świetlicy wspaniała zabawa. Było wiele zagadek i konkursów. Wszyscy wspaniale się bawili i na pewno mile zapamiętają ten dzień.

Konkurs przyrodniczo-ekologiczny
Zwycięzcy Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego klas III.
1. Paweł Antoniuk
2. Przemysław Żabski
3. Sara Wróbel
Serdecznie gratulujemy!
Paweł Antoniuk będzie reprezentował naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ekologicznym.
Trzymamy za niego kciuki.

oprac.I.Krupa
ŚWIĘTY MARCIN BYŁ ZNÓW Z NAMI
ŚWIĘTY MARCIN BYŁ ZNÓW Z NAMIJak każdego roku w listopadzie przypominamy postać Świętego Marcina. Pamietamy, że mimo iż był ważnym dowódcą pochylił się nad potrzebującym żebrakiem i oddał mu połowę swojego płaszcza.
Uczniowie klasy 3b pod czujnym okiem pani Iwony Krupy wraz z kolegami z 4b (z Maćkiem z Filipem i z Igorem) przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego pod batutą pani Ani Zamory odegrali słynną scenę przekazania płaszcza żebrakowi.

fot. Agata Kaduk 6b

W tym roku realizujemy projekt OD ŚWIĘTEGO MARCINA DO MIKOŁAJEK, który jest wspólfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Zaprosiliśmy więc pana Waltera Schmidta, nauczyciela z naszej szkoły partnerskiej w Simmern w Niemczech. Opowiadał nam on o niemieckich zwyczajach świętomarcińskich. Tam jest to radosne święto, bardzo lubiane szczególnie przez dzieci.

fot. Agata Kaduk 6b

Nasze świętowanie miało ciąg dalszy w Sławięcicach, gdzie przy pomocy przyjaciól ze szkoły, przedszkola i parafiii zorganizowaliśmy prawdziwy KOROWÓD ŚWIĘTEGO MARCINA. Przyszło ponad 500 osób! Dzieci miały lampiony i śpiewały świętomarcińskie piosenki po polsku i po niemiecku. Korowód przez park prowadził Centurion Marcin na prawdziwym koniu. BYŁO MAGICZNIE!

Kto nie był, niech żałuje, a kto był niech wspomina czytając wiadomości na www.lokalna24.pl Zdjęcia ze Sławięcic wkrótce na naszej stronie.

Opracowanie: Elżbieta Kobiałka, Anna Szczepanowska (koordynatorki projektu)
11 Listopada

I cóż powiedzą tomy słowników,
Lekcje historii i geografii,
Gdy tylko o niej mówić potrafi
Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików.

Choć jej granice znajdziesz na mapach,
Ale o treści, co je wypełnia,
Powie ci tylko księżyca pełnia
I mgła nad łąką, i liści zapach.

Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

W szumie gołębi na starym rynku,
W książce poety i na budowie,
W codziennej pracy, w życzliwym słowie,
Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

Antoni Słonimski

Konkurs recytatorski
W piątek - 4.11 odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI.
Uczniowie z klas I – III prezentowały przygotowane przez siebie wiersze. Do konkursu przystąpiło 32 dzieci. Cieszy nas fakt, iż większość uczestników stanowili uczniowie klas pierwszych. BRAWO PIERWSZAKI!

Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na wyniki!

Aleksandra Pasoń, Grażyna Goły