Podręczniki 2017-2018

Styczeń 2019

ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
W ostatni wtorek 28.02.2012 uczniowie klas młodszych uczestniczyli w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PSP1. Nasi zawodnicy okazali się najlepsi i zdobyli trofeum w imponującym stylu - wygrali wszystkie mecze bez straty gola. Pokonaliśmy kolejno PSP1 (2-0, bramki: Zych, P. Antoniuk), PSP11 (2-0, bramki: Zych, Podborączyński), PSP5 (1-0, bramka: Rakowski). Skład PSP9: Jarek Bujara, Mateusz Mach, Marek Podborączyński, Kamil Rakowski, Dawid Zych (wszyscy 3s), Paweł i Sławek Antoniuk (obaj 3b), Seba Składny (2a).

Trener Krzysztof Hańcza
LEKCJA HISTORII NA ŻYWO
20 lutego uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalna okazję uczestniczenia w lekcji historii na żywo. Wybrani wg nikomu nieznanych kryteriów szczęśliwcy po małym retuszu zostali aktywnymi uczestnikami tejże lekcji. Mieliśmy więc okazję podziwiać dzielnego Napoleona i jego dzielnego konia, który szybko przeistoczył się w żołnierza. Alan - Helmut był niemieckim żołnierzem, który nie bardzo radził sobie ze strzelaniem, walczył z nim śląski powstaniec , któremu pomagała dzielna żona. Lekcja ukraszona salwami śmiech wszystkim się bardzo podobała.

WSPOMNIENIA Z KARNAWAŁU
16 lutego po raz ostatni w tym minionym karnawale starsi uczniowie naszej szkole szaleli na szkolnym parkiecie. Tradycyjnie na tej dyskotekę uczniowie zaprezentowali fantastyczne i pomysłowe stroje. Jury w tajnym głosowaniu wyłoniło najciekawsze przebrania i nagrodziło przebierańców.

Kinga Wróbel

WYNIKI KONKURSU MAT 2012
W tegorocznej edycji konkursu brało udział 8276 uczniów z całej Polski w 10 kategoriach wiekowych. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów matematycznych, ponieważ zadania wcale nie są proste, a i forma konkursu - test wielokrotnego wyboru - należy do najtrudniejszych. Tym większe gratulacje należą się uczniom naszej szkoły, którzy odważyli się wziąć udział w Macie.
Dwóm z nich należą się szczególne słowa uznania, ponieważ zdobyli ponad 85% punktów co kwalifikowane jest jako Bardzo dobry wynik, a są to Kamil Biesiada i Tomasz Worobiec obaj z klasy 5S. Jeszcze raz wielkie gratulacje! Oto pozostałe wyniki:

Imię, Nazwisko, PunktyMiejsce w województwie
Klasa III
Nikolas Kula 100 pkt./ 1601
Marek Podborączyński 98 pkt.2
Klasa IV
Dominika Jóźwiak 104 pkt./1684
Viktoria Kołtowska 96 pkt.7
Małgorzata Andrusyszyn 84 pkt.
Wiktoria Podlodowska 83 pkt.
Klasa V
Kamil Biesiada 152 pkt./ 1761
Tomasz Worobiec 150 pkt.2
Julia Wróbel 122 pkt.5
Wojciech Mazurkiewicz 109 pkt.8
Klasa VI
Alicja Balicka 135 pkt./ 1841
Weronika Siwak 120 pkt.5
Natalia Czachor 108 pkt.7
Kamila Czarnogłowska 102 pkt.8

MISTRZ WOJEWÓDZTWA
W dniu 18.02.2012r odbyły się w Zdzieszowicach półfinały wojewódzkie szkół podstawowych w tenisie stołowym. Znakomicie spisali się tam uczniowie "Dziewiątki" zajmując I-sze i II-gie miejsce premiowane awansem do Finałów Wojewódzkich. Miejsce pierwsze zajął Michał Cież, a drugie Michał Radko.
Finał Wojewódzki w tenisie stołowym odbył się w dniu 21.02.2012 w Chróścicach. W turnieju wystartowały 24 najlepsze dziewczęta po eliminacjach i półfinałach oraz w taki sam sposób wyłonionych 24 najlepszych w województwie chłopców.
Po wspaniałej grze reprezentantów "Dziewiątki", Michał Cież został mistrzem województwa, zdobywając złoty medal i wygrywając wszystkie mecze, a brązowy medal i trzecie miejsce wywalczył Michał Radko, który przegrał tylko jedno spotkanie.
Gratulujemy wspaniałych wyników reprezentantom Naszego Miasta i PSP nr 9.

Oprac: S.Kisielewska

"Szukamy Młodych Talentów"
W dniu 18.02.2012 odbyły się w Herbach ogólnopolskie zawody w pływaniu "Szukamy Młodych Talentów". W zawodach tych wzięło udział 421 zawodników z całej Polski. Pomimo bardzo długich zmagań od godz 8.30 do 20.15, wspaniale spisali się na tej imprezie uczniowie PSP nr 9 w K-Koźlu, którzy wystartowali w tych zawodach pod szyldem MMKS K-Koźle.
Mikołaj Kempa został najlepszym zawodnikiem zawodów, wygrywając w swojej kategorii wiekowej 13 latków, wyścigi na 100m st. zmiennym oraz 100m st. dowolnym oraz zajmując 2-gie miejsce na dystansie 200m st. dowolnym.
Znakomicie spisała się także, Wiktoria Smętek w kategorii dziewcząt 11-letnich. Wiktoria zdobyła złoty medal w konkurencji 100m st. zmiennym oraz zajęła 3-cie miejsce na dystansie 100m st. klasycznym. Złoty medal wywalczyła również, Aleksandra Leszczyńska w kategorii 11-latek na dystansie 100m st. motylkowym, a brązowy medal na dystansie 200m st. dowolnym, także wśród 11-latków, wywalczył Kasjan Kalmuk i Kamila Wolny w konkurencji 50m st. klasycznym
Gratulujemy sukcesów i liczymy na wspaniałe wyniki w najważniejszych imprezach.

Oprac: B.Kisielewski