*U*W*A*G*A*

Kasztanowe ludki opanowały świetlicę

"Kasztanki"

Wiatr pogłaskał stary kasztan po złotej czuprynie,

A w ogródku już kasztanki skaczą po ścieżynie.

Kto się z nami bawić chce w kasztankową grę?

Jeden w prawo, drugi w lewo, trzeci skoczył boczkiem,

Ten malutki, okrąglutki w trawie błyska oczkiem.

Kto się z nami bawić chce w kasztankową grę?

A ten piąty, a ten szósty, kasztanek łaciaty

Zamiast dzieciom do kieszonki- skoczył między kwiaty.

Nie chce z nami bawić się w kasztankową grę?

Wiatr pogłaskał stary kasztan po złotej czuprynie,

Nowe zrzuci nam kasztanki w zielonej łupinie.

Autor: Dorota Gellner

oprac: K.Hunek, M.Białkowska-Rojek

Najlepszy sportowiec PSP9 w roku 2010/2011
Wyniki Plebiscytu PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu na najlepszego ucznia-sportowca za rok szkolny 2010/2011.
Kapituła wyborów najlepszego ucznia sportowca PSP nr 9 w K-Koźlu, po obliczeniu wszystkich wyników stwierdza iż najlepsi sportowcy-uczniowie za ubiegły rok szkolny 2010/2011 to:

1. PIOTR KUCZERA – Mistrz Polski Szkół sportowych w pływaniu na dystansie 200 m st. zmiennym, W-ce Mistrz w/w zawodów w sztafecie 8x100m st. zmiennym, Mistrz Okręgu Opolskiego w pływaniu w kategorii open na dystansie 400m st. zmiennym, Złoty Medalista Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu w sztafetach pływackich 8 x 25m st. dowolnym oraz na dystansie 50m st. klasycznym.
2. MARTYNA SOFIŃSKA – Mistrzyni Polski Szkół sportowych w pływaniu na dystansie 200m st. grzbietowym, W-ce Mistrzyni w/w zawodów w sztafecie 8x100m st. zmiennym, Wicemistrzyni Okręgu Opolskiego w pływaniu w kategorii open na dystansie 100m st. grzbietowym, finalistka Mistrzostw woj. Opolskiego w biegach przełajowych, finalistka mistrzostw woj. Opolskiego w wieloboju lekkoatletycznym
3. Katarzyna Mycak – Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Szkół sportowych w pływaniu na dystansie 200m st. dowolnym, W-ce Mistrzyni w/w zawodów w sztafecie 8x100m st. zmiennym, Mistrzyni Okręgu Opolskiego w pływaniu w kategorii open na dystansie 800m st. dowolnym

Wszyscy w/w uczniowie osiągnęli również bardzo wysokie wyniki w nauce.
Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4. Marta Hasny 5. Jakub Federewicz oraz 6. Kempa Mikołaj

Opracował: Bronisław Kisielewski
Dzień chłopaka

"Zacne chłopaki ,mili koledzy.
W dniu Waszego święta,
najlepsze życzenia składają dziewczęta".
Niechaj Wam radośnie płyną szkolne dni.
Niech się Wam spełniają przygodowe sny.
Uczcie się jak mówią w „dechę”, by z Was każdy miał pociechę!

Świetlikowe dziewczęta oraz panie

Planetarium
Dnia 28 września 2011 r. uczniowie klas szóstych, jak co roku, byli na wycieczce w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie.
Wszyscy brali udział a dwóch seansach, które w bardzo ciekawy sposób przybliżyły naszym uczniom mapę nieba i jego obiekty, głównie gwiazdy i planety.
W obserwatorium można było oglądać za pomocą lunety, ciekawy obraz aktualnych zjawisk występujących na słońcu (plamy słoneczne).
W niedalekiej stacji meteorologicznej odbył się wykład na temat różnych zjawisk atmosferycznych, połączony z pokazem przyrządów do ich mierzenia.

oprac.J.Witkowski

Biegi przełajowe
Wspaniale spisali się uczniowie „DZIEWIĄTKI” podczas miejsko powiatowych biegów przełajowych rozegranych 27 września w K-Koźlu.
ALICJA BALICKA z klasy 6s zwyciężyła w kategorii wiekowej rocznika 1999, a jej kolega z klasy WOJTEK MATUSIEWICZ, zajął 3 miejsce.
Awans do finałów w kategorii młodszej 2000-2001 wywalczyła również MAJAOWSIAŃSKA z klasy 4a zajmując w tej grupie wiekowej 5 miejsce.
Bardzo dobrze biegali również Kamila Wolny, Wiktoria Smętek, Rasiński Rafał, Jarosz Laura, Krzysztof Roegner oraz Podlodowska Wiktoria, zajmując miejsca bardzo bliskie awansu do finałów wojewódzkich, które odbędą się 12.10.2011 w Lasocicach.
Gratulujemy wspaniałej postawy i oczekujemy dalszych sukcesów.

Opracowała: Sabina Kisielewska

Świetliczaki i Pani Jesień
23.09.2011 wyszliśmy z p. Kasią na spacer do pobliskiego parku by szukać zwiastunów jesieni. Ku naszemu zaskoczeniu spotkaliśmy tam niecodziennego gościa Panią Jesień, która przygotowała dla nas mini-quiz związany z tą porą roku. Uśmiechom i dobrej zabawie nie było końca.

oprac.K.Hunek
Pierwszy rajd rowerowy 2011/2012

Pierwszy rajd rowerowy już za nami. Limit „pechowych przypadków” wyczerpany na cały rok, więc kolejny mamy nadzieję będzie bez żadnych usterek technicznych. Wyruszyliśmy spod szkoły w 40 osób, ale ze względów technicznych do mety dotarło tylko 37. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli organizatorom w pompowaniu opon, łączeniu łańcucha, zakładaniu spadających łańcuchów…:-) serdeczne dzięki. Jak widać w galerii foto rozpiętość wiekowa była bardzo duża, ale szczególne gratulacje dla najmłodszych- byliście wielcy! Pogoda dopisała, humory również więc te 20 km pokonaliśmy dzielnie. Zapraszamy na kolejne wyjazdy całe rodziny.

Organizatorzy: T. Tyczyński, A. Zamora i K. Hunek