7,756,112 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 8

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
Podręczniki 2017-2018

Kalendarz
Grudzień 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
CHŁOPCY Z ROCZNIKA 2001 JEDENASTĄ EKIPĄ OPOLSZCZYZNY
Drużyna chłopców złożona z uczniów klasa 4a po zdobyciu 2 miejsca w powiecie reprezentowała naszą szkołę w rozgrywkach wojewódzkich piłki nożnej o Puchar Wielgusa 9.05.2012 w Opolu. Nasi chłopcy trafili do jednej z pięciu czterozespołowych grup, wraz ze Spartą Prudnik, UKS-em Gogolin, oraz Bzykiem Bąkowice. W pierwszym meczu nasi ulegli Sparcie 1-5, a bramkę strzelił Janczak. Drugi mecz z drużyną z Bąkowic miał emocjonujący przebieg. Choć nasi przegrywali już 0-2 zdołali strzelić przeciwnikowi trzy bramki (bramki: Bakota, Gniadek, Janczak) i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnim meczu przegraliśmy z najlepszą ekipą naszej grupy UKS Gogolin 2-7 (bramki: Janczak, Korszla) i zakończyliśmy udział na tej fazie turnieju, zostając sklasyfikowanymi na 11-15 miejscu w województwie.

Trener: K.Hańcza

Grand Prix dla teatru szkolnego FLUG
10 maja zespół teatralny FLUG wystąpił w Czerwionce Leszczynach na XVIII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym. Młodzi aktorzy zmierzyli się z 11 zespołami . Przegląd objął swoim zasięgiem kilka województw, a nasi aktorzy zdobyli główną nagrodę - GRAND PRIX Festiwalu.
Serdecznie gratulujemy.
Polska biega


Zapraszam do udziału w biegu na dystansie ok 2km w ramach akcji Gazety Wyborczej, Radia Zet, TVP Sport

POLSKA BIEGA

W tym roku zawody odbędą się pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna- Koźla. Współorganizatorem i fundatorem nagród będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

TERMIN: 19.05.2012r sobota godz. 11.00
MIEJSCE ZBIÓRKI: boisko szkolne
NAGRODY: puchary i dyplomy w kategoriach: chłopców, dziewcząt, rodziców.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
1.pisemna zgoda rodziców na start
2.strój sportowy
3.bieg otwarty dla wszystkich chętnych

Życzę sukcesów !!!!
Organizatorzy: S. Kisielewska, T. Tyczyński
www.polskabiega.pl

Sukcesy najmłodszych pływaków

W dniach 04.05. – 05.05.2012 odbyły się w Dębicy międzynarodowe zawody pływackie, w których wzięli udział najmłodsi zawodnicy MMKS K-Koźle, uczniowie PSP nr 9.
W gronie ponad 300 zawodników z ponad 30 klubów z Polski, Ukrainy i Słowacji, pływacy z Naszego Miasta wypadli znakomicie, zdobywając 6 medali.
W kategorii 10 latków Alicja ŻUKOWSKA wywalczyła srebrny medal w konkurencji 100m stylem motylkowym, w kategorii 11-latków, dwa brązowe medale zdobyła Aleksandra Leszczyńska w konkurencji 50m st. dowolnym oraz 200m st. grzbietowym, również Anna Kempa wywalczyła dwa brązowe medale, 1-szy w konkurencji 400m st. dowolnym a drugi na dystansie 200m st. klasycznym.
Kasjan Kalmuk, wywalczył swój brązowy medal w konkurencji 100m st. motylkowym. Ponadto na zawodach w Dębicy, Kędzierzyn-Koźle reprezentowali, Remigiusz Paletta, Łukasz Żeromski, Krzysztof Roegner oraz dziewczęta: Kamila Wolny i Alicja Lisowska.
Gratulujemy wspaniałych wynikówi zapraszamy wszystkich kibiców pływania do K-Koźla na V-tą edycję Koziołków Pływackich, które odbędą się w dn. 18-19.05.2012 na Krytej Pływalni.

oprac.B.Kisielewski
Polka w Kirgistanie

Od września minionego roku w dalekiej Kirgizji pracuje mieszkanka naszego miasta Kędzierzyna – Koźla.
Renata Matusiak – bo o niej mowa – jest nauczycielem w kędzierzyńsko – kozielskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 9. Udało jej się połączyć swoje życiowe pasje z pracą zawodową i dzięki temu może nauczać języka polskiego w Azji Środkowej. Wyprawa p.Matusiak jest przedsięwzięciem, które przyczynia się do rozsławiania a przede wszystkim uświadamiania ludziom, że istnieje takie miasto jak nasze.
Otóż 21 kwietnia br. na Międzynarodowym Uniwersytecie w Centralnej Azji znajdującym się w mieście Tokmok w Republice Kirgizji odbyła się międzynarodowa (międzykontynentalna, można by rzec!) konferencja naukowa. Jej tytuł a zarazem myśl przewodnia brzmiała: „Język, kultura, komunikacja: pytania dydaktyki”. W tym uniwersyteckim projekcie wzięła udział nasza krajanka, która wystąpiła z wykładem zatytułowanym: „Dziecięca i młodzieżowa międzykulturowa komunikacja – na przykładzie projektów edukacyjnych realizowanych w ramach międzyszkolnej i międzynarodowej współpracy”. Prelekcja kędzierzyńskiego pedagoga oparta została o zawodowe doświadczenia wyniesione z pracy w PSP nr 9 (bo to w tej placówce realizowała ona międzynarodowe projekty edukacyjne) i - w największym skrócie – dotyczyła zagadnienia dydaktycznych aspektów formowania międzykulturowych kompetencji w procesie nauczania języka obcego.
Oprócz naukowych publikacji pani Renata może poszczycić się również tekstami o charakterze zgoła innym. „Polka w Kirgistanie” – to tytuł bloga pisanego z niezwykłym zacięciem; opowieści o ludziach i miejscach, o prozie życia i świętowaniu w egzotycznym – dla nas, kędzierzynian – odległym państwie azjatyckim widzianym oczyma kobiety - Polki i Europejki.
Do lektury internetowego pamiętnika autorstwa R. Matusiak wszystkich zainteresowanych bardzo zachęcam.

oprac. Wojciech Czapla

Więcej informacji na blogu R.Matusiak.
PSP9 zagra w rozgrywkach wojewódzkich Turnieju Wielgusa
Czwartoklasiści z naszej szkoły 30.04.2012 w Zakrzowie wzięli udział w rozgrywkach powiatowych o Puchar Wielgusa. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców i drużyna dziewcząt.
Pierwsza drużyna chłopców PSP9 najpierw wygrała swoją grupę (pokonując 2-1 PSP Polską Cerekiew, oraz remisując 1-1 z PSP Gościęcin), następnie w półfinale wygrywając 2-0 z PSP Jakubów zapewniła sobie awans do rozgrywek wojewódzkich. W finale, który został rozegrany bezpośrednio po meczu z Jakubowem zmęczeni zawodnicy Dziewiątki musieli uznać wyższość PSP18 przegrywając 2-4.
Drugi zespół chłopców PSP9 uległ w swojej grupie PSP18, oraz PSP Jakubów, a dziewczyny musiały uznać wyższość zespołu z Polskiej Cerekwi, jednak wszyscy uczestnicy turnieju zebrali bezcenne doświadczenie, które powinno procentować w przyszłości.
Skład PSP9-I: G. Gołąb, J. Janczak, K. Gniadek, M. Bakota, J. Korszla, J. Skoczyński, D. Makowski, K. Górczany (wszyscy 4a).
Skład PSP9-II: K. Kubina, J. Wantuch, J. Drozd, M. Miśkiewicz, K. Jaskulski (wszyscy 4a), J. Bujara, K. Rakowski (obaj 3s)
Skład PSP9-dziewczyny: W. Podlodowska, V. Kołtowska, M. Owsiańska, K. Pierzchalska, K. Kwaśniewska (wszystkie 4a), A. Pokorska (2a), A. Kurzeja (2b), A. Gilewicz (3b).Więcej zdjęć w dodatku news'a...
GRAND PRIX
dla Julii Wróbel z klasy 5a w Miejskim Konkursie Fotograficznym CZTERY PORY ROKU W PRZYRODZIE!
Julka brała udział we wszystkich czterech etapach konkursu. 2 razy była laureatką etapu, I miejsce - wiosna oraz I miejsce - lato.
Jej zdjęcie OSTATNI BŁYSK LATA uzyskało największą liczbę punktów ze wszystkich zdjęć i za nie właśnie Julka otrzymała GRAND PRIX konkursu.nagrodzone zdjęcie Julii - OSTATNI BŁYSK LATA

fot. i oprac.Elżbieta Kobiałka