*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Wrzesień 2018

KONKURS INFORMATYCZNY KLAS III
Nagrody w konkursie informatycznym skierowanym do klas III rozdane. Wszystkie prace były ciekawe i interesujące. Przyznano trzy równorzędne nagrody i trzy wyróżnienia. Zdobywców nagród mamy na zdjęciu poniżej. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych konkursów.

WARSZTATY PAPIEROWEJ WIKLINY
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych/ dzieci i dorosłych/ na warsztaty z podstaw papierowej wikliny, które odbędą się w naszej szkole w środę 08 lutego w sali nr 54 o godz. 15.30. Proponujemy do wykonania serduszko na Walentynki. Przyda się 0,5 m cienkiej czerwonej wstążeczki do wykończenia produktu. Wszyscy będą mile widziani, a wcześniejsze zgłoszenie ułatwi organizację pracy.
Anna Zamora i Marta Białkowska- Rojek.
POMAGAMY DZIECIOM z UNICEFEM
Pani Ania Zamora wraz z uczennicami z klasy 6b odpowiedziały na apel UNICEFu i przyłączyły się do akcji propagowanej przez Majkę Jeżowską, Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W ramach akcji uczniowie przygotowali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybrały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieściły w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zlicytowane podczas zorganizowanych w szkole wydarzeń, imprez, festiwali etc.
Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.

Bal świetlików
Piątek 13-ego wcale nie musi być pechowy. Przekonały się o tym świetliczaki, które w tym dniu uczestniczyły w balu karnawałowym. W trakcie balu dzieci uczestniczyły w wielu zabawach czy to tańcząc na gazetach czy z miotłą. Nie obyło się również bez radosnych śpiewów i gimnastyki w takt muzyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Oprac: Katarzyna Hunek, Marta Białkowska-Rojek

Wyniki konkursu informatycznego dla klas III
Konkurs informatyczny klas trzecich dobiegł końca. Polegał na dostarczeniu w określony sposób /na płytce CD, mailem lub na pendrive/ prac dotyczących tematycznie ferii zimowych. Temat był bardzo pojemy ze względu na możliwość zilustrowania i opisania niekoniecznie ferii rzeczywistych, ale również wymarzonych, "odjazdowych" i zupełnie fantastycznych. Takie podejście zaprezentowali również nasi uczestnicy, niektórzy odbyli w czasie ferii podróże nawet poza naszą planetę. Ale pora ogłosić wyniki.
Nagrody otrzymują:
Nikolas Kula 3s, Wojtek Matysiak 3b, Dominika Jaworska 3b
Na wyróżnienie zasługują prace:
Wojtka Moryla 3s, Kuby Jelonka 3b oraz Przemka Długokęckiego 3s.
Wielkie GRATULACJE!

BEZPIECZNE FERIE
Tuż przed feriami klasa 1b z panią Aleksandrą Pasoń dla klas młodszych oraz panie Joanna Matysek, Barbara Materla i Iwona Podborączyńska dla klas starszych, przygotowały spotkania poświęcone BEZPIECZNYM FERIOM.
Mija już pierwszy tydzień ferii i mamy nadzieję, że pamiętacie o zasadach bezpieczeństwa podczas odpoczynku zimowego.

FERIE SĄ WTEDY SUPER, KIEDY JESTEŚMY ZDROWI I BEZPIECZNI!

Spotkanie było też okazją do wyróżnienia najlepszych matematyków szkoły, mistrzów SUDOKU i mistrzów poszczególnych grup wiekowych. Ich nazwiska już znacie, poniżej zdjęcia z wręczenia nagród.

img src='images/news/m3.jpg' alt='' style='margin:5px'>

opracowanie i foto: E.Kobiałka