Podręczniki 2017-2018

Październik 2018

Nasi piłkarze najlepsi w powiecie!
Reprezentanci naszej szkoły w piłce nożnej pokonali wszystkich przeciwników i zdobyli tytuł Mistrza Powiatu, oraz kwalifikacje do Półfinału Wojewódzkiego, który ma się odbyć 17. kwietnia w Głubczycach.
W rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy pokonali kolejno 4-1 PSP Pawłowiczki i 7-0 PSP Solarnia. W półfinale nie daliśmy szans PSP10 (6-0), a w finale wygraliśmy z PSP18 (5-1).
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz (obaj 6s), Dawid Solczak, Mateusz Zulewski (obaj 6b), Kuba Cymerman, Michał Cież, Tomek Wiszniewski, Tomek Leszczak (wszyscy 6a), Grzesiu Olszański (5s) i Kuba Janczak (4a).

Trener: Krzysztof Hańcza
Konkurs WIELKANOCNA PISANKA

Dnia 4.04.2012 w świetlicy został rozwiązany konkurs na „Wielkanocną pisankę”. Jury w Składzie: p. Marta Białkowska-Rojek, p. Monika Suchowierska-Rafalska oraz p.Katarzyna Hunek miało nie lada kłopot aby wyłonić zwycięzców. Po wielogodzinnych rozmowach jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników, gdyż każda praca była bardzo oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Dziękujemy wszystkim za udział. Wesołych Świąt!

oprac.K.Hunek
SP9 W-CE MISTRZ WOJEWÓDZKICH FINAŁÓW W TENISIE STOŁOWYM
Bardzo dobre wieści nadesłała Sabina Kisielewska, nauczycielka W-F z PSP nr 9 w K-Koźlu. Podopieczni pani Sabiny zajęli II miejsce i zdobyli tytuł Wicemistrzów Województwa Opolskiego w drużynowych zawodach w tenisie stołowym rozegranych w ubiegłym tygodniu w Niemodlinie.
Tytuł wywalczyli następujący uczniowie „dziewiątki” – Michał Cież, Michał Radko oraz Patryk Dykty. Zwycięsko z finałowej rywalizacji wyszła PSP nr 3 z Brzegu, natomiast 3-cie miejsce zajęła PSP ze Straduni. W finałach wystąpiło 8 drużyn z całego województwa i sukces szkoły z Naszego miasta jest niewątpliwy.
PSP nr 9, bardzo dziękuje ojcu Michała, panu Krzysztofowi Cież, za pomoc w dowozie na zawody eliminacyjne i finałowe oraz gorący doping dla chłopców.

oprac.B.Kisielewski

„DZIEWIĄTKA” Z TYTUŁAMI MISTZRA POLSKI SZKÓŁ W PŁYWANIU
W ubiegłym tygodniu odbyły się w Raciborzu Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w pływaniu. Nasze miasto reprezentowały następujące szkoły PSP nr 9, PSP nr 19 oraz PG nr 5.
Niewątpliwy sukces odniosła PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla, która zajęła w klasyfikacji medalowej 7-me ( 3 medale), natomiast punktowej 10 miejsce (62 punkty).
Gwiazdą zawodów został Mikołaj Kempa, który w czterech startach zdobył 3 medale. Złote na dystansie 200m st. zmiennym i 100m st. motylkowym oraz srebrny na dystansie 200m stylem dowolnym.

oprac.B.Kisielewski
Test kompetencji klas III
29 marca 2012 roku uczniowie klas III pisali Test Kompetencji przygotowany przez wydawnictwo OPERON. Życzymy im jak najlepszych wyników.

oprac.I.Krupa
TURNIEJE MINI PIŁKI NOŻNEJ
W dniach 27-28 marca 2012 na boiskach PSP9 odbyły się rozgrywki miejskie w Mini Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie, jednak nie udało im się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu. W rozstrzygającym meczu prowadziły nawet z PSP1 1-0, by jednak przegrać 1-2 i ostatecznie zajęły 3 miejsce nie awansując do rozgrywek powiatowych. Nasi chłopcy, którzy bronią tytułu Mistrza Powiatu wywalczonego przed rokiem awansowali do dalszych gier pokonując na etapie miejskim drużyny PSP19 i PSP5. Skład drużyny dziewcząt: Ania Gustaw, Wiktoria Niemiec, Daria Skóra (wszystkie 6a), Kamila Czarnogłowska, Hania Garus, Kasia Mzyk, Weronika Siwak (wszystkie 6b), Laura Jarosz (5a), Maja Owsiańska (4a), oraz Ola Kurzeja (2b). Skład drużyny chłopców: Michał Cież, Kuba Cymerman, Tomek Leszczak, Tomek Wiszniewski (wszyscy 6a), Dawid Solczak, Mateusz Zulewski (obaj 6b), Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz (obaj 6s), Grzesiu Olszański (5s), Kuba Janczak (4a). Rozgrywki powiatowe chłopców odbędą się w najbliższy poniedziałek.

oprac.K.Hańcza
Ratując jedno życie, ratujesz cały świat

Ratując jedno życie,
ratujesz cały świat