*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Lipiec 2018

ŚWIETLIKI KORESPONDUJĄ
W związku z realizacją projektu "Pyza na polskich dróżkach" Świetliki zwiedzały najważniejsze miejsca w Trójmieście.
Napisały list do pana Prezydenta L. Wałęsy człowieka, który nie pozwala zapomnieć o tożsamości i historii, a który stara się wszczepić Gen Wolności młodszym.
Świetliki otrzymały od pana Prezydenta wspaniałe książki:
- "Lech Wałęsa" Lech Wałęsa
- "Moja III RP" Lech Wałęsa
- "Mam Gen Wolności - Bajki dla dzieci"
- "Symbole polskiej wolności - kolorowanki"
oraz zdjęcie z autografem, za co bardzo serdecznie Świetliki dziękują!
Ta wirtualna podróż zainspirowała nas do stworzenia kącika z symbolami narodowościowymi.
Więc Świetliki DO DZIEŁA!!!

KONCERT nie tylko DLA KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet zespół muzyczny pod kierunkiem pani Anny Zamory przygotował koncert piosenek romantycznych w językach obcych. Uczniowie śpiewali po angielsku, po francusku, po niemiecku i po włosku. Pani Iwona Kocjan wsparła uczniów doskonałym wykonaniem przeboju Beatels'ów All you needs is love. Koncert poprowadziła pani Elżbieta Kobiałka otwierając go francuską piosenką. Wykonawcy zostali ciepło przyjęci przez publiczność. Atmosfera była wyjątkowa.

fot. Anna Szczepanowska

ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
W ostatni wtorek 28.02.2012 uczniowie klas młodszych uczestniczyli w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PSP1. Nasi zawodnicy okazali się najlepsi i zdobyli trofeum w imponującym stylu - wygrali wszystkie mecze bez straty gola. Pokonaliśmy kolejno PSP1 (2-0, bramki: Zych, P. Antoniuk), PSP11 (2-0, bramki: Zych, Podborączyński), PSP5 (1-0, bramka: Rakowski). Skład PSP9: Jarek Bujara, Mateusz Mach, Marek Podborączyński, Kamil Rakowski, Dawid Zych (wszyscy 3s), Paweł i Sławek Antoniuk (obaj 3b), Seba Składny (2a).

Trener Krzysztof Hańcza
LEKCJA HISTORII NA ŻYWO
20 lutego uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalna okazję uczestniczenia w lekcji historii na żywo. Wybrani wg nikomu nieznanych kryteriów szczęśliwcy po małym retuszu zostali aktywnymi uczestnikami tejże lekcji. Mieliśmy więc okazję podziwiać dzielnego Napoleona i jego dzielnego konia, który szybko przeistoczył się w żołnierza. Alan - Helmut był niemieckim żołnierzem, który nie bardzo radził sobie ze strzelaniem, walczył z nim śląski powstaniec , któremu pomagała dzielna żona. Lekcja ukraszona salwami śmiech wszystkim się bardzo podobała.

WSPOMNIENIA Z KARNAWAŁU
16 lutego po raz ostatni w tym minionym karnawale starsi uczniowie naszej szkole szaleli na szkolnym parkiecie. Tradycyjnie na tej dyskotekę uczniowie zaprezentowali fantastyczne i pomysłowe stroje. Jury w tajnym głosowaniu wyłoniło najciekawsze przebrania i nagrodziło przebierańców.

Kinga Wróbel

WYNIKI KONKURSU MAT 2012
W tegorocznej edycji konkursu brało udział 8276 uczniów z całej Polski w 10 kategoriach wiekowych. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów matematycznych, ponieważ zadania wcale nie są proste, a i forma konkursu - test wielokrotnego wyboru - należy do najtrudniejszych. Tym większe gratulacje należą się uczniom naszej szkoły, którzy odważyli się wziąć udział w Macie.
Dwóm z nich należą się szczególne słowa uznania, ponieważ zdobyli ponad 85% punktów co kwalifikowane jest jako Bardzo dobry wynik, a są to Kamil Biesiada i Tomasz Worobiec obaj z klasy 5S. Jeszcze raz wielkie gratulacje! Oto pozostałe wyniki:

Imię, Nazwisko, PunktyMiejsce w województwie
Klasa III
Nikolas Kula 100 pkt./ 1601
Marek Podborączyński 98 pkt.2
Klasa IV
Dominika Jóźwiak 104 pkt./1684
Viktoria Kołtowska 96 pkt.7
Małgorzata Andrusyszyn 84 pkt.
Wiktoria Podlodowska 83 pkt.
Klasa V
Kamil Biesiada 152 pkt./ 1761