Ważne strony
MusicBox3
Play
DZIEWCZYNY WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA !!!

Ze srebrnymi medalami wróciły reprezentantki "Dziewiątki" z finału wojewódzkiego Mini Piłki Nożnej. Zawody, które rozgrywane były w piątek (17.05) w Łubnianach rozpoczęły się świetnie dla Kędzierzynianek. W pierwszym meczu turnieju nasze zawodniczki pokonały SP 1 Nysę 2-0. Następnie gospodynie - PSP Łubniany uległy kolejno 0-1 PSP 6 Brzeg i 1-2 Nysie. W kolejnym meczu nasze dziewczyny po bardzo zaciętym spotkaniu zremisowały 0-0 z zawodniczkami z Brzegu. Mimo kilku okazji z jednej i z drugiej strony nikt nie zdołał trafić do siatki, a w drugiej połowie nasze przeciwniczki zmarnowały nawet rzut karny. O Mistrzostwie Województwa rozstrzygnąć miała zatem ostatnia kolejka. Najpierw Nysa mimo prowadzenia 1-0 uległa ostatecznie Brzegowi 2-3. Taki wynik oznaczał dla naszych zawodniczek jedno - dowolne zwycięstwo z Łubnianami dawało nam złoto, a każdy inny wynik srebro. Po pierwszej połowie ambitnie grające gospodynie próbowały zaskoczyć nasze zawodniczki, jednak ich ataki nie przyniosły rezultatów, a kontrataki dziewczyn z "Dziewiątki" również nie znalazły drogi do bramki. W drugiej połowie nie mieliśmy już nic do stracenia i próbowaliśmy śmielej zaatakować, jednak to zawodniczki z Łubnian były skuteczniejsze i strzeliły nam dwie bramki, na co zmęczone uczennice z "Dziewiątki" nie znalazły już odpowiedzi. Krótkotrwały smutek po ostatnim meczu, niebawem zastąpiła ogromna radość, bowiem na szyjach naszych zawodniczek zawisły srebrne medale Mistrzostw Województwa. To historyczne osiągnięcie jeśli chodzi o mistrzostwa szkół i powtórzenie wyczynu piłkarzy z "Dziewiątki" z 2012 roku, którzy z takim samym wynikiem zakończyli wtedy turniej w Oleśnie.

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider, Agata Długosz, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza

XIV Festiwal muzyczny MIKROFON I TY

XIV Festiwal muzyczny MIKROFON I TY w Opolu jest już za nami. Skorzystaliśmy z zaproszenia i zespół TAKT wziął udział w konkursie. Nasza solistka Agata Łannik z klasy 7b zdobyła 2 miejsce, a zespół szkolny zdobył miejsce 1. Zaprezentowaliśmy się pięknie i szkoda, że dla niektórych członków to już ostatni rok współpracy w tej szkole.

oprac. A.Zamora

CHŁOPCY POWTÓRZYLI WYCZYN DZIEWCZĄT I POWALCZĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM

We wtorek (14.05) w Kędzierzynie-Koźlu rozegrano półfinał wojewódzki w mini piłce nożnej chłopców (rocznik 2006 i mł.). Podobnie jak w zawodach dziewcząt nasz powiat reprezentowała "Dziewiątka", która gościła na Orliku przy ul. 9 maja ekipy z Kietrza (mistrz powiatu głubczyckiego), Niemodlina (mistrz powiatu opolskiego-ziemskiego), oraz opolską "Dwudziestkę" (v-ce mistrz stolicy naszego województwa).

Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej nieco spięci i po kilku minutach przegrywali 0-1 z SP1 Niemodlin. Po pierwszej połowie przeciwnik mógł prowadzić wyżej, czemu zapobiegła świetna postawa naszego bramkarza. Jednak po przerwie nasi złapali rytm gry i zaczęli przeważać, a mecz zakończył się remisem 1-1. W drugim meczu Kietrz wygrał z Opolem 3-1. W następnej kolejce nasi zawodnicy rozprawili się z "Dwudziestką" 6-1, a Niemodlin dosyć szczęśliwie pokonał Kietrz 1-0. Kolejny mecz rozpoczęła "koncertowa" połowa w wykonaniu zawodników "Dziewiątki" w starciu z ekipą z powiatu głubczyckiego, zakończona wynikiem 5-0. Dominacja naszej ekipy nie podlegała dyskusji, jednak wciąż nie mogliśmy być pewnymi awansu. W drugiej połowie tempo meczu nieco osłabło i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6-0. Teraz wszystko zależało od wyniku konfrontacji Opola i Niemodlina. Ten ostatni zespół wciąż mógł odebrać awans "Dziewiątce" jednak musiał wygrać, strzelając minimum dwanaście bramek. Zadanie to okazało się nieosiągalne dla zawodników Niemodlina, bo choć prowadzili 1-0 ostatecznie ulegli Opolanom 1-3, co wywołało euforię w szeregach "Dziewiątki" - oznaczało bowiem awans nasze drużyny do finału województwa!

Kolejność końcowa: 1. PSP 9 Kędzierzyn-Koźle 7 pkt., 2. SP 1 Niemodlin 4 pkt., 3. ZSP Kietrz 3 pkt., 4. PSP 20 Opole 3 pkt.

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Adam Rydzewski, Patryk Zarzycki, Bartek Zięcik, Dawid Łukasik, Bartłomiej Sekuła, Michał Komor, Oskar Liszok, Tymon Katlik.

NASZE PIŁKARKI W FINALE WOJEWÓDZKIM

Ogromnym sukcesem dla uczennic z "Dziewiątki" zakończył się półfinał wojewódzki w Mini Piłce Nożnej rozgrywany w piątek (10.05) na Orliku przy ul. 9 maja w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz gospodyń o awans do najlepszej czwórki województwa walczyły ekipy PSP 5 Brzeg (v-ce mistrz powiatu brzeskiego), SP Chocianowice (mistrz powiatu kluczborskiego), oraz PSP Baborów (mistrz powiatu głubczyckiego), który w grudniu organizował finał wojewódzki "halówki" ("Dziewiątka" była wtedy czwarta, a Baborów drugi). Nasze zawodniczki zaczęły turniej od zwycięstwa 2-1 z Brzegiem, na co Baborów odpowiedział wygraną 2-0 z Chocianowicami. W drugiej kolejce dziewczyny z "Dziewiątki" wygrały minimalnie 1-0 z reprezentantkami powiatu kluczborskiego, natomiast Baborów pokonał pewnie 3-0 brzeżanki. Mecze ostatniej kolejki decydowały zatem o pierwszym i trzecim miejscu.

W meczu z Baborowem mało było składnych akcji, a więcej boiskowej walki w środku pola. Dwie minuty przed przerwą na strzał z okolic środka boiska zdecydowała się nasza zawodniczka. Piłka przelobowała bramkarza i idealnie pod poprzeczką wpadła do siatki. Było 1-0 i teraz to Baborów musiał śmielej zaatakować. Jednak nasze zawodniczki wytrzymały napór przeciwnika i po pięknej walce uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17.05 w Łubnianach. W ostatnim meczu Chocianowice pewnie pokonały Brzeg 4-0 i tym samym wywalczyły trzecie miejsce.

Zapraszamy na wtorkowe zawody chłopców od godz. 10.00 na Orliku, ul. 9 maja.

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Julia Haider, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

NIESPODZIANKA BYŁA O WŁOS

Niespodzianka w postaci awansu dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (r.2003-5) w Mini Piłce Nożnej była bardzo blisko. Reprezentantki "Dziewiątki" w starciu ze starszymi rywalkami z okolicznych gimnazjów pokazały się z bardzo dobrej strony. Najpierw pokonały 3-0 ZGSP Pawłowiczki, następnie wygrały z SP Stare Koźle 2-0 i o awansie zdecydował mecz pomiędzy PG5/PSP19 a naszą szkołą. Ponieważ reprezentantki "Piątki" wygrały swoje mecze mniej okazale to naszym dziewczynom do awansu wystarczał remis i taki wynik utrzymywał się przez większość meczu. Dopiero na dwie minuty przed końcem straciliśmy bramkę i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0-1 dla PG5/PSP19, jednak postawa naszych dziewcząt w starciu ze starszymi rywalkami daje nadzieje na dobre wyniki w kolejnym roku.

Skład: Oliwia Meinert, Nikola Partyka, Oliwia Berezowska, Klaudia Andruszek, Marta Gajdek, Victoria Kielbassa, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska, Monika Fudali.

Trener Filip Zasadowski

Półkolonie letnie w PSP9

Półkolonie w naszej szkole odbędą się w terminie

24.06.2019 - 19.07.2019

Karty zapisu do pobrania znajdują się w sekretariacie szkoły

KOLEJNE SUKCESY PIŁKARZY

We wtorek (7.05) reprezentanci "Dziewiątki" wzięli udział w dwóch turniejach piłkarskich. Najpierw nasi uczniowie (r.2006 i mł.) wygrali po zaciętym turnieju Mistrzostwa Powiatu w swojej kategorii, zwyciężając we wszystkich czterech meczach turnieju (kolejno z Landzmierzem 3-0, z Mechnicą 2-1, z PSP12 1-0 i z Solarnią 7-1). Dzięki tym wynikom podobnie jak ich rówieśniczki awansowali do półfinału wojewódzkiego, którego będą gospodarzem. Zawody odbędą się we wtorek (14.05) od godz. 10.00 na pobliskim Orliku (ul.9 maja).

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Bartosz Zięcik, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik, Bartłomiej Sekuła, Tymon Katlik, Oskar Liszok, Michał Komor. Trener Krzysztof Hańcza

W tym samym czasie starsze reprezentantki "Dziewiątki" (r. 2003-5) wzięły udział w Mistrzostwach Miasta. Co prawda przegrały swój jedyny mecz w turnieju 1-4 z gimnazjalistkami z PG5, ale z powodu absencji innych drużyn awansowały z drugiego miejsca do zawodów powiatowych, które rozegrane zostaną w czwartek (8.05) od godz. 10.00 na boisku PSP19.

Skład PSP9: Oliwia Meinert, Klaudia Andruszek, Marta Gajdek, Oliwia Berezowska, Nikola Partyka, Victoria Kielbassa, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska. Trener Filip Zasadowski

Przypominamy, że półfinał wojewódzki dziewcząt z rocznika (2006 i mł.) odbędzie się w piątek (10.05) od godz. 10.00 na Orliku (ul.9 maja)

Serdecznie zapraszamy na wszystkie zawody.