Czerwiec 2019

NIESPODZIANKA BYŁA O WŁOS

Niespodzianka w postaci awansu dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (r.2003-5) w Mini Piłce Nożnej była bardzo blisko. Reprezentantki "Dziewiątki" w starciu ze starszymi rywalkami z okolicznych gimnazjów pokazały się z bardzo dobrej strony. Najpierw pokonały 3-0 ZGSP Pawłowiczki, następnie wygrały z SP Stare Koźle 2-0 i o awansie zdecydował mecz pomiędzy PG5/PSP19 a naszą szkołą. Ponieważ reprezentantki "Piątki" wygrały swoje mecze mniej okazale to naszym dziewczynom do awansu wystarczał remis i taki wynik utrzymywał się przez większość meczu. Dopiero na dwie minuty przed końcem straciliśmy bramkę i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0-1 dla PG5/PSP19, jednak postawa naszych dziewcząt w starciu ze starszymi rywalkami daje nadzieje na dobre wyniki w kolejnym roku.

Obrazy newsów: 20190509_00.jpg

Skład: Oliwia Meinert, Nikola Partyka, Oliwia Berezowska, Klaudia Andruszek, Marta Gajdek, Victoria Kielbassa, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska, Monika Fudali.

Trener Filip Zasadowski

Półkolonie letnie w PSP9

Półkolonie w naszej szkole odbędą się w terminie

24.06.2019 - 19.07.2019

Karty zapisu do pobrania znajdują się w sekretariacie szkoły

Obrazy newsów: polkolonie2019_2.jpg

KOLEJNE SUKCESY PIŁKARZY

We wtorek (7.05) reprezentanci "Dziewiątki" wzięli udział w dwóch turniejach piłkarskich. Najpierw nasi uczniowie (r.2006 i mł.) wygrali po zaciętym turnieju Mistrzostwa Powiatu w swojej kategorii, zwyciężając we wszystkich czterech meczach turnieju (kolejno z Landzmierzem 3-0, z Mechnicą 2-1, z PSP12 1-0 i z Solarnią 7-1). Dzięki tym wynikom podobnie jak ich rówieśniczki awansowali do półfinału wojewódzkiego, którego będą gospodarzem. Zawody odbędą się we wtorek (14.05) od godz. 10.00 na pobliskim Orliku (ul.9 maja).

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Bartosz Zięcik, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik, Bartłomiej Sekuła, Tymon Katlik, Oskar Liszok, Michał Komor. Trener Krzysztof Hańcza

W tym samym czasie starsze reprezentantki "Dziewiątki" (r. 2003-5) wzięły udział w Mistrzostwach Miasta. Co prawda przegrały swój jedyny mecz w turnieju 1-4 z gimnazjalistkami z PG5, ale z powodu absencji innych drużyn awansowały z drugiego miejsca do zawodów powiatowych, które rozegrane zostaną w czwartek (8.05) od godz. 10.00 na boisku PSP19.

Skład PSP9: Oliwia Meinert, Klaudia Andruszek, Marta Gajdek, Oliwia Berezowska, Nikola Partyka, Victoria Kielbassa, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska. Trener Filip Zasadowski

Obrazy newsów: 20190507_2_00.jpg

Przypominamy, że półfinał wojewódzki dziewcząt z rocznika (2006 i mł.) odbędzie się w piątek (10.05) od godz. 10.00 na Orliku (ul.9 maja)

Serdecznie zapraszamy na wszystkie zawody.

"DZIEWIĄTKA" MISTRZEM POWIATU

W poniedziałek (6.05) odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (r. 2006 i mł.). Nasze dziewczęta rozpoczęły turniej od zwycięstw grupowych 3-0 z Solarnią i 8-1 z Landzmierzem. W półfinale po zaciętym meczu pokonaliśmy 1-0 Reńską Wieś (po golu samobójczym). w Finale po raz kolejny pokonaliśmy Solarnię 3-0. Dziewiątka została Mistrzem powiatu i nagrodę w piątek będzie gospodarzem półfinału wojewódzkiego.Trzymam kciuki i liczymy na powtórkę z rozgrywek halowych - czyli ponowny awans do finału, czyli najlepszej czwórki w województwie.

Obrazy newsów: 20180506_1_00.jpg

Skład: Emilia Szafarczyk, Agata Długosz, Julia Haider, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Wiktoria Bania, Kinga Celi, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza

Konstytucja 3 Maja
Obrazy newsów: konstytucja.png  228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Dzień flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).

Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, ze względu na to, że ta data jest jedyną w kalendarzu występującą pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy.

Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach.

Źródło: Wikipedia

Obrazy newsów: flaga_polska.gif

Święto Pracy
Obrazy newsów: 1_maja.jpg

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.

Źródło: Wikipedia