*U*W*A*G*A*

Kwiecień 2018

Karta rowerowa
Obrazy newsów: 20180406_ch_00.jpg

Uczniowie, którzy nie zaliczyli wymaganego minimum 80 % na egzaminie z karty rowerowej mają możliwość poprawienia go w czwartek 12.04.2018r na 7 lekcji. Przypominam, że poćwiczyć można na stronie karta rowerowa.net

Wszystkich chętnych proszę o wcześniejsze zgłoszenie się do mnie najpóźniej w środę w celu zapisania.

W pracowni jest ograniczona ilość komputerów więc napisanie testu wymaga czasu.

oprac: A. Zamora

Mini Piłka Nożna chłopców

W piątek (6.04.2018) odbyły się kolejne zawody piłkarskie z udziałem "Dziewiątki". Tym razem zagrali chłopcy z klas szóstych w rozgrywkach miejskich Mini Piłki Nożnej. W turnieju wzięło udział aż osiem szkół, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej na boisku szkolnym rywalizowały ekipy ze szkół 6, 9, 10, 19 a na orliku grały szkoły 1, 3, 5, 12.

Nasi zawodnicy najpierw wygrali 7-0 z PSP6, potem 4-0 z PSP10, a na zakończenie rozgrywek grupowych pokonali 2-1 PSP19. W półfinale pokonaliśmy 1-0 PSP5, a w finale 2-1 PSP12. Dzięki bardzo dobremu występowi nasi zawodnicy uzyskali awans do rozgrywek powiatowych.

Obrazy newsów: 20180406_ch_00.jpg

Skład PSP9: Bartosz Czarnecki, Dominik Janicki, Przemysław China, Tomasz Godula, Mateusz Serzysko, Bartosz Zięcik, Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik.

UDANE ZAWODY W SŁONECZNYM BRZEGU

W czwartek (5.04.2018) odbył się finał wojewódzki "Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Jak co roku nie mogło zabraknąć tam przedstawicieli naszej szkoły. Tym razem w Brzegu, który powitał ciepłą, wiosenną aurą, honoru "Dziewiątki" i naszego powiatu broniły dziewczyny w kategoriach u8 (rocznik 2010), oraz u10 (rocznik 2008-9). Oba nasze zespoły jak burza przeszły eliminacje grupowe. Starsze dziewczyny pokonały 6-0 Głogówek i 2-1 (mimo początkowego wyniku 0-1) gospodynie z Brzegu. Nasze pierwszoklasistki natomiast przegrały 1-2 z Brzegiem (jednak wynik został zweryfikowany na 3-0 dla naszych) a także pokonały 4-0 Stare Budkowice. W meczach półfinałowych młodsze dziewczyny wygrały 3-1 z Głogówkiem, a starsze uległy najlepszej ekipie turnieju Unii Opole aż 0-12. Jednak w meczu o trzecie miejsce trzecioklasistki podniosły się i pokonały 4-0 Ligotę Książęcą, natomiast najmłodsze piłkarki z "Dziewiątki" w finale uległy Białej Nyskiej 0-2, zdobywając ostatecznie srebrne medale. "Najlepszą bramkarką" zawodów w młodszej kategorii została Maja Karolina Krzywicka, a wśród starszych dziewcząt Zofia Jaremko została "Najlepszą zawodniczką" turnieju.

Obrazy newsów: 20180404_tymbark_00.jpg

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, oraz dziękujemy rodzicom i dziadkom za doping i pomoc w turnieju.

Składy drużyn:

PSP9 u8: Maja Krzywicka, Aleksandra Piaskowska, Sabina Grech, Julia Pisula, Lena Zabrocka, Magdalena Kućak,

PSP9 u10: Kamila Grech, Nadia Hiszpańska, Emilia Bukryj, Maja Boruk, Zofia Jaremko, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Klara Łukasik, Marta Orzechowska, Anna Merta.

Trenerzy Krzysztof Hańcza i Sabina Kisielewska.

DZIEWCZYNY ZROBIŁY PIERWSZY KROK

Tuż po przerwie wielkanocnej, w środę (4.04.2018) nasze piłkarki od etapu miejskiego rozpoczęły zmagania w rozgrywkach Mini Piłki Nożnej. W gronie pięciu drużyn "Dziewiątka" zajęła pierwsze miejsce i z kompletem zwycięstw oraz bez straconej bramki uzyskała awans do rozgrywek powiatowych. Turniej rozpoczęliśmy od wygranej 2-0 z PSP1. Następnie w takim samym rozmiarze pokonaliśmy PSP11. W kolejnych dwóch meczach pokonaliśmy po 4-0 PSP5 i PSP19.

Obrazy newsów: 20180404_dz_0.jpg

Skład PSP9: Paulina Boral, Oliwia Ostrowska, Monika Fudali, Victoria Kielbassa, Emilia Szafarczyk, India Kołtun, Natalia Łukasik, Dominika Główka.

PRZEDŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA PIŁKARZY

Przerwa od lekcji była okazją dla piłkarzy z "Dziewiątki" do wspólnego międzyklasowego treningu przed zawodami. Dziś w naszej szkole odbył się trening czterech grup:

- dziewcząt z klas 1-2 (rocznik 2010 i mł.), oraz 3-4 (rocznik 2008 i mł.), przygotowujących się do czwartkowego finału wojewódzkiego Pucharu Tymbark

- dziewcząt z klas 5-6 (rocznik 2005 i mł.) rozpoczynających w środę miejskie zawody w Mini Piłce Nożnej, oraz chłopców z klas 5-6 (rocznik 2005 i mł.) grających na tym samym szczeblu w piątek.

Skład na Puchar Tymbark został ustalony już na jesienne eliminacje powiatowe, natomiast do rozgrywek miejskich Mini Piłki Nożnej do kadry szkoły powołani zostali: Bartosz Czarnecki (7s), Dominik Janicki, Przemysław China, Tomasz Godula, Tomasz Serzysko (wszyscy 6a), Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik i Bartosz Zięcik (wszyscy 5a), a wśród dziewcząt Victoria Kielbassa, Paulina Boral, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska (wszystkie 6a), Emilia Szafarczyk, Maja Mielecka (obie 6b), Natalia Łukasik (5a), Dominika Głowka (5s).

Obrazy newsów: 20180331_00.jpg

Przywitanie wiosny

Klasa 6S i 7A przywitały wiosnę w Parku Krajobrazowym Góra Świętej Anny. Uczniowie wysłuchali lekcji prowadzonej przez przewodnika parku na temat jego budowy geologicznej i ochrony przyrody. Po lekcji młodzież udała się w miejsca kultu religijnego i pod Pomnik Czynu Powstańczego. Wycieczka zakończyła się zabawą na torze saneczkowym. Pomimo, iż wiosna przywitała nas chłodem, byliśmy zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

oprac: B.Materla

KONKURS DLA INSTRUMENTALISTÓW
Obrazy newsów: 20180327_multi.jpg Wzorem ubiegłego roku PSP nr 1 we współpracy z RSM Chemik organizuje konkurs dla instrumentalistów naszego miasta. Zapraszamy wszystkich naszych grających uczniów do przygotowania swojego popisowego utworu i zaprezentowania go na eliminacjach, które odbędą się w pierwszej połowie maja. Szczegóły zostaną opublikowane wkrótce, a wszystkich zainteresowanych odsyłamy po dalsze informacje do p. Anny Zamora w sali 54.