Ważne strony
MusicBox3
Play
ANDRZEJKOWA ZABAWA PŁYWACKA W KOZACH W RYTMIE „DZIEWIĄTKI”

Obrazy newsów: kozy_0.jpgTroje uczniów PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, reprezentantów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, wywalczyło medale podczas Pływackich Andrzejek, które odbyły się w Centrum Sportowo-Widowiskowym  w Kozach,w niedzielę 25 listopada 2018.

Była to już XI edycja zawodów.

Wystartowało w niej ponad 330 młodych pływaków z 30 klubów ze Śląska, Małopolski i Opolszczyzny.

Medale dla Naszej szkoły i klubu zdobyli: Jagoda Justyńska (kat. wiekowa-11 lat, klasa Vs), Jan Bartoszek (kat. wiekowa-13 lat klasa, VII s), Szymon Skrzypiec (kat. wiekowa-11, lat klasa Vs).

Jagoda Justyńska, wywalczyła złoty medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy medal w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. Jan Bartoszek zdobył trzy medale. Srebrny na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, brązowy na 50 metrów stylem motylkowym i brązowy w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. Szymon Skrzypiec wywalczył dwa złote medale, na 50 metrów stylem klasycznym oraz 50 metrów stylem dowolnym oraz zajął trzecie miejsce na 100 metrów stylem zmiennym.

Podczas tego samego weekendu zawodnicy MMKS-u startowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w pływaniu. Absolwenci Naszej "Dziewiątki" znakomicie spisali się w tej imprezie. Anna Kempa i Paulina Budzińska, wywalczyły 4 medale ( 2 Złote, 1 Srebrny i 1 Brązowy). Anna wygrała konkurencję 200m st. klasycznym oraz 400m st. zmiennym i zajęła III miejsce na dystansie 50m st. klasycznym, Paulina wywalczyła brązowy medal w konkurencji 200m st. klasycznym. W zawodach tych startowali jeszcze Kamil Gohla, który dwukrotnie otarł się o podium zajmując 4 miejsce na 400m st. zmiennym oraz 50m st. klasycznym. Jarema Stańczyk i Wojciech Moryl zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych.

Wyniki szkolnych eliminacji do konkursu talentów

Wyniki szkolnych eliminacji do konkursu talentów:

Jury po wysłuchaniu 11 podmiotów wykonawczych postanowiło wytypować następujące prezentacje:

• Agata Łannik 7b śpiew
  • Agata Długosz 6a skrzypce
  • Sreberka 4b taniec

……………………………………………………..

• Wyróżniona została również Patrycja Wojciechowska, ale jej prezentacja nie spełnia wymogów formalnych konkursu miejskiego. Gratulujemy wyróżnionym i trzymamy kciuki za sukces 07.12.2018 na kolejnym szczeblu w RSM Chemik.

Bożonarodzeniowy Jarmark

Święta zbliżają się zaskakująco szybko. W tym roku nasza szkoła postanowiła zaprezentować się na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Koźlu w dniach 8-9 grudnia. Będziemy mieli swoje stoisko i Rada Rodziców wraz z uczniami klasy 6b już przygotowała swoje propozycje do sprzedaży. Chcielibyśmy jednak zachęcić wszystkich uczniów i ich rodziców do pochwalenia się swoimi pomysłami i dlatego też ogłaszamy WIELKI KONKURS NA STROIK ŚWIATECZNY. Liczy się kreatywność i staranność wykonania, gdyż wszystkie prace zostaną poddane weryfikacji i tylko najlepsze znajdą się na rynku w Koźlu. Oprócz miejsc konkursowych właściciel każdego wyróżnionego stroika otrzyma dodatkowe punkty za wolontariat, włączając się do akcji szkolnej. Warunki uczestnictwa:

1. Stroik dostarczamy w dniach 6-7 grudnia do sali 54.
  2. Preferowane są prace z wykorzystaniem naturalnych elementów.
  3. Doceniamy nowatorskie rozwiązania.
  4. W wykonaniu może brać udział cała rodzin - integrujemy się J
  5. Każdy wyróżniony stroik będzie sprzedawany na kozielskim rynku.
  6. Pozyskane środki zasilą konto Rady Rodziców.

Bardzo prosimy rodziców o pomoc na kiermaszu w Koźlu- potrzebujemy wolontariuszy do sprzedaży. Chętni mogą się zgłaszać do Rady Rodziców lub wychowawców.

DZIEWCZYNY W FINALE WOJEWÓDZTWA

W czwartek (22.11) w Zdzieszowicach odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci (r. 2006 i młodsze) w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt. O jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego walczyły: mistrz powiatu krapkowickiego (PSP3 Zdzieszowice), mistrz powiatu prudnickiego (PSP Głogówek), v-ce mistrz powiatu głubczyckiego (PSP Lisięcice), oraz "Dziewiątka" jako v-ce mistrz naszego powiatu. W pierwszej kolejce nasze dziewczyny pokonały  1-0 Lisięcice, a gospodynie po golu w ostatniej sekundzie wygrały 4-3 z Głogówkiem. W kolejnych meczach Zdzieszowice zwyciężyły 3-1 w meczu z Lisięcicami, a nasze zawodniczki, choć do przerwy przegrywały 0-1 zdołały odwrócić losy spotkania i pokonały Głogówek 2-1. W ostatniej serii meczów najpierw w meczu Lisięcic z Głogówkiem padł remis 1-1, a w spotkaniu o pierwsze miejsce zawodniczki "Dziewiątki" nie dały żadnych szans gospodyniom wygrywając pewnie 5-0 i tym samym uzyskały awans do najlepszej czwórki w województwie.

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Agata Długosz, Emilia Słowik, Kinga Celi, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza

Najoryginalniejsza ozdoba choinkowa - konkurs

Obrazy newsów: 20181120_ozdoba.jpgZapraszamy dzieci z kl. I-III, uczęszczające do świetlicy, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na wykonaniu oryginalnej ozdoby choinkowej. Pracę należy wykonać samodzielnie. Termin oddawania prac mija 3 grudnia. Rozwiązanie konkursu 14 grudnia. Pamiętajcie aby praca była podpisana (imię, nazwisko, klasa).

K. Hunek

Piłka nożna w hali

W ubiegłą środę (14.11) w odległym Wołczynie (pow.kluczborski) odbył się półfinał wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej chłopców (r. 2006 i mł.), z udziałem uczniów "Dziewiątki". W pierwszym meczu turnieju po dobrej grze pokonaliśmy gospodarzy 3-1. W kolejnym meczu, który mógł nam zapewnić awans do finału nasi zawodnicy musieli uznać wyższość PSP5 Opole i ulegli 0-4. W ostatnim meczu "o honor" nasi zawodnicy zaczęli źle i do przerwy przegrywali już 0-6, jednak po przerwie rozpoczęliśmy ambitny pościg za drużyną z Dobrzenia Wielkiego i na kilka minut przed końcem było 3-6, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5-8. Ostatecznie kończymy zawody na trzeciej pozycji. Skład PSP9: Tomasz Godula (7a), Franciszek Kurpiński (7b), Bartosz Zięcik, Bartłomiej Sekuła, Dawid Łukasik, Adam Rydzewski, Patryk Zarzycki, Tymon Katlik, Michał Komor, Jakub Wiszniewski (wszyscy 6a).

W tym samym dniu swoje zawody powiatowe w Cisku rozegrały dziewczyny z r.2003-2005. Nasze reprezentantki walczyły dzielnie, wychodząc z grupy na drugim miejscu i mierząc się w półfinale rozgrywek z PSP19. Po dobrym początku i prowadzeniu 1-0, nasze zawodniczki nie zdołały utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie uległy 1-2, odpadając z dalszej rywalizacji. Skład PSP9: Oliwia Meinert (8s), Oliwia Berezowska (8a), Nikola Partyka (8b), Victoria Kielbassa,Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska, Paulina Boral (wszystkie 7a).
W najbliższy czwartek w półfinale wojewódzkim w Zdzieszowicach wystąpią dziewczęta (r. 2006 i mł.)

Trenerzy Krzysztof Hańcza, Filip Zasadowski.

II Tura Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny – Sukcesem Pływaków MMKS-u

W czwartek 15.11.2018 na pływalni przy szkole PSP nr 5 w Opolu, odbyła się II runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny gr. A. Startowały w niej dzieci w kategoriach wiekowych 9 lat, 10 lat oraz 11 lat. W zawodach tych wzięło udział 164 zawodników z 10 klubów Opolszczyzny. Kędzierzyn-Koźle reprezentowało aż 39 zawodniczek i zawodników. Nasi pływacy spisali się znakomicie zajmując  aż 14 medalowych pozycji ( 3 x 1 miejsce, 6 x 2 miejsce oraz 3 x 3miejsce). Wszyscy zawodnicy osiągnęli bardzo znaczny postęp, co świadczy o ich i trenerów dobrze wykonanej pracy.  Poniżej prezentujemy najlepszych z najlepszych: