*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Lipiec 2018

WIECZERNICA PATRIOTYCZNA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Dnia 12.11.2012 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy przedstawicieli Kozielskiego Towarzystwa Rekonstrukcji Historycznej. Nasi goście uświetnili swoją obecnością "Wieczernicę Patriotyczną", którą zorganizowały dla świetliczaków wychowawczynie świetlicy. Wieczernica rozpoczęła się od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".
Prezentacja naszych gości wszystkim bardzo się podobała, a w podziękowaniu dzieci odśpiewały piosenkę pt. "Przybyli Ułani" oraz wręczyły piękne różyczki. Spotkanie zakończyło się złożeniem na symbolicznej mogile róży i znicza przy dźwiękach utworu Marka Grechuty "Wolność". Po Wieczernicy można było podziwiać dyplomy i medale żołnierskie przedstawione na wystawce.

Opracowanie: wychowawcy świetlicy
NAJMŁODSI PŁYWACY ROZPOCZĘLI SEZON MOCNYM AKCENTEM

Od paru tygodni trwa sezon pływacki 2012/2013. Najmłodsi pływacy ze szkół podstawowych i gimnazjów, odbyli już drugą rundę Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny. W tych cyklicznych zawodach województwa opolskiego, Kędzierzyn-Koźle jest potęgą, której największą siłą są uczniowie "Dziewiątki" . W I edycji w Kluczborku zawodnicy MMKS K-Koźle, reprezentujący PSP nr 9 oraz ZSM nr 1, zdobyli 27 medalowych miejsc. Wywalczyli 13 złotych, 6 srebrnych oraz 8 brązowych medali. W ubiegłym tygodniu na pierwszych w historii zawodach pływackich w Krapkowicach, reprezentanci K-Koźla zdobyli 4 złote, 12 srebrnych i 13 brązowych medali. Potwierdzają tym samym dominację w województwie, jednakże z powodu mniejszej ilości godzin treningowych, przewaga "naszych" zawodników nie jest już tak widoczna jak w ubiegłych latach. Najlepiej pływali w tych zawodach następujący zawodnicy z „Naszej” szkoły, Wiktoria Smętek, Anna Kempa, Aleksandra Leszczyńska, Agnieszka Kacperczyk, Aleksandra Tkacz, Kasjan Kalmuk, Krzysztof Roegner, Katarzyna Jankowska, Aleksandra Lisowska, Alicja Żukowska, Jarosław Bujara, Smolińska Gabriela oraz Marek Steier.
W poniedziałek 19.11.2012, na Krytej Pływalni odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności i Wytrzymałości dla dzieci 12 i 13 letnich. Natomiast 07.12 – 08.12.2012 również w Kędzierzynie-Koźlu, obędą się Mistrzostwa Okręgu Opolskiego, w których wystartują wszyscy najlepsi zawodnicy Opolszczyzny od 12 latków aż do kategorii seniora.
Serdecznie zapraszamy na zawody.

oprac.B.Kisielewski
Szkółki NIVEA - kolejny etap
Za nami pierwsza część drugiego etapu konkursu Szkółek Piłkarskich Nivea. Na tym etapie oceniano funkcjonowanie 100 szkółek, które wcześniej zwyciężyły w I etapie. Ocenie podlega m.in. prowadzenie bloga (informacje, zdjęcia, filmy), korzystanie z Akademii Ajaxu online przez trenerów, ilość drużyn i trenujących.
Na sto możliwych do zdobycia punktów uzyskaliśmy 70 i obecnie zajmujemy 16 miejsce. Od 10 miejsca, które zapewni nam udział w turnieju piłkarskim dzieli nas obecnie tylko 4 punkty. Kolejna ocena działalności naszej szkółki nastąpi w marcu i wtedy też rozstrzygnie się czy uda nam się zwyciężyć w drugim etapie. Stawką turnieju będzie wyjazd zwycięskiej drużyny na letni obóz szkoleniowy do Amsterdamu!
Uzyskaliśmy najwięcej punktów spośród szkółek z Województwa Opolskiego. 30 miejsce z 56 punktami zajął Głogówek, o punkt mniej na 32 lokacie uplasowała się szkółka ze Strzelec Opolskich, natomiast Olesno z 3 punktami zajęło 93 miejsce.
Dzięki temu wynikowi nasza szkoła wzbogaci się o kolejny sprzęt piłkarski od firmy NIVEA.

Pełen ranking dostępny tutaj.

Trener Krzysztof Hańcza
Majsterkowo
13 listopada klasa 6 smiała okazję brać udział w zajęciach organizowanych przezCastoramę, za co serdecznie dziękujemy. Tematem było drewniane pudełko na płyty CD. Wszystkie elementy zostały przygotowane perfekcyjnie, a nasze zadanie polegało na montażu i malowaniu. Zabawa przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a na koniec wszyscy zabrali swoje prace do domu. Bardzo chętnie pozwolimy się zaprosić na kolejne takie zajęcia.

oprac.A.Zamora
Halowa Piłka Nożna chłopców

W dniu 13.11.2012 odbyły się miejskie zawody w Halowej Piłce Nożnej chłopców. Nasi zawodnicy rywalizowali w grupie z PSP10, PSP12 i PSP19. Tylko zwycięzca zawodów awansował do rozgrywek powiatowych. Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej od zwycięstwa 1-0 nad PSP10, następnie przegraliśmy z PSP19 2-4, by na końcu pokonać PSP12 4-1. Te wyniki nie wystarczyły do zajęcia 1. miejsca, od którego dzielił nas tylko 1 punkt.

WYNIKI ZAWODÓW:
PSP12-PSP19 1-1
PSP10-PSP9 0-1
PSP12-PSP10 2-1
PSP19-PSP9 4-2
PSP12-PSP9 1-4
PSP19-PSP10 2-0

TABELA KOŃCOWA: (punkty/bramki)
1. PSP19 7 7-3 - awans
2. PSP9 6 7-5
3. PSP12 4 4-6
4. PSP10 0 1-5

Skład PSP9: K.Drzewiecki, G.Olszański, M.Radko, D.Jędrzejewski, W.Mazurkiewicz, A.Ryszkowski (wszyscy 6s), J.Janczak (5a), K.Rakowski, D.Zych (obaj 4s).

oprac.K.Hańcza
11 listopada - klasy I-III

W minionym tygodniu uczniowie klas młodszych uczestniczyli w obchodach związanych ze Świętem Odzyskania Niepodległości. W kolejnych dniach dzieci nosiły: wąsy marszałka Józefa Piłsudskiego, przebranie legionisty, żołnierza, a nawet sanitariuszki. Miały również okazję wziąć udział we wspólnej lekcji historii niepodległości zorganizowanej na naszej scenie i uczyć się patriotycznych pieśni. Przez cały czas trwania projektu klasy aktywnie włączały się w realizacje różnych zadań, za które otrzymały dyplomy i słodkie upominki.
W piątek 09.11.2012r. wszyscy spotkaliśmy się na uroczystym apelu podsumowującym projekt. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny, przeplatany śpiewanymi wspólnie z widownią piosenkami patriotycznymi.
Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a wyglądaliśmy ślicznie i patriotycznie:)

organizatorzy: B.Michnik, M.Irla, G.Goły