6,560,472 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
*U*W*A*G*A*
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
Podręczniki 2017-2018

Kalendarz
Marzec 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
CZYTAJ CODZIENNIE 20 MINUT!
Jak ważne jest czytanie nie trzeba nikomu tłumaczyć. Uczniowie, którzy czytają książki lepiej się uczą, mają lepszą pamięć i szybciej przyswajają wiadomości. Zapraszam wszystkich uczniów klas 1-3 do akcji CZYTAJ CODZIENNIE 20 MINUT. Każdy uczeń otrzymuje PASZPORT MOLA KSIĄŻKOWEGO. Kiedy czyta 20 minut prosi o podpis rodzica. Po zebraniu 10 podpisów paszport oddaje w bibliotece.
Zaszczytny TYTUŁ MOLA KSIĄŻKOWEGO zostanie przyznany na koniec roku najgorliwszym czytelnikom. Elżbieta Kobiałka

Telegram od pani Wiosny!
Świetliki 20 marca otrzymały telegram od pani Wiosny.
W telegramie informowała ich o swoich perypetiach z Zimą, która to więziła ją w pieczarze.

W ten dzień dzieci musiały wykonać zadania by uwolnić pania Wiosnę.
Świetliki podzieliły się na 3 grupy, każda z grup musiała odnaleźć oznaki wiosny:
- pąki na drzewach i krzewach
-przebiśniegi i krokusy
- usłyszeć śpiew ptaków
Zadania te świetliki wykonały w 100%.
Wiosna może być z nas dumna.


PIERWSZAKI CZYTELNIKAMI
Uczniowie klas pierwszych są już oficjalnie mianowani czytelnikami. Znają wszystkie literki i potrafią czytać. Złożyli specjalne ślubowanie czytelnika i chętnie wypożyczają książki. Biorą udział w akcji CZYTAJ CODZIENNIE 20 MINUT, żeby zasłużyć na zaszczytny tytuł MOLA KSIĄŻKOWEGO.

Elżbieta Kobiałka

fot. Elżbieta Kobiałka, Agnieszka Nagórna, Filip Łannik
„Wygraj Sukces”
W sobotę 24 marca w Jastrzębiu Zdroju odbył się konkurs dla wokalistów „Wygraj Sukces” i nasz uczeń Maciej Wójtowicz reprezentował szkołę. W brawurowym stylu wykonał 2 utwory „Coś we mnie gra” i „Kolorowe sny” . Możemy być dumni z poziomu muzycznego jaki zaprezentował.


XVIII TURNIEJ RODZINNY TRÓJKAMI W PIŁKĘ SIATKOWĄ
24 marca w hali sportowej „Śródmieście’ odbył się XVIII już turniej rodzinny w piłkę siatkową trójkami, obecnie pod nazwą „Memoriał Magdy Jankowskiej”. Organizatorka turnieju Sabina Kisielewska, nauczycielka z PSP nr 9 w K-Koźlu wraz z MOSiR-em i MOK-em z K-Koźla zapewniła uczestnikom turnieju świetną zabawę i moc sportowych wrażeń. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 12 trójek rodzinnych i przyjacielskich, walczących w 2 kategoriach : 1. z dzieckiem ze szkoły podstawowej oraz 2. z dzieckiem z gimnazjum.
W kategorii „młodszej” zwyciężyła rodzinna trójka państwa Rajskich/ ojciec z synami/ przed drużyną Szkudlarków / bracia wraz z kolegą/ oraz teamem Danusi Harz.
W Kategorii „starszej” zwyciężyła drużyna „Przyjaciół z PG nr 5”, drugie miejsce wywalczyła rodzinna trójka państwa Osóbka / ojciec z synami/, a miejsce trzecie zdobył również zespół z PG nr 5 „Magiera i przyjaciele”.
Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, a zwycięskie zespoły za miejsca 1 – 3 puchary, dyplomy i coś słodkiego.
Turniej cieszy się dużym powodzeniem a niektórzy z uczestników startują w nim już od wielu lat.


DZIEWIĄTKA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA !!!!
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 wywalczyła tytuł Mistrza Województwa w pływaniu sztafet męskich oraz tytuł Wicemistrza Województwa sztafet żeńskich, podczas rozegranych w Opolu finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu.
Zwycięska sztafeta chłopców płynęła w składzie: Marek Podborączyński, Wojciech Moryl, Krzysztof Roegner, Kasjan Kalmuk, Marek Steier, Aleksander Marszałek, Wojciech Matusiewicz oraz Mikołaj Kempa, a ich opiekunem był trener Bronisław Kisielewski. Nasi zawodnicy wyprzedzili II-gą na mecie sztafetę z PSP nr 5 w Opolu a także III-cią sztafetę z PSP nr 3 w Zdzieszowicach. Srebrny Medal wywalczyły, podopieczne trenerki Darii Smętek, koleżanki szkolne chłopców, które płynęły w składzie: Alicja Żukowska, Anna Ptak, Aleksandra Leszczyńska, Anna Kempa, Aleksandra Lisowska, Agnieszka Kacperczyk, Maja Obrębska oraz Marta Nowak. Dziewczęta uległy sztafecie z PSP nr 5 w Opolu, a wyprzedziły III-cią na mecie sztafetę z PSP nr 5 w Kluczborku.
PSP nr 19 z K-Koźla,która również wystąpiła w finałach, zajęła wśród dziewcząt miejsce IV-te, natomiast sztafeta chłopców została zdyskwalifikowana za falstart na 6-tej zmianie będąc na prowadzeniu.


WIOSNA PRZYSZŁA!
Pani Grażyna Goły i Pani Małgorzata Irla zaprosiły wiosnę do naszej szkoły. Było wesoło i kolorowo, jak to wiosną!