*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Styczeń 2018

SUKCES na WSCHÓD-ZACHÓD!
Julka Kacperczyk z klasy 6s w FINALE WSCHÓD-ZACHÓD!!! Bardzo się cieszymy!
GRATULUJEMY! i TRZYMAMY KCIUKI w FINALE!
Zapisy do klas pierwszych
ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH
na rok szkolny 2012/2013

(szczegóły w zakładce Zapisy do szkoły / Informacje o zapisach)

UWAGA:
Zapisy dzieci 6-cio letnich w przedszkolach w dniach 1 - 15 marca 2012

Proponowane profile klas w roku szkolnym 2012-2013

*** Klas PIERWSZYCH ****** Klas CZWARTYCH ***

Szlakiem Wielkich Umysłów
W sobotę 4 lutego w PSP nr 19 odbył się Konkurs Szlakiem Wielkich Umysłów ,w którym reprezentowały naszą szkołę trzy trzyosobowe drużyny ze wszystkich naszych klas szóstych. Najwięcej punktów uzbierała drużyna klasy 6B w składzie: Kamila Czarnogłowska, Agata Kaduk i Kasia Mzyk, zdobywając 77,5 pkt. na 120 możliwych, 5 pkt. mniej zdobyła drużyna 6A: Ania Gustaw, Daria Skóra i Michał Tkacz, a 65,5 pkt. 6S: Natalia Czachor, Pola Bąk, Marta Nowak.
Wszyscy uczestnicy, a było ich prawie 80, otrzymali nagrody, oraz wszyscy zgodnie potwierdzili, że świetnie się wspólnie bawili, sprawdzając przy okazji swoją wiedzę i umiejętności na 6 przystankach:
- pokój Mendelejewa (zadania z elementami chemii),
- wanna Archimedesa (zadania z elementami fizyki),
- pracownia Pitagorasa (zadania matematyczne),
- ogród Darwina (zadania z elementami biologii),
- salon Kartezjusza (zagadki logiczne).

oprac.I.Podborączyńska

KONKURS INFORMATYCZNY KLAS III
Nagrody w konkursie informatycznym skierowanym do klas III rozdane. Wszystkie prace były ciekawe i interesujące. Przyznano trzy równorzędne nagrody i trzy wyróżnienia. Zdobywców nagród mamy na zdjęciu poniżej. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych konkursów.

WARSZTATY PAPIEROWEJ WIKLINY
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych/ dzieci i dorosłych/ na warsztaty z podstaw papierowej wikliny, które odbędą się w naszej szkole w środę 08 lutego w sali nr 54 o godz. 15.30. Proponujemy do wykonania serduszko na Walentynki. Przyda się 0,5 m cienkiej czerwonej wstążeczki do wykończenia produktu. Wszyscy będą mile widziani, a wcześniejsze zgłoszenie ułatwi organizację pracy.
Anna Zamora i Marta Białkowska- Rojek.
POMAGAMY DZIECIOM z UNICEFEM
Pani Ania Zamora wraz z uczennicami z klasy 6b odpowiedziały na apel UNICEFu i przyłączyły się do akcji propagowanej przez Majkę Jeżowską, Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W ramach akcji uczniowie przygotowali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybrały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieściły w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zlicytowane podczas zorganizowanych w szkole wydarzeń, imprez, festiwali etc.
Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.

Bal świetlików
Piątek 13-ego wcale nie musi być pechowy. Przekonały się o tym świetliczaki, które w tym dniu uczestniczyły w balu karnawałowym. W trakcie balu dzieci uczestniczyły w wielu zabawach czy to tańcząc na gazetach czy z miotłą. Nie obyło się również bez radosnych śpiewów i gimnastyki w takt muzyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Oprac: Katarzyna Hunek, Marta Białkowska-Rojek