6,747,338 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
*U*W*A*G*A*
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
Podręczniki 2017-2018

Kalendarz
Kwiecień 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
WOJEWÓDZKA LIGA MIAST OPOLSZCZYZNY
W dniu 11.06.2012 odbyła się na pięknej nowej krytej pływalni w Strzelcach Op. V-ta edycja wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny, w której wzięło udział ponad 100 zawodników z pięciu klubów woj. opolskiego. Jak zawsze znakomicie spisali się pływacy z PSP nr 9 w K-Koźlu, wywalczając w tych zawodach 20 medalowych pozycji. 5 pierwszych miejsc, 8 drugich oraz 7 trzecich pozycji. Najlepsi stawali po trzy razy na podium. Na 100m stylem zmiennym wśród dziewcząt z rocznika 2001, nie miały sobie równych zawodniczki z dziewiątki, które zajęły trzy pierwsze miejsca a były to : Wiktoria Smętek, Anna Kempa i Aleksandra Leszczyńska, w roczniku 2000 zwyciężyła Aleksandra Lisowska, a wśród 13- latek drugie miejsce zajęła Marta Nowak, a trzecie Maja Obrębska. W tej samej konkurencji wśród chłopców, w roczniku 2001, Kasjan Kalmuk zajął 2-gie miejsce, a w 13-latkach Mikołaj Kempa był pierwszy, Jakub Wasiuk drugi a Dominik Ostrowski trzeci. W konkurencji 400m st. dowolnym, Anna Kempa była druga w roczniku 2001, Agnieszka Kacperczyk pierwsza, a Aleksandra Lisowska druga w kategorii dziewcząt 12-letnich, natomiast wśród 13-latek, Maja Obrębska była druga, a Marta Nowak trzecia. W tej samej konkurencji wśród chłopców, w kategorii 11-lat, Kasjan Kalmuk zajął trzecie miejsce, kategorii 13-lat zwyciężył Mikołaj Kempa, drugi był Dominik Ostrowski a trzeci Jakub Wasiuk. Nasz zespół wygrał również zmagania sztafetowe na dystansie 8 x 50m st. motylkowym.
Po podsumowaniu wyników pięciu edycji, okazało się że najlepsi pływacy to zawodnicy z „dziewiątki” w następujących kategoriach. Kasjan Kalmuk i Anna Kempa w kategorii 11-lat. Aleksandra Lisowska w kategorii 12-lat oraz Mikołaj Kempa w kategorii 13 lat. Wszystkie wyniki dostępne na stronie www.omegatiming.pl
Gratulujemy wspaniałych wyników !!!!

Z kulturą na co dzień!
W tym roku szkolnym realizowany jest w naszej szkole projekt edukacyjny „Z kulturą na co dzień”. Jest on skierowany do uczniów klas I – VI. Celem działań w ramach projektu jest przekazie uczniom podstawowych zasad dotyczących kultury bycia.
Działania te były różnorakie. I tak, dzieci miały za zadanie wypełnić ankietę pt.: „Czy jesteśmy kulturalni?”, obejrzały pokaz multimedialny „Z kulturą za pan brat”, zapoznały się z bajką pt. „Czarodziejskie słowo”. Ponadto uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym: „Co robi dobrze wychowane dziecko?”, a uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w konkursie na ułożenie rymowanek, które w treści promowały właściwe zachowania. Rymowanki te zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej w formie „Kulturalnego drzewa i Kulturalnego parasola”. Nasze szkolne korytarze przyozdobiły słowa – klucze, których użycie ułatwia kontakt między ludźmi. Obecnie nadal trwa konkurs: „Mundurkowo – inaczej”. Dzieci co piątek ubierają inny strój, który jest stosowny do wskazanej okazji: do opery, na dyskotekę, imprezę sportową itp. Część dzieci z klas starszych już mogła sprawdzić swoją kulturalną wiedzę i pod koniec maja pięknie ubrane w stroje galowe wzięły udział w koncercie muzyki poważnej w wykonaniu artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w K-Koźlu.
Podsumowaniem projektu będzie wybór Króla i Królowej Dobrych Manier. Ogłoszenie wyników nastąpi niebawem.

oprac.W.Czapla
FINAŁ FRANCUSKO-NIEMIECKIEGO PIECIOBOJU JĘZYKOWEGO
Zakończyły się zmagania językowców w PIĘCIOBOJU JĘZYKOWYM z języka niemieckiego i języka francuskiego. 29 uczniów wykonało zadania 4 etapów. Do ścisłego etapu zakwalifikowało się 14 uczniów, a 9 z nich wykonało zadanie finałowe i przystąpiło do ostatniego etapu. V. etapem była autoprezentacja finalistów. Uczniowie przedstawiali siebie, swoich przyjaciół, rodzinę oraz zainteresowania na podstawie wcześniej przygotowanego komiksu, w języku niemieckim, bądź francuskim. Dominika Jóźwiak z klasy 4a zaprezentowała się w obu językach, jako jedyna z finalistów. Do wystąpienia uczniowie przygotowywali się sami, bez pomocy nauczycieli. Prezentacje były zabawne i ciekawe. Zmagania językowców wzbogacili krótkim programem muzycznym na flażolety członkowie zespołu muzycznego oraz piosenkami w języku niemieckim (Dominka Nowak i Julka Kacperczyk) i francuskim (Maciek Wójtowicz) pod kierunkiem pani Ani Zamory. Wyniki pięcioboju już wkrótce!

Gratulujemy wszystkim finalistom i zapraszamy językowców w przyszłym roku szkolnym!

Organizatorki: Katarzyna Hunek, Elżbieta Kobiałka, Anna Szczepanowska

FINALIŚCI FRANCUSKO-NIEMIECKIEGO PIĘCIOBOJU JĘZYKOWEGO

Od lewej: Marta Nowak (6s) Maja Obrębska (6s) Julia Kacperczyk (6s) Wiktoria Podlodowska (4a) Oskar Kalus (5a) Michał Tkacz (6a) Kasia Muzyka (5a)
Z przodu: Dominika Jóźwiak (4a) Maciek Wójtowicz (4b)
Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Dzieci 10 i 11 letnich w Pływaniu
W dniu 27.05.2011 na Pływalni MOSiR przy Al. Jana Pawła II odbył się Drużynowy Wielobój pływacki dzieci 10-cio i 11-to letnich.
Jak Zwykle wspaniale spisali się młodzi pływacy z Kędzierzyna-Koźla uczniowie szkół PSP nr 9 oraz PSP nr 19, reprezentujący klub MMKS K-Koźle. Zdobyli oni 14 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych medali/łącznie 34/ , dystansując zdecydowanie następny w klasyfikacji Junior Kluczbork, który może pochwalić się zdobyczą 13 medali.
W kategorii jedenastolatków dziewczęta z PSP nr 9 nie miały sobie równych w takich konkurencjach jak 100m st. grzbietowym gdzie zajęły pierwszych pięć miejsc czy na 100m st. klasycznym dokonując takiego samego wyczynu. Najlepsze medalistki to Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Aleksandra Leszczyńska, Katarzyna Jankowska, Kamila Wolny, Bożena Niebój. Wśród chłopców 11-letnich zdecydowanie najlepszym pływakiem był Kasjan Kalmuk, który wygrał konkurencje 50m st. motylkowym, 100 i 200m st dowolnym oraz był drugi na 200m st. zmiennym. Ponadto medale zdobywali Patryk Gołębiowski, Krzysztof Roegner. Zdecydowanie wygrały rywalizację także sztafety dziewcząt i chłopców, które tryumfowały łącznie czterokrotnie, na 4x 50m st. zmiennym oraz 4 x 50 m st. dowolnym.
Wśród zawodników 10-letnich medaliści z K-Koźla to chłopcy: Maciej Matyjasek, Marek Podborączyński, Jarosław Bujara, Jarema Stańczyk, Jakub Cielontko. Dziewczętom niestety nie udało się zająć medalowych miejsc.
Na wielu dystansach walka była pasjonująca do ostatnich metrów. A liczy się w tych zawodach wynik całej drużyny. Mamy nadzieję że zespoły męskie i żeńskie znajdą się wysoko w klasyfikacji Polskiego Związku Pływackiego w czasie ogłaszania wyników z całej Polski gdzie odbyły się takie same zawody jak w Naszym mieście.
Życzymy sukcesów w dalszej karierze wszystkim dziewczętom i chłopcom. Wszystkie wyniki dostępne na stronie www.omegatiming.pl w zakładce zawody centralne.

oprac.B.Kisielewski
KOZIOŁKI PŁYWACKIE 2012 Kędzierzyn-Koźle 18-19.05.2012
V-ta edycja Koziołków pływackich za nami. Były to wspaniałe zawody z ogromną liczbą startujących zawodników, wystartowało łącznie 363 zawodników z 37 klubów Polski i Słowacji. Kojarzą się z wielką radością a czasem z wielkim smutkiem z powodu przegranej. Ale oczekiwane są co rok z wielką niecierpliwością.
Pływacy z Kędzierzyna-Koźla zdobyli łącznie 52 medale. 12 złotych, 20 srebrnych oraz 20 brązowych. Imponujący wynik !!!.
Multimedaliści tych zawodów to Anna Kempa-5 medali, brat Ani, Mikołaj Kempa- 5 medali, Wiktoria Smętek- 3 medale, Katarzyna Jankowska - 3 medale, Aleksandra Leszczyńska- 3 medale, Kasjan Kalmuk – 3 medale. Po jednym krążku dorzucili Alicja Żukowska, Alicja Balicka, Gabriela Smolińska, Nowak Marta, Agnieszka Pietras, Kacper Karwot, Krzysztof Roegner, Kamil Biesiada. Resztę medali zdobyli gimnazjaliści, oraz uczniowie z PSP nr 19.
Wspaniała atmosfera na zawodach sprawiała że wszyscy znacząco poprawiali swoje rekordy życiowe. Nowe czepki dla wszystkich zawodników z K-Koźla, koszulki Koziołków dla wszystkich startujących, identyfikatory oraz smycze sprawiały że rywalizacja stawała się przyjemniejsza.
Będziemy czekać z niecierpliwością cały rok na kolejną edycję tych wspaniałych zawodów.
Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.omegatiming.pl lub stronie Koziołków Pływackich: http://koziolki.web.d2.pl/ zapraszamy do galerii zdjęć oraz śledzenia wyników.

oprac.B.Kisielewski
MAJSTERKOWO
22 maja dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach "MAJSTERKOWO" organizowanych przez CASTORAMA.
Miały możliwość zaglądnięcia do magazynów sklepu, gdzie widziały rozładunek towaru, oraz indywidualnie projektowały makiety terenów zielonych z uwzględnieniem ekologicznych rozwiązań.


oprac: Marta Białkowska-Rojek, Grażyna Goły, Monika Suchowierska-Rafalska

WRACAMY Z BRĄZOWYMI MEDALAMI Z PUCHARU TYMBARKU
W ostatni wtorek (29.05) w Brzegu odbyły się zawody wojewódzkie w piłce nożnej klas trzecich. Ich oficjalna nazwa to "Puchar Tymbark - z podwórka na stadion". Nasi zawodnicy wywalczyli na nich trzecie miejsce. W naszym województwie zgłoszonych zostało ponad 500 drużyn (5700 uczestników), więc sukces jest naprawde spory.
W finale wojewódzkim udział wzięło 16 drużyn chłopców, podzielonych na 4 grupy i 12 drużyn dziewcząt, rywalizujących w 3 grupach. W Pucharze Tymbarku zwycięzca każdego szczebla rozgrywek może dobrać do 5 osób z innych drużyn.Drużyna PSP9 nie najlepiej rozpoczęła zmagania w grupie. W pierwszym meczu zremisowaliśmy 2-2 z Trzeboszowicami, a następnie polegliśmy 1-5 z Jedynką Niemodlin. W ostatnim meczu mimo utraty gola w pierwszej minucie zdołaliśmy się otrząsnąć i pokonaliśmy faworyzowaną drużynę z Prudnika 3-1.

TABELA:
1. Jedynka Niemodlin / 7 pkt. / bramki 8-1
2. PSP 9 K-Koźle / 4 pkt. / bramki 6-8
3. PSP 4 Prudnik / pkt. 4 / bramki 4-4
4. ZSP Trzeboszowice / 1 pkt. / bramki 4-8

W ćwierćfinale rozgrywek los przydzielił nam drużynę UKS Gogolin. Podobnie jak w poprzednich meczach nasi zawodnicy pierwsi stracili bramkę, jednak od meczu z Prudnikiem nasza drużyna zaczęła się wyraźnie rozkręcać i po bardzo emocjonującym meczu zdołaliśmy pokonać przeciwnika 4-3. W walce o finał zmierzyliśmy się z PSP 2 Olesno. Mecz był bardzo wyrównany, a ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1, o awansie do finału musiały zdecydować rzuty karne, które lepiej egzekwowali przeciwnicy (1-2). W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się ponownie z drużyną Jedynki Niemodlin, jednak tym razem to my byliśmy górą i zwyciężyliśmy pewnie 5-3. Mimo, że finał był naprawdę o włos wszyscy w świetnych humorach udaliśmy się do domu.

Skład PSP9: Dawid Zych, Marek Podborączyński, Kamil Rakowski, Jarek Bujara, Patry Łotocki (wszyscy 3s), Paweł Antoniuk, Sławek Antoniuk (3s), oraz Kamil Krysiak (PSP 16), Filip Lubas, Tomek Tworek, Patryk Kapica (wszyscy PSP 18).
Wśród dziewcząt zwyciężyły Cerekwianki Polska Cerekiew. W tej drużynie zagrały również zawodniczki z naszej szkoły Daria Stanisławska i Ola Kurzeja.

Trener: Krzysztof Hańcza