*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Wrzesień 2017

Jak na szkołę z tradycjami sportowymi przystało tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy w duchu sportowej rywalizacji. Każdy uczeń mógł się zmierzyć z różnymi konkurencjami sportowymi, a były to:
- gra w piłkę nożną,
- piłkę koszykową,
- bieg na 400 i 60metrów,
oraz bieg australijski.
Wszystkim sportowym poczynaniom towarzyszyła dobra zabawa, bowiem liczył się start w danej dyscyplinie sportowej. Choć osiągniętych wyników umniejszać nie można! Każdemu uczniowi należą się gratulacje! A szczególnie tym, którzy osiągnęli rezultaty na miarę podium.
Oprócz zajęć sportowy wiele emocji wzbudził również Mini Playback Show. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję przyglądać się występom światowych sław estrady. Ta inicjatywa także miała formułę konkursu.
Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku! Były lody, działała kawiarenka, do której słodkości zorganizowali rodzice, zwieńczeniem dnia był pożywny obiad przygotowany przez panie kucharki.
Dzień Sportu uświetnił występ grupy modelarzy – uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie – Koźlu, którzy to przybyli ze swymi opiekunami i pod ich czujnym okiem dokonali pokazu lotów rakiet własnych konstrukcji. Tu szczególne podziękowania należą się panu Zbigniewowi Kapelanowi – nauczycielowi z PG nr3.
Wesoły, emocjonujący i ważny dla każdego dziecka dzień minął w świetnej atmosferze, za którą wszyscy uczniowie dziękują organizatorom.
oprac.W.Czapla
4A w schronisku dla zwierząt
Dzięki dwóm akcjom : „Pełna miska dla schroniska” , „Daj szczeniakom szczęście” i wam zebraliśmy karmę, zabawki, smycze, obroże dla zwierząt. 24 maja 2011 roku o godzinie 9 klasa 4a wyruszyła do schroniska dla zwierząt. Zanieśliśmy wszystko co udało nam się zebrać, opiekunowie bardzo się cieszyli.
Było tam aż 101 piesków, tak jak w znanej bajce o dalmatyńczykach. Dowiedzieliśmy się , że w schronisku jest miejsce dla około 60 – 70 psów. Obecnie kojce są przepełnione. Miesięcznie przybywa około 20 psów. Adoptuje się ich bardzo mało.
Niektóre psy szczekały, a niektóre siedziały w budach lub stały przy kratach i miały słodkie minki. Bardzo mi się podobały, trudno jest jakiegoś wyróżnić, każdy ma swoje zalety i humorek. Są tam psy rasowe i nie, najbardziej podobał mi się husky, który miał jedno oko niebieskie, a drugie brązowe.
Psy mają dobre warunki. Pracownicy schroniska dobrze się nimi opiekują. Myją je, karmią i wyprowadzają na spacery.
W przyszłości mam nadzieję, że każdy pies znajdzie swój prawdziwy dom i dobrego właściciela. Każdemu właścicielowi życzę dobrego i kochanego podopiecznego. Ten dzień był super.

Opracowali uczniowie klasy 4a: Julia Wróbel, Dominik Łopuch, Laura Jarosz, Michał Smaluch, Patrycja Łukasiewicz, Julia Kurpińska, Arletta Ryszkowska, Paulina Hołysz, Katarzyna Muzyka,Dominika Wójtowicz.
Fotograffowie w akcji
Julia Wróbel zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym CZTERY PORY ROKU W PRZYRODZIE - WIOSNA, który jest organizowany przez Nadleśnictwo Kędzierzyn-Koźle oraz PSP nr 12. GRATULUJEMY!

W konkursie udział wzięli również najmłodsi członkowie KOŁA FOTOGRAFICZNEGO: Igor Labocha, Radek Stancel, Laura Jarosz.

We wrześniu startujemy w drugiej edycji konkursu-LATO i mamy nadzieję na dalsze sukcesy.

Elżbieta Kobiałka, opiekun koła fotograficznego.
Spotkanie z pisarką i ilustratorem
W związku z trwającymi Dniami Liteatatury dla Dzieci i Młodzieży wzięliśmy udział w spotkaniu z pisarką Beatą Kołodziej - autorką wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci (m.in. serii książek "Solilandia"), tekstów, piosenek i scenariuszy (np. do telewizyjnego "Ziarna"), autorką powieści i książek o tematyce religijnej. Pisarce towarzyszył ilustrator Jacek Socha, autor ilustracji między innymi do słynnej Solilandii.
Dzień Matki