*U*W*A*G*A*

Lipiec 2017

Dzień Matki
Wycieczka do Warszawy
Na początku maja (08 – 11) klasy IVs oraz Va udały się wraz z wychowawcami i opiekunami do stolicy naszego kraju. Cztery dni tam spędzone obfitowały we wrażenia! Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jedne z najważniejszych miejsc w naszym państwie m. in. odwiedzili i zwiedzili siedzibę Sejmu RP. Ponadto dzieci były w Centrum Nauki „Kopernik”, w Pałacu Kultury i Nauki, na Zamku Królewskim, w Wilanowie, w Łazienkach, w Muzeum Powstania Warszawskiego… i wielu innych ciekawych i ważnych miejscach. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych doznań.

oprac.W.Czapla
Spotkanie pisarzem
W ramach Dni Literatury dla Dzieci i Młodzieży uczestniczyliśmy w spotkaniu z czeskim pisarzem Vladimirem Hulpachem. Jego twórczość oparta jest na mitach, legendach, pieśniach i bajkach z całego świata.
Puchar Tymbarku

W połowie maja odbyły się turnieje piłkarskie o "Puchar Tymbarku" w których mogli wziąć udział uczniowie klas trzecich. W kategorii chłopców naszą drużynę 12.05.2011 na kędzierzyńskim Orliku reprezentowali drugoklasiści (ponieważ 3 klasy były w tym czasie na zielonych szkołach): Marek Podborączyński, Albano Mirga, Dawid Zych, Kamil Rakowski, Patryk Łotocki, Maks Budzan, Mateusz Mach, Jędrek Irla (wszyscy 2s), Patryk Radko, Mikołaj Siwak (obaj 2a), Maks Holeczek, Michał Szymański, Sławek Antoniuk, Paweł Antoniuk, Nikodem Rudzki, Wojtek Matysiak (wszyscy 2b). Nasi zawodnicy przegrali ze starszymi kolegami z PSP18 i PSP16, a mecz pomiędzy naszymi drużynami zakończył się zwycięstwem PSP9(I) 1-0. Bramkę strzelił Marek Podborączyński. Tydzień później 18.05.2011 w Gościęcinie zagrała drużyna dziewcząt w składzie: Ola Kurzeja (1a), Zosia Pogorzała (2a), Daria Stanisławska (2b), Dominika Jóźwiak, Maja Owsiańska (obie 3a), Victoria Kołtowska, Ala Żukowska (obie 3s). Nasze zawodniczki najpierw przegrały 1-6 z faworyzowanym zespołem z Polskiej Cerekwii. W drugim meczu zmierzyliśmy się z PSP18. Nasze dziewczyny pierwsze objęły prowadzenie, do połowy utrzymał się remis 1-1, a karnego obroniła nasza bramkarka Daria. W drugiej połowie naszym zawodniczkom zabrakło szczęścia oraz sił i ostatecznie przegraliśmy 1-5. Obie bramki dla naszego zespołu zdobyła najmłodsza zawodniczka Ola. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły walczyli bardzo dzielnie i zdobyli niezbędne doświadczenie, które większość z nich będzie mogła wykorzystać w przyszłorocznej edycji turnieju o "Pucharu Tymbarku".