*U*W*A*G*A*

Lipiec 2017

FESTYN SZKOLNY

RODZICE – DZIECIOM

Mając takich wspaniałych rodziców  żaden deszcz i wiatr nie jest dla nas groźny. 10 czerwca 2017 władanie nad szkołą przejęli rodzice, którzy zorganizowali radosny, pełen rozmaitych atrakcji festyn. Zaangażowani, uśmiechnięci, pełni entuzjazmu rodzice, na przekór strugom deszczu dowiedli, że potrafią bawić się, pomagać i zorganizować imprezę, którą będziemy długo wspominali. Kochani Rodzice – wszyscy, którzy przyczyniliście się do zorganizowania tak radosnego festynu – DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!

Zapraszamy na mini-fotorelację z naszego festynu.

Obrazy newsów: fff2.jpg                                                                         Obrazy newsów: fff3.jpg

Duch książki na fotografii

Obrazy newsów: 20170606_duch_ksiazki_0.jpgRozstrzygnięto konkurs "Duch książki na fotografii". Jego zadaniem konkursu było przygotowanie cyklu zdjęć na podstawie wybranej książki. Chodziło  o to, by uczniowie spróbowali uchwycić wyjątkowość, atmosferę książki. By mogli przedstawić własne wyobrażenia na temat miejsc, bohaterów, czasu, scen itp. Tak naprawdę uczestników ograniczała tylko wyobraźnia.

Nagrodzone prace:
I m-ce Michał Barnuś 6s
II m-ce Martyna Wojciechowska 3s, Patrycja Wojciechowska 3s, Weronika Wojciechowska 5s
III m-ce Dominika Główka 4s, Hanna Wiśniewska 4s, Hanna Taraszkiewicz 4s
Specjalne wyróżnienie: Patrycja Klima 2b

Cele przyświecające temu konkursowi to zachęcenie uczniów do czytania, rozwijanie pasji, wyzwolenie kreatywności. W konkursie chodziło przede wszystkim o to, by dzieci współpracowały ze sobą, dobrze się przy tym bawiąc.

oprac: R.Matusiak

Słoneczny Dzień Sportu w PSP 9

Dni 31.05.2017 i 1.06.2017 r. były w naszej szkole bardzo aktywne fizycznie a to za sprawą Dnia Sportu odbywającego się z okazji Dnia Dziecka. W czasie dnia sportu każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a było w czym wybierać spośród bogatego programu przygotowanego przez trenerów. Wyścigi rzędów, rzuty do celu, turniej piłki nożnej to tylko niektóre propozycje doskonałej zabawy przygotowane dla młodszej grupy wiekowej 1-3.

Z kolei klasy 4-6 miały okazję współzawodniczyć w swojej grupie wiekowej w rozgrywkach w „Dwa Ognie” i sprawdzić swoje umiejętności w ciekawych i licznych konkurencjach indywidualnych, takich jak: bieg na dystansie 400m, 60m, rzuty do kosza. Oczywiście nie mogło też zabraknąć lodów, które w te gorące dni smakowały nie tylko uczniom ale i nauczycielom. Wszyscy w tych dniach bawili się świetnie i aktywnie dopingowali.

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

KLASY 1-3

III- kl. 3A
IV-kl.  3S
V- kl. 3B

KLASY 4-6 (ROZGRYWKI - DWA OGNIE)

KLASY 4

I m-ce Klasa 4A

II  m-ce Klasa 4S

III m-ce Klasa 4B

KLASY 5

I m-ce Klasa 5A

II m-ce Klasa 5B

III m-ce Klasa 5S

KLASY 6

I m-ce Klasa 6S

II m-ce Klasa 6A

III m-ce Klasa 6B

Obrazy newsów: 20170604_dzien_sportu_1.jpg

oprac. A. Harnos

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Dnia 25.05.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych rozgrywanych na Stadionie „Kuźniczka”. Dziewczyny i chłopcy startowali każdy w swojej kategorii podejmując wysiłek w biegach, skokach i rzutach. Pomimo tego, że pogoda tego dnia była bardzo zmienna to dwóch reprezentantów naszej szkoły zajęło zaszczytne miejsce na podium. Gratulacje płyną do: Bartka Niemas z kl. 6s- 3 miejsce w biegu na 100 m. chłopców i Magdy Tkacz kl. 6s-3 miejsce w biegu na 300 m. dziewcząt. Z kolei bardzo blisko podium, bo na IV pozycji uplasowali się:- Emilia Szafarczyk z kl.5b w biegu na 100 m. dziewcząt oraz sztafeta klas VI na 4x100m. w składzie: Bartosz Niemas, Michał Maciaszek, Piotr Nagórny i Adam Rakowski. 6 Czerwca 2017 r. trzymamy kciuki za start Bartka Niemasa w finale wojewódzkim w Opolu  w biegu na 100 m., który uzyskanym wynikiem w powiatach zakwalifikował się na szczebel wojewódzki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych startów w kolejnych zawodach LA.

oprac. A. Harnos

Obrazy newsów: 20170604_zawody0.jpg

TURNIEJ W BŁOTNICY STRZELECKIEJ

W piątek (2.06) w Błotnicy Strzeleckiej odbył się turniej piłkarski dziewcząt. Ponieważ w ostatniej chwili wycofało się kilka ekip na turnieju zjawiły się tylko dwie drużyny ze szkół podstawowych (Dziewiątka i Kotulin) oraz gimnazjalistki z Izbicka. Trenerzy po krótkiej naradzie zdecydowali, że zagramy systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Turniej przebiegał w pięknej pogodzie oraz spokojnej i miłej atmosferze, gdzie wyniki nie były najważniejsze. Zanotowaliśmy dwa zwycięstwa z Kotulinem (2-0, 5-1), oraz dwie minimalne porażki z Izbickiem (1-2, 2-3). Jedynym przykrym zdarzeniem była kontuzja naszej bramkarki Zosi. Z tego miejsca pragniemy ją gorąco pozdrowić i życzyć szybkiego powrotu do zdrowia.

Obrazy newsów: 20170602_dz1.jpg

Skład PSP9: Oliwia Meinert, Klaudia Andruszek, Oliwia Berezowska, Paulina Boral, Victoria Kielbassa, Monika Fudali, Zofia Danielewicz, Julia Haider, Natalia Matyjasek.

Trener Krzysztof Hańcza