Czerwiec 2019

Dziewczyny czwarte w województwie

Po rozgrzewce, losowaniu grup i oficjalnym otwarciu turnieju, jako pierwsze na parkiet wybiegły ekipy z Białej Nyski i Kórnicy. Niespodziewanie mecz zakończył się wynikiem 1-3 dla dziewczyn z Kórnicy. Przypomnijmy, że ekipa Białej Nyski (jako reprezentacja woj. opolskiego, do której dołączyły najlepsze zawodniczki z innych drużyn, m.in. Aleksandra Kurzeja z 6s) wywalczyła w ubiegłym roku tytuł Mistrzyń Polski dwunastolatek w Mini Piłce Nożnej podczas turnieju Tymbark. W drugim meczu nasze dziewczyny zaczęły od zdobycia bramki z Brzegiem, jednak po przerwie straciliśmy gola z rzutu wolnego i mecz zakończył się remisem 1-1. W drugiej serii gier zmęczone reprezentantki "Dziewiątki" musiały stawić czoła dziewczynom z Kórnicy. Po błędzie w początku meczu, długo przegrywaliśmy jedną bramką, jednak nie potrafiliśmy doprowadzić do wyrównania, a Kórnica w drugiej połowie podwyższyła na 2-0. Ponieważ w następnym spotkaniu Biała Nyska przegrała z Brzegiem, ostatnia kolejka decydowała o medalach. Najpierw w meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się ekipy z Kórnicy i Brzegu. Brzeżanki objęły prowadzenie w pierwszej połowie i długi czas kontrolowały przebieg spotkania. Taki wynik dawał im pierwsze miejsce w turnieju, jednak Kórnica wyrównała na trzy minuty przed końcem i mecz ostatecznie zakończył się remisem. W ostatnim spotkaniu "Dziewiątka" zagrała z Białą Nyską. Do przerwy bramki nie padły i taki wynik był dla nas korzystny. Jednak po zmianie stron dość szczęśliwie bramkę strzeliły dziewczyny z Białej Nyski. W konsekwencji reprezentantki "Dziewiątki" musiały się odsłonić i śmielej zaatakować, co jednak nie przyniosło spodziewanego efektu. Co więcej kolejne gole strzeliły przeciwniczki i mecz zakończył się wynikiem 0-3. Ostatecznie turniej sensacyjnie wygrała Kórnica, drugi był Brzeg, a trzecie miejsce zajęła Biała Nyska. "Dziewiątka" zakończyła rozgrywki "halówki" dziewcząt na czwartym miejscu w województwie, co jest najlepszym wynikiem w historii szkoły. Przez cały turniej naszą drużynę żywiołowo dopingowali uczniowie z klasy 4a, za co serdecznie dziękujemy. Po okresie odpoczynku świątecznego wracamy do intensywnych treningów, ponieważ przed nami kolejne turnieje. Do końca marca powinny się odbyć eliminacje powiatowe Pucharu Tymbark, a w kwietniu ruszają rozgrywki Mini Piłki Nożnej. Będzie więc okazja do rewanżu i kolejnego sprawdzenia swoich umiejętności.

Skład PSP9: Wiktoria Szewczyk, Aleksandra Kurzeja (obie 6s), Paulina Budzińska (6a), Oliwia Meinert (5s), Victoria Kielbassa, Oliwia Binkowska (obie 4a), Monika Fudali (4s).