Czerwiec 2019

PRACOWITY WEEKEND PŁYWAKÓW MMKS KĘDZIERZYN-KOŹLE

W niedzielę 29 listopada najmłodsi zawodnicy MMKS-u (roczniki 2006 i 2005) uczniowie PSP nr 9 w K-Koźlu, wzięli udział w międzynarodowych zawodach pływackich w Kozach k/Bielska-Białej. W tych zawodach wzięło udział 286 zawodników z 28 klubów Polski i Słowacji. „ Nasi” pływacy wypadli znakomicie zdobywając w bardzo silnej stawce 9 medali. O ich wysokim poziomie sportowym może świadczyć fakt iż w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w kategorii wiekowej 10 lat w pierwszej X-ce znalazło się aż trzech zawodników MMKS-u. Maciej Leszczyński był drugi ( do zwycięstwa zabrakło tylko 10 pkt.), Kamil Gohla był piąty, a Michał Barnuś - ósmy. Multimedalistą tej imprezy został Maciej Leszczyński, który  wywalczył cztery medale w konkurencjach indywidualnych oraz  dwa medale w sztafetach. Zdobycze Maćka to: II miejsce – 50m st. motylkowym, II miejsce – 50m st. dowolnym, III miejsce – 100m st. dowolnym oraz III miejsce – 100m st. zmiennym. Kamil Gohla wywalczył dwa medale: III miejsce – 50m st. motylkowym oraz III miejsce – 50m st. klasycznym. Michał Barnuś wywalczył III miejsce – 100m st. grzbietowym. Ponadto pływacy MMKS-u zdobyli 2 medale w sztafetach: I miejsce w konkurencji 4x50m st. zmiennym w składzie: India Kołtun, Wiktoria Celi, Kamil Gohla i Maciek Leszczyński oraz II miejsce w konkurencji 4x50m st. dowolnym w składzie Wiktoria Celi, Paulina Kużaj, Maciej Leszczyński oraz Kamil Gohla.

W uzupełnieniu startów Kędzierzynian w dniach 27-29 listopad, należy dodać udział w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim uczniów tych szkół : Marta Nowak, Mikołaj Kempa, Remigiusz Grudziecki  oraz  Jakub Wasiuk reprezentujących SMS Oświęcim oraz Małgorzata Niedźwiedzka reprezentująca SMS Racibórz. Wśród 13-stu SMS-ów biorących udział w I edycji LIGI SMS w sezonie 2015/2016, SMS Oświęcim zajął IV-te miejsce natomiast SMS Racibórz zajął miejsce V-te. Zawodnicy z K-Koźla pływali znakomicie  w bardzo silnej stawce zawodników często reprezentantów kraju. Plasowali się oni często w pierwszej X-ce najlepszych. Na przykład Małgorzata Niedźwiedzka była VII na dystansie 50m st. klasycznym i IX na 100m st. klasycznym , Remigiusz Grudziecki zajął IV miejsce w konkurencji 200m st. motylkowym i był VII w konkurencji 100m st. motylkowym, Marta Nowak zajęła  VI miejsce w konkurencji 200m st. klasycznym i VIII miejsce na 100m st. klasycznym.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników wszystkim zawodnikom MMKS Kędzierzyn-Koźle. Jednocześnie informujemy że najbliższe starty zawodników z „Naszego” miasta przewidziane są w dn. 4-5 grudzień 2015 w Opolu podczas Mistrzostw Okręgu Opolskiego oraz 19 grudnia w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie ponownie pod patronatem Pani Prezydent Miasta odbędzie się II runda Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu tym razem dla roczników 2004-2006.