Podręczniki 2017-2018

Styczeń 2019

Pierwszaki w bibliotece

Obrazy newsów: biblioteka_pub_1s_00.jpgNa początku października uczniowie klasy 1s odwiedzili wraz z Wychowawcą oraz panią Agnieszką Płaziak Publiczną Bibliotekę w K-Koźlu i Filią nr 5, gdzie mieli możliwość udziału w zajęciach, przygotowanych przez panią Barbarę Górnik. Najpierw była pogadanka o zwierzętach, które zasypiają na zimę, a wśród nich główny bohater lekcji i świstak. Oglądaliśmy film, gdzie można była zobaczyć zachowanie zwierzątka, poznać jego przyzwyczajenia, obserwować co i w jaki sposób je, a nawet posłuchać dźwięków (świstów), jakie wydaje. Następnie było spotkanie z książką czyli pouczające opowiadanie o świstaku Gwizdku, które pani Basia czytała w taki sposób, iż każde dziecko było zaangażowane w historię o nieposłusznym Gwizdku. Przyszedł czas na zabawę ruchową "Orzeł i świstaki", podczas której bawiły się nie tylko dzieci, jak i panie. Na koniec uczniowie zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki, gdzie warto przychodzić na spotkanie z książką. Dziękujemy za miłe i przyjazne przyjęcie naszej grupy!

Oprac. Karina Biały