Marzec 2019

ROZPOCZĘCIE Roku sportowego 2015/2016

W ostatni poniedziałek (18.10.2015) miało miejsce "Uroczyste Rozpoczęcie Roku Sportowego 2015/2016 w PSP9". W tym doniosłym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1s, 4a i 4s rozpoczynających edukację w klasach sportowych na kolejnym etapie edukacyjnym. Oprócz uczniów i ich rodziców w naszej uroczystości brali udział zaproszeni goście: poseł na Sejm RP pani Brygida Kolenda-Łabuś, prezydent Kędzierzyna-Koźla pani Sabina Nowosielska, radne miejskie pani Ewa Czubek i Katarzyna Dysarz oraz kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania (wieloletnia dyrektor "Dziewiątki") pani Bożena Jankowska. Ponadto na rozpoczęciu pojawili się partnerzy szkoły: sekretarz MMKS - pani Agata Rachowicz, prezes UKS Akademia Piłkarska - pan Grzegorz Kaliciak, oraz szef koła PZW Azoty - pan Andrzej Szkudlarek. Po odegraniu hymnu szkoły i przemówieniach zaproszonych gości nastąpiła najważniejsza część uroczystości. Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego wszyscy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie olimpijskie. Następnie uczniowie zostali symbolicznie przyjęci do grona uczniów-sportowców PSP9, a także otrzymali prezenty-niespodzianki: czwartoklasiści dresy, a pierwszoklasiści gadżety. Nagrody ufundowała szkoła, partnerzy, oraz Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą sukcesów sportowych szkoły w minionym roku szkolnym. Całą uroczystość zakończyło przemówienie dyrektora PSP9 - pana Wojciecha Czapli, dotyczące planów na przyszłość. Usłyszeliśmy w nim o chęci przywrócenia "Dziewiątce" statusu szkoły sportowej, oraz planach budowy nowej pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Jak przystało na sportowców nasze cele są ambitne i będziemy dążyć do ich realizacji.

Obrazy newsów: sks_2015_2016_00.jpg

oprac: Krzysztof Hańcza