Marzec 2019

MISTRZOSTWA POLSKI W WĘDKARSTWIE KARPIOWYM SĄ DLA NAS!!

SUKCES! SUKCES! SUKCES!

W dniach 10 – 14 czerwca bieżącego roku na zbiorniku Dębowa niedaleko Kędzierzyna – Koźla odbyły się II Manewry Klubów Karpiowych.

Obrazy newsów: karp00.jpg

Dzięki współpracy kilku podmiotów tj. Szkółki Wędkarskiej „REKINY DZIEWIĄTKI” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie – Koźlu oraz przy Kole PZW „Azoty” z tego samego miasta i Strzeleckiego Klubu Karpiowego „CYPRINUS” udało się wystartować w tej prestiżowej imprezie drużynie w składzie Ignacy Czapla i Wojciech Czapla.

I nic nie zapowiadało sukcesu?!

Pięć dni zmagań z oszałamiającą temperaturą, „czytanie” i obserwacja wody, poszukiwanie ryb przyniosło drużynie ogromną nobilitację w postaci II miejsca i awansu do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym.

Oprócz tego czas spędzony na Dębowej zaowocował nowymi znajomościami (tu pozdrowienia dla Janka i Tomka z Opola), pozwolił na sprawdzenie swoich umiejętności, odkrycie tego, co wymaga poprawy; dał przekonanie, że wdrożony przez team system treningowy był wyborem właściwym. Złowiliśmy w sumie45,89 kg  ryb w tym dwa metrowej długości amury i cztery karpie. Wszystkie – rzecz jasna – wróciły do wody.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, trzymali kciuki, wierzyli w nas oraz za miłe odwiedziny.

Dziewięcioletni Ignacy jest prawdopodobnie najmłodszym karpiarzem, który wywalczył kwalifikację do MP – a tata jest dumny!!!

Obrazy newsów: karp000.jpg

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

Ignacy i Wojciech Czapla