Marzec 2019

Mamy Mistrza Polski rodem z PSP9

Obrazy newsów: ola_kurzeja02.jpg2 maja odbył się finał krajowy Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Na Stadionie Narodowym w Warszawie spotkali się mistrzowie szesnastu województw w czterech kategoriach (dziewczyny i chłopcy z klas piątych i trzecich). Wśród dziewcząt nasze województwo reprezentowała UKS Biała Nyska, która miała możliwość uzupełnienia składu najlepszymi zawodniczkami z Opolszczyzny. W drużynie starszej znalazła się Aleksandra Kurzeja, a w młodszej Victoria Kielbassa - obie z PSP9 K-Koźle (nasza szkoła zajęła odpowiednio czwarte i drugie miejsce w województwie w tych kategoriach).

Po bardzo udanym turnieju, zakończonym zwycięstwem 1-0 nad woj. mazowieckim w finale na Stadionie Narodowym Ola wraz z całą drużyną została Mistrzynią Polski dwunastolatek. To największy sukces piłkarki z naszego miasta w 15-letniej historii tego turnieju. Jedną z nagród dla zwyciężczyń będzie zaproszenie na mecz Polska-Gruzja, który odbędzie się 13 czerwca w Warszawie.

Wielkie gratulacje!

Mecz finałowy z udziałem Oli (nr 4), można zobaczyć pod tym linkiem od 43:10 minuty: https://www.youtube.com/watch?v=vefNtqCvUI0

Obrazy newsów: ola_kurzeja01.jpg

Trener Krzysztof Hańcza