Czerwiec 2019

Mini piłka nożna chłopców - etap powiatowy

Dwa dni po dziewczętach do rozgrywek piłkarskich na szczeblu powiatowym przystąpili chłopcy. Na pobliskim Orliku (ul. 9 Maja) w dwóch grupach rywalizowali reprezentanci PSP9, PSP18 oraz ekipy z Roszowickiego Lasu, Solarni, Polskiej Cerekwi i Maciowakrza.
W grupie A nasza drużyna pokonała kolejno Roszowicki Las i Solarnie po 5-0. W półfinale w meczu bez historii odprawiliśmy Maciowakrze 5-1, a w wielkim finale po emocjach, których głównym sprawcą był pan sędzia (uznając wyrównującą bramkę dla Cisowej po metrowym wyjściu piłki za linię bramkową) pokonujemy PSP18 3-1. Nasi zawodnicy pokazali duże umiejętności i na delikatnie mówiąc kontrowersyjne decyzje sędziego zareagowali czysto sportową złością, która przełożyła się na jeszcze lepszą grę. Po raz piąty z rzędu (od roku szkolnego 2010/11) "Dziewiątka" zostaje mistrzem powiatu w Mini Piłce Nożnej chłopców i weźmie udział w półfinale wojewódzkim. W najbliższą środę na Orliku w Namysłowie zmierzymy się z gospodarzami, oraz mistrzem powiatu głubczyckiego - Kietrzem i wicemistrzem powiatu oleskiego - Praszką. Trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów.
Skład PSP9: Dawid Zych, Kamil Rakowski, Mateusz Mach, Marek Podborączyński, Przemysław Czekaj, Jarosław Bujara, Patryk Łotocki (wszyscy 6s), Igor Ziembicki, Piotr Sekuła, Michał Smykla, Filip Chadała (wszyscy 5s). Trener Krzysztof Hańcza

Obrazy newsów: pnch2015.jpg

Oprac.: Krzysztof Hańcza