Marzec 2019

Absolwent „Dziewiątki”, były pływak - Mistrzem Europy!!!!

Obrazy newsów: patrykniemiec1.jpg

Młodzi polscy siatkarze wywalczyli w niedzielę w Turcji tytuł mistrzów Europy kadetów. W finale Biało-Czerwoni, prowadzeni przez trenerów Sebastiana Pawlika i Jacka Nawrockiego, nie dali szans reprezentacji Włoch, którą pewnie ograli 3:1 (25:15, 25:13, 25:27, 25:22). Nasz zespół wygrał wszystkie siedem rozegranych w czempionacie spotkań. Biało-Czerwoni jak burza przeszli przez zmagania grupy I mistrzostw Europy kadetów. W Kocaeli kolejno wygrywali z: Włochami (3:2), Danią (3:0), Rosją (3:1), Francją (3:0) i Serbią (3:0). Rozpędzona polska kadra wygrała grupę i w półfinale ograła pewnie gospodarzy zmagań, Turków (3:0). W finale doszło do rewanżu z Italią, która chciała zrewanżować się naszej drużynie za jedyną porażkę. W Reprezentacji Polski grał absolwent PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, Patryk Niemiec. Patryk rozpoczynał swoją przygodę ze sportem od pływania, był uczniem klasy sportowej pływackiej w popularnej „Dziewiątce”, a jego trenerką była Pani Agata Rachowicz. Po zakończeniu nauki w szkole podstawowej, gdy zaczął bardzo szybko rosnąć zamienił pływanie na piłkę siatkową i kontynuował swoją karierę sportową najpierw w Publicznym Gimnazjum nr 5 w K-Koźlu, a obecnie jest uczniem i zawodnikiem SMS Spała. Patryk mierzy około 202 cm wzrostu i gra na pozycji środkowego. Taki ogromny sukces sportowy, udowadnia że pływanie jest jedną z najlepszych możliwych form rozwoju sportowego i pozwala kontynuować karierę sportową w różnych dziedzinach sportu.

Obrazy newsów: patrykniemiec2.jpg

Wielkie Gratulacje dla Partyka, Zespołu, Trenerów i Rodziców.

oprac.B.Kisielewski