Czerwiec 2019

Wicemistrzostwo powiatu w debiucie

Obrazy newsów: pilka_reczna.jpgW poniedziałek 15.12.2014 w Sławięcicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej chłopców. Zawody odbywały się w dwóch grupach, których zwycięzcy zmierzyli się w finale. Nasza szkoła pierwszy raz od bardzo dawna wzięła udział w rozgrywkach "Szczypiorniaka" i była naprawdę blisko olbrzymiego sukcesu, jakim byłby awans do Półfinału Wojewódzkiego w tej dyscyplinie. Zaczęło się bardzo dobrze. Nasi chłopcy pokonali kolejno: PSP11, PSP5, PSP16 i PSP1. Cztery zwycięstwa zapewniły nam pierwsze miejsce w grupie. W drugiej grupie zwyciężyła ekipa z Pawłowiczek po remisie z PSP12 i wygranych z PSP19 i PSP6. Finał był bardzo emocjonujący. Nasi zdobyli dwa gole, jednak oba nie zostały uznane ze względu na przekroczenie linii. Przeciwnik trafił do naszej bramki tylko raz i to wystarczyło by pokonać nas 1-0. W ostatniej akcji meczu również piłka znalazła się w bramce Pawłowiczek, jednak okazało się, że rzut został oddany 2 sekundy po czasie. Awans był w zasięgu ręki, jednak drugie miejsce w powiecie, w debiucie, to też bardzo dobry wynik.
Skład PSP9: Kamil Rakowski, Dawid Zych, Marek Podborączyński, Jędrzej Irla, Jakub Ściański, Patryk Łotocki, Przemysław Czekaj, Jarosław Bujara (wszyscy 6s).

Trener Krzysztof Hańcza