ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,605,006 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
PAPIER BIJE KAMIEŃ!!!!

PAPIER BIJE KAMIEŃ!!!! – czyli udział Koła PZW „Azoty” w Kędzierzynie – Koźlu oraz Szkółki „Rekiny Dziewiątki” w Maratonie Amnesty International.

W dniu 13 grudnia w siedzibie Koła „Azoty” odbyło się historyczne wydarzenie, tzn. „Rekiniątka” włączyły się w światową akcję pisania listów w obronie praw człowieka (pierwsza część grupy pisała swoje listy dzień wcześniej w PSP nr 9). Wydarzenie było HISTORYCZNE, ponieważ jesteśmy pierwszym Kołem i pierwszą Szkółką Wędkarską w Polsce, która przyłączyła się do Maratonu. A sama akcja ma miejsce rok rocznie pod patronatem światowej organizacji – Amnesty International i polega na tym, aby za pomocą kartki papieru i pióra wyrazić sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka, żądać wypuszczenia niewinnie osadzonych więźniów sumienia, domagać się pomocy dla opuszczonych i szykanowanych ludzi mieszkających w różnych częściach świata.

Nasz udział w Maratonie jest ważną sprawą, ponieważ uzmysławia dzieciom, że mogą mieć realny wpływ na losy ludzi, że ich listy i podpisy nie są bez znaczenia, że pomimo młodego wieku mogą wyrażać swoje zdanie, a co najważniejsze, pomagać ludziom. Razem z nami byli rodzice, którzy także „walczyli” swoimi piórami. Pośród dzieci siedział również i pisał listy prezes naszego Koła p. Andrzej Szkudlarek. Odwiedziła nas także absolwentka PSP nr 9. Tym samym siedziba Koła „Azoty” i samo Koło staje się miejscem otwartym na wszelkie społeczne i edukacyjne inicjatywy.

Napisaliśmy w sumie 67 listów oraz wykonaliśmy 11 kartek wparcia, co zajęło nam tylko dwie godziny pracy.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie, za dobry przykład, za otwartość i empatię, ponieważ nadrzędnym celem naszej Szkółki jest kształcić ludzi mądrych, dobrych, otwartych i tolerancyjnych. Im więcej „włożymy” w edukację tych najmniejszych, tym więcej zyskamy, gdy już dorosną.

Uniwersalne są słowa: „Rzeczypospolite zawsze będą takie, jak ich młodzieży wychowanie!!!!” Na wychowywaniu, kształceniu i edukowaniu nie można oszczędzać!

Obrazy newsów: ai_2014_wcz_00.jpg

Z wędkarskim pozdrowieniem „Wodom cześć” – W. Czapla