Czerwiec 2019

Rekiny Dziewiątki z wizytą u przedszkolaków

Obrazy newsów: rekiny9.jpg13 listopada grupa naszych dzieci ze Szkółki Wędkarskiej „Rekiny Dziewiątki” udała się do miejscowości Rożniątów, aby tam spotkać się z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 5 - Oddział Zamiejscowy. Wizyta odbyła się dzięki współpracy kilku instytucji:
- Strzeleckiego Klubu Karpiowego – CYPRINUS,
- Koła PZW „Azoty” w K–Koźlu,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr9 w K–Koźlu,
- Społecznej Straży Rybackiej powiatu strzeleckiego,
- i Publicznego Przedszkola nr 5 w Rożniątowie.
Celem spotkania była prelekcja pt. „Flora i fauna naszych wód. Ochrona wód”. A w rolę nauczycieli wcieliły się m.in. dzieci z naszej Szkółki. Przybliżyły swoim młodszym kolegom wiedzę na temat roślinności i zwierząt występujących w naszych okolicach. Nie zabrakło – rzecz jasna – ryb, bo to one są w centrum naszego zainteresowania. Całość oparta była na prezentacji multimedialnej okraszonej wspólna zabawą, śpiewem i tańcem pod znakiem pozytywnych emocji, które towarzyszyły wszystkim i dzieciom, i dorosłym. Także było to działanie wielopoziomowe, które – mamy nadzieję – na długo zapadnie w pamięć najmłodszych.
Pierwsze dwie części (poświęcone florze i faunie) przedstawiły dzieci ze Szkółki, czyli „Rekiny”: Maks Białkowski, Jakub Karbownik, Zosia Pogorzała, Wiktoria Kawa, Magdalena Tkacz i Ignacy Czapla wespół ze swoimi nauczycielami – opiekunami panią Martą i panem Wojtkiem.
Kolejną część poświęconą ochronie wód przeprowadził ponadto komendant Społecznej Straży Rybackiej – Oskar Zabłocki.
Całość zakończyła się quizem dotyczącym omówionej wiedzy i nie zabrakło słodkich łakoci dla wszystkich uczestników.
Po części oficjalnej dzieci młodsze i starsze udały się na wspólną zabawę, a najstarsza część prowadziła kuluarowe rozmowy dotyczące dalszej współpracy, na którą wszyscy liczymy. A – trzeba powiedzieć to otwarcie – plany są bogate i pomysłów mamy wiele.
W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym za współpracę a w szczególności paniom nauczycielkom za przyjęcie nas tradycyjnym „kołoczem” śląskim i kawą.

A jak sprawdziły się nasze dzieci w roli nauczycieli? Odpowiedź jest jedna – ZNAKOMICIE!!! Obejrzyjcie sami.

Z wędkarskim pozdrowieniem.
Wojciech Czapla, Stanisław Łowicki