Lipiec 2019

HISTORYCZNE OSIĄGNIĘCIE NASZEJ UCZENNICY MAGDALENY TKACZ Z KL. IVS

Obrazy newsów: magda_t_00.jpgZawody wędkarskie o Puchar Proboszcza Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie – Koźlu Edwarda Bogaczewicza odbyły się 07 czerwca 2014 roku na Stanicy Wędkarskiej w Januszkowicach. Były to już trzecie zawody o Puchar Proboszcza.
Dzień zapowiadał się ładny, słońce świeciło od wczesnego ranka wskazując jednoznacznie nadchodzące wysokie temperatury.
Po krótkich poszukiwaniach dotarliśmy na miejsce. Wędkarze życzliwie przywitali jedyną dziewczynkę – wędkarkę, która pojawiła się na Stanicy, pokazali gdzie należy dopełnić formalności i zgłosić zawodnika do zawodów, co też tata Magdy szybko uczynił.
Początkowe problemy z przygotowaniem „bacika” szybko zostały rozwiązane wspólnymi siłami (a właściwie siłami Pana zdecydowanie lepiej zorientowanego w wędkowaniu niż tata Magdy).
Zawody odbywały się w dwóch grupach wiekowych – młodzików i dorosłych.
Sędzia zawodów o godzinie 9.00 rozlosował miejsca dla zawodników i dał znak do startu.
Wygrywał ten, kto pierwszy złowi 3 wymiarowe ryby lub jeżeli nikomu nie uda się złowić trzech ryb, ten kto złowi największe.
Wędki i baciki poszły w ruch, robaki aż się uwijały w wodzie nęcąc ryby. Z pozoru Magda bynajmniej nie należała do najbardziej doświadczonych wędkarzy, ale na pewno nadrabiała zapałem. Udało się, pierwsza ryba połknęła haczyk po około 30 minutach. Doświadczeni wędkarze orzekli jednoznacznie – pstrąg o długości ok. 30 cm, nadaje się. Haczyk, robak i znowu do wody. Po kilkunastu minutach trafia się kolejna rybka niestety niewymiarowa i trzeba było ją wypuścić. I tak minęła godzina.
Konkurenci mieli czasami więcej, czasami mniej szczęścia. Ktoś obok miał podobnego pstrąga, ktoś miał dwie mniejsze ryby, ale zdarzało się że nie miał nic.
Sędziowie przeszli po kolei warząc złowione ryby. Pstrąg Magdy miał ponad 500 gram i okazał się największą złowioną rybą wśród dzieci.
Wystartowali dorośli. Zrobiło się gorąco i ryby ewidentnie nie miały ochoty robić przyjemności wędkarzom.
Po kolejnej godzinie zawody zostały zakończone. Sędziowie zważyli zdobycze dorosłych i również wskazali zwycięzców.
Po krótkiej chwili przygotowań rozpoczęło się wręczanie nagród. Magda za zdobycie I miejsca w kategorii dzieci dostała puchar – rybkę i brawa od rówieśników i starszych kolegów wędkarzy. Podobno pierwszy raz zdarzyło się, że pierwsze miejsce zdobyła dziewczynka. A NA PEWNO JEST ONA PIERWSZĄ UCZENNICĄ W HISTORII PSP nr 9 i ADEPTKĄ SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ „REKINY DZIEWIĄTKI”, KTÓRA ODNIOSŁA TO SPEKTAKULARNE ZWYCIĘSTWO!!!
A później była i kiełbaska i lody – o jak smakowały. A jak smakował pstrąg złowiony własnoręcznie!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii - ukrytej pod zdjeciem Magdy.

Krzysztof Tkacz – dumny tata Magdy :)