Marzec 2019

Turnieju Orlika o Puchar D. Tuska - półfinał

W piątek 26.09.2014 odbył się półfinał wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar D. Tuska w piłce nożnej dziewcząt (rocznik 2003 i młodsze). Nasze dziewczyny na boisku Orlik w Gogolinie zmierzyły się z drużynami z Głogówka, Krapkowic i Gogolina. W pierwszych dwóch meczach pokonaliśmy zawodniczki z dwóch pierwszych miast po 3-0. Jednak piłkarki z Gogolina osiągnęły podobne wyniki i przed meczem mieliśmy identyczny bilans bramkowy (6-0). Oznaczało to, że w przypadku remisu o tym kto awansuje do finału wojewódzkiego zdecydują rzuty karne. Ostatni mecz miał dramatyczny przebieg. Nasze dziewczyny atakowały, jednak bez rezultatu, ale i przeciwniczki miały swoje okazje. Na 5 min. przed końcem meczu tuż przed polem karnym faulowana była wychodząca na czystą pozycję Oliwia Meinert. Sama poszkodowana wykonała rzut wolny i po rykoszecie od muru piłka wpadła do siatki. Teraz wystarczyło tylko utrzymać ten wynik, jednak na dwie minuty przed końcem tracimy bramkę. Mecz kończy się remisem, ale w rzutach karnych to nasze dziewczyny okazują się lepsze i wygrywają 2-0. Tym samym awansują do finału wojewódzkiego (10.10.2014 w Kluczborku) i mają szansę poprawić swój zeszłoroczny wynik (3 miejsce w województwie). W poniedziałek w Głogówku nasi chłopcy zmierzą się z gospodarzami, oraz zawodnikami z Niemodlina i Kietrza.
Skład PSP9: Wiktoria Szewczyk, Aleksandra Pokorska, Aleksandra Kurzeja, Nikola Zych (wszystkie 5s), Oliwia Meinert, Magdalena Tkacz (obie 4s), Viktoria Kielbassa (3a).

Obrazy newsów: pilkarki.jpg
Trener Krzysztof Hańcza