Marzec 2019

JAN PAWEŁ II- PAPIEŻ POLAK

Obrazy newsów: papiez_m0.jpg

W  tym roku szkolnym w naszej szkole realizowany był projekt „ JAN PAWEŁ II- PAPIEŻ POLAK”. Jego realizacja została podzielona na dwie części. Pierwsza część odbyła się w październiku,  wtedy przeprowadzono dwa konkursy. Był to konkurs plastyczny dla uczniów klas I-II „ Jan Paweł II w oczach dzieci” oraz konkurs pisania listów do Jana Pawła II dla uczniów klas III. Odbył się również uroczysty apel przygotowany przez klasę III B w czasie , którego uczniowie klas  I-III wspólnie odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II- „Barkę”.

Obrazy newsów: papiez_m2.jpg

W czasie drugiej części projektu klasy przygotowały plakaty o papieżu a uczniowie klas I-III serduszka z dobrymi uczynkami. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć również gazetkę tematyczną o Janie Pawle II.W świetlicy dzieci miały okazję zobaczyć bajkę „ JAN PAWEŁ II- HISTORIA PAPIEŻA POLAKA”. W ramach projektu  28 maja został ogłoszony dniem biało- żółtym. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli we wspólnym ogólnoszkolnym zdjęciu, które zostanie wysłane wraz z listem do Watykanu i  Papieża Franciszka.

Opracowała Ilona Ludwig