Czerwiec 2019

ŚWIĘTY MARCIN BYŁ ZNÓW Z NAMI
ŚWIĘTY MARCIN BYŁ ZNÓW Z NAMIJak każdego roku w listopadzie przypominamy postać Świętego Marcina. Pamietamy, że mimo iż był ważnym dowódcą pochylił się nad potrzebującym żebrakiem i oddał mu połowę swojego płaszcza.
Uczniowie klasy 3b pod czujnym okiem pani Iwony Krupy wraz z kolegami z 4b (z Maćkiem z Filipem i z Igorem) przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego pod batutą pani Ani Zamory odegrali słynną scenę przekazania płaszcza żebrakowi.

fot. Agata Kaduk 6b

W tym roku realizujemy projekt OD ŚWIĘTEGO MARCINA DO MIKOŁAJEK, który jest wspólfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Zaprosiliśmy więc pana Waltera Schmidta, nauczyciela z naszej szkoły partnerskiej w Simmern w Niemczech. Opowiadał nam on o niemieckich zwyczajach świętomarcińskich. Tam jest to radosne święto, bardzo lubiane szczególnie przez dzieci.

fot. Agata Kaduk 6b

Nasze świętowanie miało ciąg dalszy w Sławięcicach, gdzie przy pomocy przyjaciól ze szkoły, przedszkola i parafiii zorganizowaliśmy prawdziwy KOROWÓD ŚWIĘTEGO MARCINA. Przyszło ponad 500 osób! Dzieci miały lampiony i śpiewały świętomarcińskie piosenki po polsku i po niemiecku. Korowód przez park prowadził Centurion Marcin na prawdziwym koniu. BYŁO MAGICZNIE!

Kto nie był, niech żałuje, a kto był niech wspomina czytając wiadomości na www.lokalna24.pl Zdjęcia ze Sławięcic wkrótce na naszej stronie.

Opracowanie: Elżbieta Kobiałka, Anna Szczepanowska (koordynatorki projektu)