Czerwiec 2019

Odszedł Stefan Plewniak

Odszedł StefObrazy newsów: stefan.jpgan Plewniak , długoletni nauczyciel matematyki w naszej szkole.

16 sierpnia 1968 roku rozpoczął pracę w nowo otwieranej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie, z którą związał się do końca kariery zawodowej .

Uczył matematyki, był świetnym nauczycielem i wychowawcą. Z nieustannym uśmiechem i cierpliwością  tłumaczył zawiłości matematycznych zadań. Zawsze wesoły,  każdą trudną sytuacje potrafił dowcipnie spuentować.

Stefan Plewniak  to chodząca historia „dziewiątki”. Przyszedł do szkoły, gdy się tworzyła. Z innymi nauczycielami nosił ławki i urządzał sale lekcyjne. Sam miał  swoją pracownie matematyczną w sali 56- do dziś uczy się tam matematyki. Gdy przygotowywaliśmy się do obchodów 40-lecia szkoły, białe plamy w historii szkoły nam wypełniał. Świetnie pamiętał kto pracował na początku i co z daną osobą się stało. Zawsze pomocny, wesoły i otwarty na zmiany. Był dumny ze swoich uczniów. Gdy przychodził do szkoły chwalił się, że leczą go jego uczniowie. Pamiętał ich nazwiska i imiona, pamiętał ich sukcesy. A uczniowie odwdzięczali się Mu  zainteresowaniem, gdy pracował w szkole odwiedzali Go, opowiadali o sobie. W czasie Zjazdu Absolwentów wokół Stefana zawsze był wianuszek gości. Znał wiele osób i o każdym wypowiadał się z szacunkiem. Dlatego tez Sam zasługiwał na szacunek.

Za swoją pracę otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi:   Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, Nagrodę Inspektora Oświaty i Wychowania, Nagrodę Kuratora Oświaty liczne Nagrody Dyrektora.  Najbardziej cenił sobie wyróżnienia przyznawane przez uczniów. W „dziewiątce” pracuje wielu Jego absolwentów i wychowanków, zawsze miał z nimi dobry kontakt. Lubił pracować z młodymi, a młodzi od Niego wiele się nauczyli.

Stefanie, pamięć o Tobie, pozostanie  na zawsze żywa w naszych sercach i modlitwie.