Marzec 2019

Stypendia szkolne i ślubowanie olimpijskie

W minioną środę w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony dwóm sprawom.

Pierwsza - uczniowie klas sportowych złożyli ślubowanie olimpijskie. Nasi uczniowie – sportowcy zobowiązali się respektować zasady obowiązujące w sporcie, przestrzegać zasad szlachetnej rywalizacji i zawsze postępować zgodnie z duchem fair play; wszystkie dążenia, umiejętności, talent i siły woli poświęcić osiągnięciu najlepszego wyniku sportowego.

Obrazy newsów: slubowanie2013_1.jpg

Obrazy newsów: slubowanie2013_2.jpg

Druga – trzynastu uczniów ze starszej grupy wiekowej zostało nagrodzonych stypendium szkolnym za wyniki w nauce i sporcie. Wszyscy nasi stypendyści odznaczyli się w minionym roku szkolnym rewelacyjnymi wynikami zarówno w nauce, jaki i w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Ponadto są to młodzi ludzie, którzy parają się także innymi dziedzinami ludzkiej działalności. Są wśród nich aktorzy szkolnej grupy teatralnej „FLUG”, piosenkarze, reprezentanci szkoły w wielu różnorodnych zawodach i konkursach wiedzy i umiejętności na szczeblu od szkolnego do ogólnopolskiego oraz wolontariusze. Oraz – i co równie istotne – są to bardzo dobrzy koledzy i koleżanki, na których inni mogą polegać. Niewątpliwie należą oni do grona uczniów, z których każdy uczeń może brać przykład, bowiem udowadniają oni, że talent drzemie w każdym człowieku. Należy tylko go „obudzić” i rozwijać!

Społeczność „Dziewiątki” – kadra pedagogiczna i uczniowie – serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym!!!

Obrazy newsów: stypendysci2013.jpg

fot. E.Kobiałka

Od lewej stoją: Filip Łannik (6b), Sara Wróbel (5b), Igor Labocha (6b), Wojtek Moryl (5s), Maciek Wójtowicz (6b), Ala Lisowska (6s), Kasia Jankowska (6s), Ola Leszczyńska (6s), Wiktoria Smętek (6s), Agnieszka Pietras (6s), Natalia Osowska (6b)
W II rzędzie: Mateusz Florczyk (6b) i Pani Dyrektor Bożena Jankowska. Do tego grona należy również, nieobecny na zdjęciu, Kasjan Kalmuk (w tym dniu reprezentował on szkołę w Zawodach Szachowych).

Gratulujemy również Rodzicom naszych stypendystów, ponieważ to kim są i się stają, jest w pierwszej kolejności Waszą zasługą.

Oprac. W. Czapla