Lipiec 2019

Wspaniałe wakacje w "Dziewiątce"

Od pierwszego dnia wakacji, czyli 01.07.2013, w Publicznej Szkole podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęły się półkolonie dla ponad 70 dzieci z Kędzierzyna-Koźla.

Jest to największa półkolonia w Naszym mieście. Zapewnia ona dzieciom opiekę i rozrywkę na najwyższym poziomie. Już pierwszego dnia dzieci udały się wraz z opiekunami na wycieczkę po wokółmiejskim terenie. Doszliśmy idąc lasem do Kanału Gliwickiego i jego odnogi skierowanej do Zakładów Azotowych. Następnie maszerując wzdłuż tej części kanału doszliśmy do miejsca gdzie Kanał Gliwicki krzyżuje się z częścią skierowaną do Zakładów Chemicznych Blachownia, wspomnianych Zakładów Azotowych i jego głównego nurtu.

We wtorek 02.07.2013, widzieliśmy jedno z dwóch tylko takich miejsc w Europie, gdzie rzeka, w naszym wypadku Kłodnica, przepływa pod kanałem. W Kędzierzynie-Koźlu, jest to Kanał Gliwicki. Potem udaliśmy się na stadion „Kuźniczka”, gdzie dzieci uczestniczyły w biegowych zawodach sportowych. Bieg po prawdziwej bieżni sprawił dzieciom wielką frajdę. Zawody mogły trwać bez końca. Jednakże trzeba się było udać na obiad, po którym kontynuowaliśmy zawody sportowe na przepięknych szkolnych boiskach „dziewiatki”.

Obrazy newsów: rysunek10.jpg

Obrazy newsów: rysunek11.jpg

Pani intendentka i panie kucharki z PSP nr 9, stają na wysokości zadania i przygotowują dzieciom przepyszne posiłki.