Podręczniki 2017-2018

Styczeń 2019

Zakończenie roku szkolnego w świetlicy szkolnej

Dotarliśmy do finału „Świetlicowego Konkursu Grzeczności”, który trwał cały rok szkolny. Dzieci zdobywały punkty w następujących kategoriach: przestrzeganie regulaminu, prace na rzecz świetlicy, aktywność na zajęciach, koleżeńskość, kultura słowa, kultura spożywania posiłków, poszanowanie mienia świetlicowego (szkolnego). Podstawą do wyłonienia zwycięzców były zgromadzone w dzienniku umowne znaczki oraz całokształt  obserwacji przeprowadzonej przez nauczycieli w świetlicy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody – 15 wyróżnień, 12 tytułów „Wzorowego Świetliczaka” oraz 4 Nagrody Specjalne. Pozostałym grzecznym dzieciom zostały przyznane punkty za właściwe zachowanie się w świetlicy, które zostały podane do wiadomości wychowawcom poszczególnych klas.

Obrazy newsów: konkursgrzecz2013.jpg

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zorganizowany został „Konkurs ilustratorski”. Dzieci rysowały ilustrację do wierszy Juliana Tuwima takich jak „Murzynek Bambo”, „Dyzio marzyciel”, „Słoń Trąbalski”, „Lokomotywa”. Wszystkie prace były bardzo staranne i piękne. Nagrodzone zostały więc wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

tekst: Grażyna Argudin

W dniu 27.06.2013 r. dzieci z zespołu " Gagarinki" wystąpiły na apelu podsumowującym rok szkolny 2012/2013. Uczniowie zaprezentowali się w trzech tańcach " Poszło dziewczę po ziele", " Wakacyjna cza cza", "Wakacje". Występ bardzo  się podobał o czym świadczyły gromkie brawa. Zespół " Gagarinki" został powołany w tym roku szkolny przez p. Iloną Ludwig. Przez ten rok dzieci nauczyły się wielu tańców , piosenek i zabaw muzycznych. Wystąpiły  z repertuarem jesiennym, świątecznym, zimowym, wiosennym, ludowym i wakacyjnym. Zespół występował w szkole i poza szkołą m.in. w Przedszkolu nr 8 i nr 9 w Kędzierzynie - Koźlu. Opiekun zespołu bardzo dziękuje wszystkim dzieciom za cały rok ich pracy  i zaangażowania.

tekst: Ilona Ludwig

Obrazy newsów: wystgagarinki127062013.jpg