Ważne strony
MusicBox3
Play
Finał w Szkolnej Lidze Mistrzów

Obrazy newsów: ligamistrzowpsp9.pngBlisko osiem miesięcy czekaliśmy na wyłonienie zwycięzcy w Szkolnej Lidze Mistrzów. Pierwsza kolejka odbyła się 31. października, a kolejna tydzień później. Potem nastąpiła przerwa zimowa, a w czasie niej na fotelu lidera z kompletem dwóch zwycięstw i stosunkiem bramek 13-0 usadowił się Real Madryt (4s). Rozgrywki wznowiliśmy 6. marca i aż do ostatniej kolejki rozegranej dzisiaj przewodzili w tabeli uczniowie 4s, którzy zwyciężyli we wszystkich meczach nie tracąc nawet gola (18 pkt./57-0 bramki). Dwa punkty mniej zgromadzili na swym koncie piłkarze Paris St. Germain (5a), którzy dopiero w 6. kolejce zgubili pierwsze punkty remisując z Manchesterem United (6a) 1-1. To właśnie ekipy ze stolicy Francji (5a) i Hiszpanii (4s) spotkały się w ostatnim meczu ostatniej kolejki. Realowi (4s) wystarczał remis, jednak już w 5. minucie Jakub Janczak (5a) strzelił mocno z własnej połowy na bramkę Jarka Bujary, a stojący przed nią niepilnowany Maciek Bakota głową umieścił ją w siatce. Teraz to 5a była liderem tabeli, jednak ta sytuacja trwała tylko 2 minuty. W 7. minucie Kamil Rakowski (4s) przyjał piłkę po wyrzucie z autu i odrazu strzelił na bramkę. Świetne uderzenie dało remis 1-1 i znów 4s była górą. Zawodnicy Realu Madryt (4s) zamiast pójść za ciosem zaczęli zwalniać grę i wyraźnie grać na czas. Obrona remisu nie była jednak dobrym pomysłem. W drugiej połowie (13') świetnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Maciek Bakota (5a) dając prowadzenie swojej drużynie w meczu i w tabeli. Ponieważ Real nie zdołał odpowiedzieć na to trafienie ostatecznie to drużyna Paris St. Germain (5a) zwyciężyła. Trzecie miejsce zajęła Chelsea Londyn (6s), która zwyciężyła w pięciu spotkaniach, a uległa tylko dwóm pierwszym drużynom. Na czwartej pozycji Ligę Mistrzów skończył Manchester United z 13 pkt., dalej były Manchester City (5b) i Borussia Dortmund (4b) po 7 pkt., Bayern Monachium (5s) 3 pkt. i FC Barcelona (4a) 0 pkt.

Wyniki 7. kolejki:
Man City (5b) - Borussia (4b) 1-1
Man United (6a) - Bayern (5s) 5-0
Chelsea (6s) - FC Barcelona (4a) 10-0 walkower
PSG (5a) - Real (4s) 2-1

TABELA końcowa (po 7. kolejce): (nazwa/punkty/bramki)
8. FC Barcelona 4a / 0 / 1-49

Wszystkim ekipom gratulujemy wspaniałej woli walki i postawy fair-play prezentowanej w meczach. To właśnie  idea czystej, sportowej rywalizacji w duchu szacunku dla drugiego człowieka (sędziego, partnera z drużyny, przeciwnika) była najważniejszym celem naszej Szkolnej Ligi Mistrzów. Do zobaczenia na boisku w przyszłym roku szkolnym!!!