Podręczniki 2017-2018

Styczeń 2019

Dzień sportu w PSP9

Obrazy newsów: ds_2013.jpgDzień Sportu Szkolnego to już nasza coroczna tradycja, którą zawsze obchodzimy z okazji Dnia Dziecka (w tym roku w poniedziałek 3 czerwca). W tym dniu zamiast lekcji w naszej szkole odbywają się zawody sportowe przygotowane przez wszystkich trenerów i wuefistów pod kierunkiem Wicedyrektor ds. sportu pani Agaty Rachowicz, oraz inne zajęcia kulturalno-rozrywkowe. W tym roku było to oglądanie filmów a w zeszłych latach mini playback show czy zajęcia z harcerzami. Zajęcia sportowe z powodu złej pogody musieliśmy przenieść do szkoły. Klasy 1-3 rywalizowały w piłce nożnej czwórkami na sali gimnastycznej, oraz piłce chińskiej na holu parteru, a klasy starsze odpowiednio w dwóch ogniach i unihokeju. Nad zajęciami na sali czuwali trenerzy Agnieszka Harnos, Tomasz Tyczyński i Krzysztof Hańcza, a na holu trenerzy Daria Szydłowska-Smętek oraz Sabina i Bronisław Kisielewscy. Zawody były bardzo emocjonujące, a wszystkie klasy walczyły zacięcie o jak najlepsze rezultaty. Nawet klasy "niesportowe" wykazały się świetną sprawnością i potrafiły wygrywać ze swoimi rówieśnikami (klasa 4a zwyciężyła w unihokeju, a 5b w dwóch ogniach). Całość zajęć odbywała się w duchu fair-play i nawet mimo deszczowej pogody uśmiech nie schodził z twarzy uczniów. Dodatkową atrakcją w tym dniu były ciasta upieczone przez rodziców. Po tak udanym dniu w szkole, można tylko westchnąć: "szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku".

Foto: Agnieszka Harnos,  oprac: Krzysztof Hańcza