Marzec 2019

III tura Ligi Miast Opolszczyzny

Obrazy newsów: ligamo.jpgZnakomicie na początku roku 2013 radzą sobie pływacy MMKS K-Koźle /wielu z nich to uczniowie Naszej szkoły/. Pomimo braku stabilizacji finansów klubowych startują wspaniale. W ubiegłym tygodni u rozegrano w K-Koźlu, III turę Ligi Miast Opolszczyzny. Pływacy z K-Koźla zdeklasowali rywali z Opola, Dobrodzienia, Kluczborka, Olesna. Zdobyli łącznie 33 medale / 9 złotych, 13 srebrnych oraz 11 brązowych/. Natomiast w klasyfikacji punktowej przewaga była jeszcze wyższa. MMKS K-Koźle zdobył 226 punktów, a drugi w tej klasyfikacji Junior Kluczbork tylko 91. Najlepszym zawodnikiem imprezy był Remigiusz Grudziecki/wychowanek „dziewiątki”, obecnie reprezentant Polski w pływaniu w kategorii juniora, który wygrał wszystkie swoje starty . Obok  Remigiusza wspaniale pływali Wiktoria Smętek, Aleksandra Lisowska, Gabriela Smolińska, Anna Kempa, Aleksandra Leszczyńska, Katarzyna Jankowska, Kasjan Kalmuk, Agnieszka Kacperczyk, Wojciech Moryl, Marek Steier, Aleksandra Tkacz. Zawody odbyły się w 3 konkurencjach 50m st. grzbietowym, 100m st. motylkowym oraz 200m st. klasycznym. Dzięki uprzejmości MOSiR-u  w K-Koźlu zawody rozegrano przy dobrym nagłośnieniu, z ładnymi dyplomami oraz bezpłatnym użyczeniu „Dużego basenu”.

Gratulujemy pływakom dobrych wyników w Lidze Miast i oczekujemy równie dobrych wieści z Zimowych Mistrzostw Polski.

Oprac: B.Kisielewski