Marzec 2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
01 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
Niezwykłym wydarzeniem było przyjęcie przez uczniów i szkołę nowego sztandaru ufundowanego przez rodziców i Urząd Miasta. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miasta - pani Elżbieta Czeczot oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły.
Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do dbania o honor szkoły i Ojczyzny.
Nasz nowy sztandar na kształt kwadratu. Z jednej strony na środku pola widoczny jest duży orzeł w złotej koronie znajdujący się na biało - czerwonym tle. W środkowej części drugiej strony wyobrażona jest tarcza szkoły ze słońcem, rakietą i numerem dziewięć. Tarcza okolona jest napisem z pełną nazwą szkoły. Całość płótna ozdobiona jest złotą lamówką.
Sztandar symbolizuje przywiązanie do tradycji narodowych, podkreśla tożsamość i wartość Małej Ojczyzny.
Przekazanie sztandaru było podniosłą uroczystością, a dla naszej małej społeczności szkolnej było wydarzeniem historycznym.

Opracowali: W.Czapla, B.Kisielewski