Marzec 2019

Spotkanie z piłkarzem

Obrazy newsów: pilkarz_015x.jpgW piątek 15.02.2013 na zaproszenie Piłkarskiej Szkółki Nivea działającej w PSP9 odwiedził nas były piłkarz polskiej Ekstraklasy - Stanisław Wróbel. Nasz gość w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 132 mecze i zdobył w nich 18 goli. Urodzony w pobliskich Dziergowicach piłkarz z juniorów Chemika Kędzierzyn-Koźle trafił do szkółki Górnika Zabrze i w tym klubie w 1999 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Następnie reprezentował barwy takich klubów jak GKS Katowice, Piast Gliwice, Odra Wodzisław i Cracovia Kraków. Jego 10-letnia przygoda z futbolem na najwyższym poziomie trwała do 2008 roku, kiedy w przerwie zimowej trafił z Piasta Gliwice do LZS Leśnica. W tym klubie w 2012 roku zakończył karierę. W między czasie został grającym trenerem Leśnicy, a obecnie prowadzi II-ligowy Ruch Zdzieszowice.

Spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klas sportowych z naszej szkoły miało na celu popularyzację piłki nożnej oraz upowszechnianie sportowego trybu życia wśród uczniów, rozpoczęło się od filmu z meczu Ekstraklasy (23.08.2008) Piast Gliwice-Arka Gdynia. W tym meczu Stanisław Wróbel strzelił swoją ostatnią i chyba najpiękniejszą bramkę w Ekstraklasie, którą do dziś można podziwiać w serwisie YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YM5VaBp1ato). Następnie wywiad z naszym gościem przeprowadził trener Krzysztof Hańcza. Później każdy z uczniów miał możliwość zadania pytania. Pan Stanisław opowiedział m.in. o meczach jakie rozegrał w Europejskich Pucharach, o spotkaniu na boisku z Robertem Lewandowskim, o powołaniu na konsultacje do szerokiej kadry Polski, o spotkaniach przeciwko Legii Warszawa, Lechowi Poznań czy Śląskowi Wrocław, o pracy z trenerem Fornalikiem, o nominacji do Najlepszego Piłkarza Opolszczyzny, o typowym tygodniu piłkarza Ekstraklasy i o tym jak ważny jest w życiu upór i konsekwentne dążenie do spełniania swoich marzeń.
Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów. W jednej chwili nasz gość został otoczony przez dzieci, które chciały zdobyć autograf na kartkach, notesach, koszulkach, piłkach, butach, rękawicach bramkarskich czy w końcu na własnych rękach. W ramach podziękowań pan Stanisław otrzymał od nas kalendarz szkolny, na którym znalazła się również nasza szkółka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania i być może w przyszłości ktoś z naszych uczniów pójdzie w ślady naszego gościa i tak jak on zagra w przyszłości w polskiej Ekstraklasie lub jeszcze wyżej?

Trener Krzysztof Hańcza

Tutaj można obejrzeć galerię zdjęć ze spotkania.