Marzec 2019

Spotkanie misyjne w świetlicy szkolnej

23.01 odbyło się spotkanie misyjne w naszej szkole w którym uczestniczyły dzieci uczęszczające do świetlicy. Spotkanie to prowadził o. Krystian Pieczka prowadzący Referat Misyjny w Afryce. Na Górze św. Anny są powoływani co roku misyjni kolędnicy, którzy uczą się pieśni i 6 stycznia wyruszają po kolędzie odwiedzając domy w tej miejscowości zbierając fundusze na misje w Afryce. Stroje tychże kolędników przygotowywane są przez panią Agnieszkę Glombik. Misyjni kolędnicy z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy w składzie Angelika Sitnik, Aleksandra Ludwig, Dominik Janda i Rafael Migas przybyli do naszej szkoły aby swym śpiewem uświetnić niniejsze spotkanie, które poświęcone było dzieciom z Burkina Faso – warunkom ich codziennego życia oraz nauki w szkole. Świetliczaki mogły porównać środowisko w jakim funkcjonują z warunkami w Afryce. Dzieci dzięki filmom  i opowieściom o. Krystiana Pieczki mogły dowiedzieć się czegoś więcej o życiu dzieci z tego kontynentu.

W kolejnym dniu zrobiliśmy zdjęcie naszej grupy świetlicowej w scenerii zimowej, które wraz z listem wysłaliśmy do Pascaline, dziewczynki której zbieramy już kolejny rok fundusze na naukę. List ten przekaże o. Krystian Pieczka, który już w kolejny poniedziałek po spotkaniu wybrał się w podróż do Burkina Faso.

Obrazy newsów: spotkanie_misyjne20131a.jpg  Obrazy newsów: spotkanie_misyjne20132a.jpg