ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,647,571 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ – CZ. III

Podczas kolejnej odsłony spotkań z filmem w ramach projektu NHEF nasze dzieci widziały dwie kolejne produkcje: "Dziadek do orzechów" i "Brak zasięgu".
Pierwszy z filmów to koprodukcja Niemiec, Rosji i USA. W tej animowanej wersji bajki o zaczarowanym księciu i potędze wyobraźni dzieci mogły przekonać się, jak potężna jest przyjaźń.
Pewnego dnia rodzeństwo - Klara i jej brat Mikołaj - mieszkające w Petersburgu trafia przed świętami do niezwykłego sklepu z zabawkami. W nim mała Klara odnajduje osobliwą zabawkę - dziadka do orzechów wykonanego z drewna, którego oczy są pełne łez. Sklepikarz opowiedział dziewczynce historię drewnianego drobiazgu, dodać trzeba - historię smutną. Dziadek do orzechów był dawniej samolubnym i rozpieszczonym księciem, który potrafił dokuczyć wszystkim otaczającym go ludziom. Każdego dnia był w złym humorze. Nigdy się nie uśmiechał i nigdy też dobre słowa nie padały z jego ust. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy wuj obdarowuje go orzechem! Orzech ten miał moc spełnienia wszystkich życzeń. Czego zapragnął książę? Pokoju pełnego zabawek. W tym momencie wszyscy obecni zamienili się w zabawki. Między innymi drewnianym dziadkiem do orzechów stał się sam książę. Mała Klara wyrusza do Krainy Snów, aby odczarować i uratować nieszczęsnego zaczarowanego księcia. Tak zaczęła się niezwykła podróż pełna przygód i niebezpieczeństw...


Drugi z filmów to islandzki film przygodowy. Główny bohater Kalli to chłopiec żyjący w świecie nierzeczywistych, fantastycznych bohaterów, który całą wiedzę o życiu i świecie zaczerpnął z filmów i gier komputerowych. Jest totalnie uzależniony od telefonu i internetu. Tragedią dla niego jest wyjazd do ojca na Boże Narodzenie, bowiem mieszka on wraz z nową rodziną na dalekiej, surowej Północy. W tym momencie chłopiec jest bliski załamania. Będąc już u ojca na wyspie zdesperowany Kalli wpada na pewien pomysł - postanawia uciec z domu. Po drodze czekają na niego prawdziwe, jak najbardziej realne niebezpieczeństwa.


oprac. W.Czapla