Podręczniki 2017-2018

Styczeń 2019

PROGRAM AMBASADOR NAUKI
Co to jest „suchy lód”? Czy z jednorazowego plastikowego kubka można zrobić domek Eskimosa? Czy można w rękach skruszyć gumową rurkę? Czy można wbić gwoździa bananem?
Na te i inne – równie zaskakujące – pytania uczniowie „Dziewiątki” znają już odpowiedzi. A to wszystko zasługa naukowców z firmy Air Products realizujących Projekt Ambasador Nauki. Odwiedzili oni naszą szkołę we wtorek 08 stycznia i umożliwili wszystkim obecnym uczniom udział w - pozornie – bardzo tajemniczych eksperymentach. W naszej sali gimnastycznej działy się cuda! Oczywiście tak na pierwszy rzut oka;), bowiem tak naprawdę była to… fizyka?!
Spotkanie to pełne entuzjazmu prowadzących, żywiołowych reakcji widowni pozwoliło dzieciom (i nauczycielom!) doświadczyć czegoś, czego nie obserwują w życiu codziennym. Widzieliśmy mrożenie kwiatów i owoców, „łapaliśmy” powietrze i „mierzyliśmy” je za pomocą taśmy mierniczej. Za pomocą wzroku i słuch doświadczyliśmy procesu zmiany objętości gazu (ten balon eksplodował naprawdę głośno!).
Mamy nadzieję, że po tym bardzo ciekawym spotkaniu to z naszej szkoły wyjdą przyszli naukowcy i inżynierowie.
DZIĘKUJEMY!

Zachęcamy do oglądania zdjęć w galerii.

oprac. W. Czapla