Czerwiec 2019

Średniowieczni rycerze w „Dziewiątce”!!

W minionym tygodniu naszą szkołę odwiedzili „autentyczni” średniowieczni rycerze. Była to tzw. „żywa lekcja historii”. Wzięli w niej udział uczniowie ze starszej grupy wiekowej. Spotkanie było przezabawne, dowcipne i bardzo żywiołowe, a przy tym merytoryczne i interesujące.
Dzieci mogły wcielić się w różne role. Odgrywały sceny, w których występowały jako rycerze, damy i paziowie. W tym roku jako rycerz wystąpił również pan Bronisław Kisielewski! Wczuł on się w powierzone mu zadanie w 100%!! Niepotwierdzona plotka niesie, że miał on nawet brać udział w walkach pod Grunwaldem, bo podobno był widziany na tamtych polach.
Prowadzący w ten niecodzienny sposób przybliżyli fakty dotyczące czasów Wikingów i średniowiecza w Polsce. Niektórzy mogli się przekonać na własnej skórze, ile naprawdę waży 15-kilogramowa zbroja kolcza, jak ciężki jest miecz pochodzący z tamtego okresu czy doświadczyć obowiązków, jakie spoczywały na giermkach.
Wszyscy natomiast byli zachwyceni spotkaniem i nie będzie przesadą stwierdzenie, że z chęcią wezmą udział w kolejnej „żywej lekcji”.
Zapraszamy do oglądania galerii!!

Oprac. W. Czapla