ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,654,204 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
FILMOTEKA SZKOLNA. NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
Nasza szkoła – w porozumieniu z trzema innymi placówkami z Kędzierzyna–Koźla – przystąpiła do arcyciekawego projektu. Mowa tu o „Filmotece Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Rangę przedsięwzięcia podnosi fakt, że zostało ono objęte patronatem, aż trzech dużych instytucji: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W tym roku szkolnym „Nowe Horyzonty…” realizowane są w 32 miastach w Polsce. Weźmie w nich udział około 3000 nauczycieli i 50 tysięcy dzieci, które w niepowtarzalnej atmosferze sali kinowej będą mogły – dzięki sztuce filmowej – przenieść się do innych światów, przeżyć – wraz z bohaterami ze srebrnego ekranu – niesamowite przygody, odwiedzić inne państwa i dzięki temu odkryć m.in piękno świata.
Społeczność „Dziewiątki” jest po pierwszych projekcjach.
Dzieci młodsze z wielkim entuzjazmem, brawami, okrzykami zachwytu oglądały japoński film animowany pt. „Mój sąsiad, Totoro”, w którym dwie bohaterki przeprowadzają się wraz ze swym ojcem na wieś. I wydawać by się mogło, że będzie to mało porywająca opowieść, jednak jest tak do czasu, gdy dziewczynki odkrywają , iż niedaleki las jest pełen niesamowitych mieszkańców.
Widzowie ze starszej grupy wiekowej mogli wczuć się w rolę ucznia z męskiej, elitarnej szkoły muzycznej z Lipska. I również ten film wywołał w młodych widzach duże poruszenie! Może dlatego, że poruszał problematykę bliską każdemu człowiekowi: potrzebę akceptacji, poszukiwanie własnego miejsca w życiu, ale przede wszystkim opowiadał on, w sposób cudowny, o roli przyjaźni w życiu każdej jednostki. „Latająca klasa” to historia, w której muzyka Jana Sebastiana Bacha i balet oraz hip hop i breakdance istnieją obok siebie i bynajmniej się nie wykluczają!
Wszyscy – uczniowie i nauczyciele – czekają na kolejną odsłonę tajemnic życia. Andrzej Wajda wypowiadając się o NHEF użył m.in. następujących słów: „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej prezentują zarówno klasykę, jak i najciekawsze filmy współczesne. To propozycja nie tylko dla przyszłych reżyserów, lecz także dla tych wszystkich, którzy wierzą w magię kina”. A zatem do zobaczenia w kinie!

P.S.
Tymczasem wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w naszej zabawie. Każdy z uczniów (ich rodzice również!) może oddać swój głos na filmy, które mu się szczególnie podobały. W ten sposób zbudujemy nasz „dziewiątkowy” ranking filmowy. Ta produkcja, która zdobędzie największą liczbę głosów zostanie wyświetlona dla uczniów naszej szkoły jeszcze raz!!!
Chcesz oddać głos? Szukaj ankiet na naszej stronie.