Czerwiec 2019

Euroweek - szkoła liderów
Do Długopola koło Bystrzycy Kłodzkiej pojechali młodzi, nieprzeciętni i zdolni uczniowie naszej szkoły. Klasy 5b i 6a miały okazję wziąć udział w programie „Euroweek – szkoła liderów”.
Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.
Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez EFM.
Nam w tej przygodzie towarzyszyli wolontariusze z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Serbii, Rumunii, Turcji, Hiszpanii, a nawet z Indonezji. Wszyscy władali biegle językiem angielskim, a nasi uczniowie jak się okazało nie mieli wcale problemów z porozumiewaniem się. Panowała wspaniała atmosfera. Mimo napiętego programu udało nam się jeszcze zwiedzić Twierdzę Kłodzką, zobaczyć przepiękną złotą jesień podczas wycieczki w góry oraz odwiedzić jedyne w Polsce muzeum flumenistyczne. Jeśli chcecie wiedzieć co tam można zobaczyć... wybierzcie się do Bystrzycy Kłodzkiej.